Nesmrtiace náboje pre vz.52

friendly_mahavira

Nesmrtiace náboje pre vz.52

Príspevok od používateľa friendly_mahavira »

Cavte, chcel by som sa spytat, viete niekto o tom ze by existovali nesmrtiace naboje, teda s gumovym projektilom pre 52-ku, resp. v kal.7,62x25?
Dik
friendly_mahavira

Príspevok od používateľa friendly_mahavira »

Som sa asi spytal blbost, ze? :-) Nic take sa asi nevyrabalo a asi ani nevyraba... No ja len tak ze keby niekto nieco o tom vedel, cital, pocul, videl ci snad strielal, budem vdacny za kazde info:-)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3137
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa R »

skús 9x22 PA rubber či jak sa volá ten náboj, teoreticky by sa mohol napchať do komory a vďaka menšiemu prierezu laufu by dokonca aj mohol obťahovať záver. Prípadne ho prehnať kalibračnou matricou 7,62x25, to by vliezol do komory určite.
friendly_mahavira

Príspevok od používateľa friendly_mahavira »

Zatial dik, skusim, potom napisem ze ako, ak ma to neskantri:-)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3137
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa R »

neboj, neskántri. Tokarev má vyššie tlaky.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa C08R4 »

A mozem vediet na aky ucel chces nesmrtiacu zbran? Pokial viem, taketo zbrane sa vyrabaju hlavne kvôli Rusku, Brazilii a ich legislative. Ale preco sa u nas pripravit o moznost plnohodnotnej obrany? Napr: Aj firma Grand power robi take zbrane T9 a 10. Ale taka nesmrtiaca zbrane nieje vôbec 100% nesmrtiaca.
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa sano2 »

2 C08R4: skus odpovedať na otázku, nezahlcuj to tu OT. Aby sa to nezvrhlo ako v tej izraelskej streľbe :wink:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa C08R4 »

Odpoved je vopred jasna, kedze zbran kalibru 7,62x25TT vlastnim. Taketo gumene naboje sa na tento kaliber nikdy nevyrabali, nevyrabaju a pochybujem, ze by sa aj planovala nejaka vyroba, kedze je retro tento naboj a je uz vlastne minulostou, bodka. Je to nezmysel. Ja som chcel iba poukazat, ze taketo zbrane sa priamo vyrabaju (v CZUB, Grand power, Baikal), tak je zbytocne robit nebezpecne pokusy, to radsej rovno kupit taku nesmrtiacu zbran, aj ked neviem naco, aky to ma zmysel, kedze predpokladam, ze uz strelnu zbran ma.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3137
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa R »

COBRA: gumostrely majú v laufe prepážku aby nešlo nabiť ostrý, komora je zoslabená natolko že aj keď ho doslova nabiješ tak povolí a projektil nevyletí. Povečšinou sú gumostrely vyrábanéné podobne ako plynovky z hovnokovu. Jediný problém použitia 9rubber v komore 7,62x25 je, že sa do nej pravdepodobne nezmestí a bude ho treba najprv skalibrovať. Na nesmrtiace zahnanie susedovho psa na mojom pozemku to nie je zlé riešenie.

ALL: nemá niekto pár kúskov 9rubber ? Som ochotný vyskúšať zkalibrovanie a funkčnosť.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

R
T9 a T 10 nema v hlavni prepazku
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3137
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa R »

electron: hmm, tak som to čítal asi o niečom inom, ako je istená pred nabitím ostrej ?
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa C08R4 »

9mm PA Ruber ma rovnake rozmery ako plynova "nabojka" 9mm PA knall. Tak si skus strcit nejaky "ostry" do plynovky. Ani 9Luger, 9Br a ani 9Mak nezasunies do komory (Ak si dobre spominam, realny vnutorny priemer nabojovej komory je nieco malo cez 8mm, dlzka 22), teda ak nieje "upravena". Cize mozno by ten gumeny projektil (samozrejme nakalibrovany) siel vystrelit z CZ52, ale pochybujem, ze obtiahne zaver, ja osobne by som taketo pokusy ani neskusal, kedze 52 je crep uz sam o sebe :lol:.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

R:
Ak si dobre spominam, T9/10 to ma riesene tak, ze vnutorny priemer hlavne sa plynule zuzuje od komory k ustiu, presne rozmery na vstupe a vystupe si nepamatam.
Gumenej 'guli' to nevadi, vyleti ako 'vajcoid', normalny projektil by sa mal v hlavni zaseknut.
Okrem toho samozrejme aj tvar a rozmer komory nedovoluje (bez patricnych uprav) nabitie ostreho naboja. Viac info mozno najdes na GP fore.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3137
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa R »

COBRA: 9 knall/rubber : http://www.municion.org/9knall/9knall.gif
9br : http://www.municion.org/9corto/9Corto.gif
7,62x25 : http://www.municion.org/7_62x25/7_62x25T.gif Asi si mýliš 9x22 knall/rubber s 8x20 knall : http://www.municion.org/8knall/8knall.gif

Takže do komory 9knall/rubber by mal 9br. vliezť, možno by stačilo trocha zatlačiť projektil. Zbraň to ale určite nevydrží, a strelec príde k úrazu. Vz. 52 gumák musí udržať, na správnu funkciu by možno stačilo odstrániť uzamykacie válčeky...
friendly_mahavira

Príspevok od používateľa friendly_mahavira »

Cavte vsetci, chcem sa podakovat za odpovede, najmä tie fundovane a k veci(R, Yarco)
To CO8R4 ospravedlnujem sa ti, ze ma vobec napadla taka ohavnost polozit takuto otazku sem na forum, vazne s na mna nehnevaj, viac sa to nestane, este sa opravedlnujem za moje jasnovidecke schopnosti, inokedy to byva lepsie, to na margo tvojej jasnej odpovede z ktorej som nevydedukoval ze mas zbran kal. 7,62x25, som ja to ale hlupak, bolo to nad slnko jasnejsie a ten crep pojdem odovzdat do srotu a zbrojak na policiu, po takejto otazke nie som hoden ho vlastnit. A este prosim ta: vysvetli mi pojem PLNOHODNOTNA OBRANA. Dakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"