Strelivo a jeho ranivý účinok

Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

Ja som tiez zastanca "ziadny varovny vystrel", ale ked uz, tak naozaj do tej zeme a v pripade poloplastovej strely, aj ten odraz je menej pravdepodobny. Ja osobne nosim pri sebe poloplaste. Samozrejme, ze na strelnici FMJ.
inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

Ja nosím v zásobníku a v zbrani mix nábojov.V hlavni "brok" a v zásobníku 5 ks SB Police 9MML-strela 6,5 g,poloplášť(celkom fajn strelivo-dobrý stop efekt a menšie riziko priestrelu) a ostatné FMJ.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

zaujimava kombinacia.Urcite by som brok nenosil ako prvy ani druhy ani treti.Mam vyskusane,ze obtahuje ,ale v strese uchop nemusi byt 100%ny,to znizuje uz tak dost velke riziko neprebitia u broku. :wink:
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

ICE, presne tie poloplaste mam aj ja, dokonca som kupil aj brokove, ale trci mi to doma, lebo ked som si vyskusal na 3 metre, aky toma sialeny rozptyl, tak som si povedal, ze v ziadnom pripade to nosit nebudem. A co pise Electron o tom obtahovani, obtahuje to bez problemov, ale zakon schvalnosti je taky, ze ked to budes potrebovat, aby ti obtiahol, tak to neurobi. Ci uz nespravnym uchopom zbrane, alebo len tak "zo srandy". :(
inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

Ten brok je tam hlavne kvôli "čoklom" a obťahujem dosť rýchlo :D keby niečo...Takže mám v podstate na výber...Aj keď má electron pravdu,"zákon schválnosti" je sviňa... :?
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

Obtahujes dost rychlo aj s coklom na ruke? :wink: Nechcem podjebavat, len to moze vyzerat aj takto...
Musim si tiez niekedy nejake brokove naboje kupit a vyskusat v pistoliach, ze ci to fachci.
inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

MarekZ,veď na to tam mám ten brok,veď som to písal. :) A záver po broku obťahuje...Je to celkom fajn strelivo-len veľmi "sype"...Veď vyskúšaj...
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

igoros
zohnal si EFMJ u Frana?
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

Cau Electron, pravdu povediac este som sa k nemu do velkoskladu nedostal, bol som iba u neho v o obchode v NR,ked som zhanal gomove patky na zasobniky a kupoval som FMJcka. Slubujem, ze buduci tyzden tam pojdem a dam vediet. V Hermese, ked som sa len tak mimichodom spytal na EFMJ, skoro ma zozrali, ze co to od nich chcem, ved to je zakazane a tak, proste NO COMMENT. Bol som si puknut v BA Dubravke na T&T strelnici a na moje mile prekvapenie mali EFMJ ale v 45-ke. Tak sme hodili rec a bolo mi potvrdene, ze to nieje zakazane strelivo. Konecne niekto rozumny. Tento tyzden sem hodim ako som pochodil u Frana.
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

Tak to si este na tom dobre. Mne moj predajca tvrdi ze zakazane su aj poloplaste a olovene strelivo. :twisted: No hanba...
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

igoros
ok,daj vediet ako si pochodil tam.
jarik
iny kraj iny mrav :D
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa skemro »

a niesu nahodou EFMJ aj v razi 357 Mag.??? zopar by som si domou adoptoval :twisted:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

Tak na túto tému môžem dať fundovanú odpoveď. Vstrelná diera nič moc ale výstrelná už stála za to. A kurva,bolí to. Najviac som sa bál postraumatického šoku,lebo viem čo dokáže.

Čo sa týka plnenia zásobníka,ja mám za sebou obyčajnú na výstrahu, ďaľšia je plastika,no a potom na striedačku expanzky,t.j. 14 do tucta.

Brokové náboje sú určené na streľbu na krátke vzdialenosti / do 5 m/.
Boli vyvinuté na streľbu hlodavcov alebo hadov na safari kvôli pudovej streľbe.Osobne som takýto náboj strelil do terča na vzdialenosť
2-3 m a tento bol ako sitko na cestoviny.Kľudne by som sa tam postavil,akurát s ochranou na oči.

Č sa týka obťahovania zbrane,ja obtiahnem doma a mám celý deň pokoj.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

arminius
si niekoho "dal dole" ?
co je obycajna strela?
"expanzky" spadaju pod zakaz.strelivo,ty ho mas v zasobniku?
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

Nie nedal som nikoho dole.Ešte to by mi tak chýbalo !!!
Mal som smolu.Chytil som to ja,preto hovorím o šoku,tá bolesť prejde za päť minút,najviac pracujú nervy.Ostala mi len pamiatka v podobe dvoch dierok a kanálika medzi nimi.No vtedy mi nebolo všetko jedno.
Pre mňa obyčajná strela je celoplášť. Takúto nosím aj na prívesku spolu s inými, nakoľko sa našla,keď mnou prebehla.
"expanzky" spadaju pod zakaz.strelivo,ty ho mas v zasobniku?
a niekedy nie jednu. No zasa nie vždy a všade !
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"