Nakupne povolenie

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Kupil som pistol kat. B od ineho drzitela a vyhral som diel A a diel C nakupneho povolenia..

:shock: :roll:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...si za poštára! :lol:
pretorian
prispievateľ
Príspevky: 105
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa pretorian »

Treba mi na brokovnicu pumpu hlaven 24 palcov nakupne alebo nie, je to mimo okres od sukromnej osoby cize nie novu? Vdaka za objasnenie.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

dobra otazka...
nas zakon nepozna palce, iba milimetre
ta zbran moze kludne mat 599mm alebo 601mm a v existujucej karte zbrane nenajdes ani dlzku , ani ci je evidovana ako B alebo C

asi jedina spravna odpoved bude to , co ti povedia na ODE v okrese , kde je ta zbran momentalne registrovana, ci ju eviduju ako B alebo C
pretorian
prispievateľ
Príspevky: 105
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa pretorian »

Tak toto bola stopercentna odpoved, mas pravdu eviduju ju ako b takze musim nacriet do penazenky a zaplatit nakupne povolenie. Len som uvazoval ci sa tomu neda vyhnut ale zial nie, kedze 24 palcov je cca 60 centimetrov. Vdaka za odpoved.
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Snypo »

Páni, mám otázku týkajúcu sa prevodu vlastníctva zbrane. OR PZ má znova iný názor ako ja ;-)

Popis situácie: Ide o prevod vlastníctva zbraní ( 2 kusy x kategória C , 1 kus x kategória B ) medzi držiteľmi zbrojných preukazov príslušných kategórií, ktoré boli vydané rovnakým OR PZ v 1 okrese.

Nezhoda medzi OR PZ a mojou osobou: OR PZ požaduje, aby som požiadal o 1 x nákupné povolenie (zbraň k. B). Ja tvrdím, že nemám takú povinnosť na základe Zák. 190/2003 Z.z. ,§ 11, ods.(9).

Prevod vlastníctva 2 x zbraň kat. C je v poriadku, len ohlasovacia povinnosť.

Otázka do pléna : Treba nákupné povolenie, alebo nie?


* EDIT 1 ( info pre Vanto :-) ): Citácia Zák. 190/2003 Z.z. ,§ 11, ods.(9) :"Ak je zbraň kategórie A alebo zbraň kategórie B, ktorá má byť predmetom prevodu vlastníctva, evidovaná policajným útvarom, ktorý žiadateľovi o vydanie nákupného povolenia vydal zbrojný preukaz alebo zbrojnú licenciu, nákupné povolenie sa nevydáva."
Naposledy upravil/-a Snypo v 29 Jan 2014, 09:54, upravené celkom 1 krát.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Pokial viem na B-cko povolenie treba, jedna sa o klasicky prepis nie? Na C-cko povolenie netreba, len sa to prepise.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

uz sa to tu riesilo,NP potrebujes,aj kde ste obidvaja v rovnakom OR PZ
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Snypo »

Riešilo, to viem.
Mňa zaujíma na základe čoho (konkrétne v zákone) musím mať NP, keďže platí §11 ods. (9) .
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Nakupne povolenie sa sice nevydava, mysli sa tym to, ze sa nevydava tlacivo nakupneho povolenia. Spravny poplatok za NP sa vsak plati.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Opakovane a znova - správny poplatok nie je za vydané nákupné povolenie, ale za podanú ŽIADOSŤ O VYDANIE NÁKUPNÉHO POVOLENIA :mrgreen:
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Snypo »

Fajn fajn, takže požiadam o NP, zaplatím poplatok a ani mi ho nevydajú ? :lol: Krásna a čistá daň. Všetko jasné, Danke!
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Snypo napísal:Mňa zaujíma na základe čoho (konkrétne v zákone) musím mať NP, keďže platí §11 ods. (9) .

Ide o úpravu v zmysle Nariadenia prezidenta PZ z 18.11.2004. Podľa čl. 7 ods. 3 ak sa prevod vlastníctva zbrane kategórie A alebo B vykoná v rámci jedného policajného útvaru, prevod sa vykoná s tým, že policajný útvar nákupné povolenie nevydá, vyberie len správny poplatok.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

v suvislosti s pripravovanou novelou mi vrta v hlave :
naco je vlastne nakupne povolenie dobre

stalo sa niekomu z vas alebo viete o pripade , kedy NP nebolo vydane aj ked ziadatel o NP splnil vsetky podmienky, mal v poriadku ZP atd ?

podla mna je NP uplne zbytocny byrokraticky medzikrok a tahanie penazi od obcana
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Tiez si myslim, ze to nie je na nic dobre, pretoze prislusnik ho jednoducho musi vydat. Aj ked poznam prihody z dalekeho vychodu, kde si prislusnik mysli, ze on je ten kto nieco povoli alebo nie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"