18" vs 21" teleskop

White Wolf
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 14 years 1 month

18" vs 21" teleskop

Príspevok od používateľa White Wolf »

Mám na vás (skúsenejších) otázku: na normálne nosesenie napr. cez leto pod tričkom na opasku prip vo vrecku nohavíc (njn trochu väčšie vrecko bude treba) proste na skryté nosenie len pre prípad že by sa na mna vyrútili nejaký dvaja-traja šuhaji ktorý by ma chceli zmlátiť sa mi hodí viac 18" či 21" teleskopický obušok? Chcem si k tomu priobjednať aj to výcvikové dvd a budem s ním vela trénovať takže je otázka ktorý sa mi viac hodí...
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

zalezi co si zac.
ak si 150cm slecna, tak asi vzdy 16 palec, ak si obycajny clovek ako ja (178/90) tak 21 v pohode, ak si martin foltyn tak aj 30 palec.
http://zpravy.idnes.cz/policista-foltyn ... 9_brno_dmk
White Wolf
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa White Wolf »

178/90 mám aj ja 8) Ok chcel som si aj tak 21 len som chcel ešte radu :) čo sa týka rád uvítam aj nové príspevky na porovnanie názorov však sme ľudia rôzny
inspiring_agnesi

Príspevok od používateľa inspiring_agnesi »

ja mam 21tkku a je uplne OK. Ale nesúd, to tak ,že čím väčší je tým je lepšie. Ja si chcem napríklad ešte zakúpiť ten uplne najmenší, lebo fakt ho dáš aj do vrecka na nohaviciach, otvoríš si ho nikto o tom ani nevie a môžeš využiť moment prekvapenia. Samozrejme, že ohladom bezpečnosti a vzdialenosti od súpera bude lepší ten dlší to nieje o čom. Ale keď kusok potrenuješ budeš vedieť kde a kedy zasiahnuť bude ti stačiť aj ten malý :) a po čase, keď budeš profík, tak ti bude stačiť obyčajné pero :D
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Čím dlhší obušok tým lepší švih a razantnejší úder. Takže jednoznačne ´21.

Problém je len v skrytom nosení, keďže dvadsaťjednotka je aj v zloženom stave dlhšia. V zime je to v pohode, ale v lete už veľmi nie. Preto na leto odporúčam osemnástku v kombinácii s horizontálnym puzdrom.
inspiring_agnesi

Príspevok od používateľa inspiring_agnesi »

Super vec je, pokiaľ nemáš to púzdro horizontálne, napríklad aj toto, v lete len zastrčíš za nohavice, kraťasy
http://www.profitactic.eu/shop/?action_ ... dukt&id=76
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

werewolf

Ten klip je fajn, len má jednu vadu-obuch smeruje dolu. Teda vertikálne. A to v lete nie je "to pravé orechové". Preto som skôr za to vodorovné (horizontálne) puzdro, ktoré umožňuje skutočne skryté nosenie. Načo mi je obuch, keď každý vidí, že mi trčí spod trička. To ma rovno majzne odzadu po hlave a mám po probléme :D.
inspiring_agnesi

Príspevok od používateľa inspiring_agnesi »

Panzer: Heh no to máš pravdu, že ti rovno môže capnúť od zadu, ide o zvyk. Ja som na toto nosenie zvyknutý,lebo pred takými 3 rokmi som nosil teleskop len tak zasunutý naprieč vzadu na nohaviciach za opaskom aj bez klipu :) len horšie je keď utekáš a celý sa ti vysunie:D
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

ja nosim 21 vpredu na volno za opaskom, hlavou hore, ci v riflach, alebo kratkych a nikdy nebol problem ze by to trcalo. tricko mam na tom samozrejme na volno.
ked by sme sa bavili o naozaj diskretnom noseni, napr v obleku, tak by som siel asi do 16 asp airweight, ktory ma okolo 200g a je naozaj skladny vo vrecku.
inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

Ja zase nosím 16" ESP po vreckách, hlavne v zadnom vrecku riflí, kde sa vojde celý a nemenil by som. Aj keď rozmýšľam o prikúpení 21" - ten by mal byť zase účinnejší - no určite menej skladný...
inspiring_agnesi

Príspevok od používateľa inspiring_agnesi »

Keď je tu už debata o veľkosti teleskopov a ich učinku, kto z vás už použil teleskop v reálnej situácii?
glock69
občasný prispievateľ
Príspevky: 83
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa glock69 »

Pavel Černý, hlavní instruktor ESP, doporučoval 18 jako nejlepší kompromis mezi nositelností a velikostí pro účinné použití.
inspiring_agnesi

Príspevok od používateľa inspiring_agnesi »

Tak pridám ja moju reálnu situáciu ktorá nastala a využil som teleskop. Šiel som s priateľkou v noci domov. Začali otravovať dáky pankáči agresívny. Prv som to riešil slovne lenže zrazu jeden ju chytil a začal ju chytať...... Ona sa zlakla, boli viacerí tak som si povedal, že to nemá význam riešiť päsťami a nohami, tak som ho len od nej odstrčil vytiahol si teleskop a chlapec dostal trošku z jednej aj druhej strany po trapézoch. Vtedy už jeho agresorskí kámoši boli dakde preč a on zutekal tiež s nárekom. Neviem či je to úsmevné ako sa zlakli a ušli no vtedy mi to jedno všetko nebolo, no teraz sa na to už aj pousmejem.
Euronymus81
prispievateľ
Príspevky: 107
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Euronymus81 »

no pani nechcem vas urazat , ale smejem sa a riadne sa smejem :)
ako ze po traperzoch teleskopom to si ho hladkal lebo po realnom prvom svihu na traperz clovek nemoze opakujem nemoze vstat!!!
pouzil som teleskop xykrat a uz som aj zazil ze po udere na stehno som od boleti vybil "superovi" dych preto opakujem ze po prvom svihu nemoze super vstat zo zeme!!
a o dlzke ci 18 alebo 21 je uplne jedno realna bitka sa odohrava cca na 50 cm od supera uder na ucho pripadne hlavicka na nos (poznamka redaktora)ak mas teleskop mas k plusu par cm a to je rozhodujuce pri bitke ze polozis supera kym sa priblizi na tu vzdialenost tych cca 50 cm cize musis iba vyuzit prvy svih a riadne umiestnit uder nic viac a preto je jedno ci pouzijes dlhsi ci kratsi teleskop.Ide iba o to ci mas "miesto na ukrytie" nic viac nic menej
Posledne Slova :chlapci nepiste tu hluposti prosim :)
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Mozno nevie kde su trapezy :D Ide o to ako dostanes,akou silou a kam.Kamarat dostal teleskopom po hlave a este aj s kamosom rozmetal vyhadzovacov. :twisted:
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"