Plynova pistol

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
inspiring_joliot

Plynova pistol

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

Zdravim vsetkych. Mam 18 rokov a po istych prihodach, ktore sa stali v mojom okoli som zacal vaznejsie uvazovat nad svojimi moznostami branit sa pripadnym utocnikom... No a su dost mizive :) Fyzicky nie som nijak zvlast zdatny. Zacal som preto so sebou nosit kaser, ale po jednej z tych "prihod" som zistil, ze to je prilis slaba moznost obrany, nemotorna a tak... Preto som sa rozhodol zakupit plynovu pistol... A uvital by som vase rady. Nechcem tu teraz robit reklamu, ale zatial sa mi podla toho co som sa docital paci Walther P99 9mm.. ale videl som aj ine, ktore ma zaujali, napriklad jeden model Bruni naozaj malej velkosti za velmi nizku cenu, ale raze 8 mm. Preto by som sa chcel opytat na Vase prakticke skusenosti s takymito zbranami... Ci je podstatne aby to bolo 9 mm, ci velmi zalezi od vyrobcu zbrane a od jej ceny, a tak dalej... potrebujem zbran vhodnu na kazdodenne nosenie, lahku a aby som sa mohol ubranit aj viacerim utocnikom... a aby sa dala obsluhovat aj lavakom :) Uvitam vsetky rady a odporucania, vdaka.
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

Zdravim,
plynova pistol je dobra akurat na to, aby Ta utocnik zabil v domneni, ze kladies vazny odpor. Vacsina plynoviek je na prvy pohlad nerozoznatelna a ucinok prakticky nulovy. Bud sa budes vyhybat kritickym miestam, alebo si urob zbrojak a nos normalnu zbran. A hlavne trenuj tasenie a pouzitie, lebo inak ju nestihnes pouzit. A tiez si zaobstaraj dobreho pravnika, lebo nasi sudcovia a prokuratori su tupci a ked sa preberal v skole paragraf o nutnej obrane neboli pritomni.
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

Hm, tak to si ma moc nepovzbudil :) Ked ono sa lahko povie vyhybat sa kritickym miestam... prepadnut Ta mozu kdekolvek, najma degesi, nackovia a tak dalej... Myslel som, ze keby som pouzival napriklad naboje s technickym korenim, ze je to dost silna moznost obrany... skor som sa obaval, ze az prisilna, potom co som si precital ucinky toho plynu. Ono ja nepotrebujem nejaku obranu proti bohvieakym cvicenym bojovnikom, ale myslel som, ze proti beznej poulicnej zmesi by to malo stacit...
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

Anonymous napísal:Hm, tak to si ma moc nepovzbudil :) Ked ono sa lahko povie vyhybat sa kritickym miestam... prepadnut Ta mozu kdekolvek, najma degesi, nackovia a tak dalej... Myslel som, ze keby som pouzival napriklad naboje s technickym korenim, ze je to dost silna moznost obrany... skor som sa obaval, ze az prisilna, potom co som si precital ucinky toho plynu. Ono ja nepotrebujem nejaku obranu proti bohvieakym cvicenim bojovnikom, ale myslel som, ze proti beznej poulicnej zmesi by to malo stacit...
Teoreticky to stacit moze, v idealnych laboratornych podmienkach. Ale na ulici zvykne fukat vietor, a degesi nechodia utocit sami. Skusal som onuchat to co vyplula plynovka a nejak ma to nezaujalo. Mozno keby som si to vpalil rovno medzi oci... Moze to ucinkovat na obtazujuceho psa. Skor porozmyslaj, co bude nasledovat, ked sa plyn minie ucinkom. Kup si revolver a prve dve komory nabi plynovym nabojom a dalsie ostrymi. Vtedy mas alternativu co dalej ...
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

Hm, dobra rada. Zial, pre mna zatial nemozna, nakolko finacne som odkazany na rodicov... a ti by mi to nepodporili, nie z finacneho, ale z etickeho hladiska, uz plynovka sa im nepozdava a mimochodom na ZP tusim treba mat 21. Ked som si to ale tak prebral, pravdepodobne je plynovka naozaj dost zla volba, uz len kvoli tomu, ze naozaj utocnik nemoze rozoznat ci ide o skutocnu zbran a preto by som napriklad namiesto bez penazenky mohol skoncit s prestrelenym bruchom... Momentalne teda uvazujem skor nad kombinaciou spreju s technickym korenim a teleskopickym obuskom, pocul som na to chvalu... Neviem, nenapada ma ziadna lepsia a pre mna realna moznost...
inspiring_stonebraker

Príspevok od používateľa inspiring_stonebraker »

HM, ka už tiež dlhšiu dobu rozmýšľam o kúpe, len pre pocit bezpečia a nutnej obrany... Bude to buď táto ( http://www.pistole.sk/oz/1114n.jpg ) replika Beretty M85 (sa mi zdá že je to tá) alebo replica colt 1911 ky . Obe sú 9mm, ale tú berettu som už skúšal (colt nemali) a zdala sa mi v pohode, taká relatívne malá (ale na zastrašenie dosť), veľmi ľahká, na 7+1 nábojov. O nosení nábojov som rozmýšľal takto : 1. náboj slepý, 234 náboj slzák (ten účinnejší ) a zvyšok 567 pepper. O kaseroch som už uvažoval, ale nezdá sa mi to vhodné! Ide mi len o nutnú sebaobranu ( IBA proti psom ) a LEN pre pocit bezpečia ! ( KEĎ TAK NA zastrašenie nepriateľa ! aj keď na verejnosti by som to radšej nenosil a nevyťahoval (myslím mesto... Ale na cest domov mi hlavne treba) Lebo veľa ľudí do mňa vyskakuje pre vzrast (vééééľmi malý :? ) a v poslednej dobe dosť často !
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

Anonymous napísal:Zdravim,
plynova pistol je dobra akurat na to, aby Ta utocnik zabil v domneni, ze kladies vazny odpor. Vacsina plynoviek je na prvy pohlad nerozoznatelna a ucinok prakticky nulovy. Bud sa budes vyhybat kritickym miestam, alebo si urob zbrojak a nos normalnu zbran. A hlavne trenuj tasenie a pouzitie, lebo inak ju nestihnes pouzit. A tiez si zaobstaraj dobreho pravnika, lebo nasi sudcovia a prokuratori su tupci a ked sa preberal v skole paragraf o nutnej obrane neboli pritomni.
NESUHLASIM S TEBOU.......PLYNOVA PISTOL KALIBRU 9mm AKO NAPRIKLAD WALTHER P22 / P99 SU NA TRHU JEDNE Z NAJLEPSICH A NAJKVALITNEJSICH PLYNOVIEK.......AK SI DO NEJ NATLACIS NABOJNICE S TECHNICKYM KORENIM NOVAMINID TAK SA DOKAZES KLUDNE OBRANIT AJ 10 CLENNEJ SKUPINE UTOCNIKOV........NOVIAMINID 120mg IM SPOSOBY VELKE TAZKOSTI A MOZES SI BYT ISTY ZE TAK SKORO NA TO NEZABUDNU...
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

Anonymous napísal:
Anonymous napísal:Hm, tak to si ma moc nepovzbudil :) Ked ono sa lahko povie vyhybat sa kritickym miestam... prepadnut Ta mozu kdekolvek, najma degesi, nackovia a tak dalej... Myslel som, ze keby som pouzival napriklad naboje s technickym korenim, ze je to dost silna moznost obrany... skor som sa obaval, ze az prisilna, potom co som si precital ucinky toho plynu. Ono ja nepotrebujem nejaku obranu proti bohvieakym cvicenim bojovnikom, ale myslel som, ze proti beznej poulicnej zmesi by to malo stacit...
Teoreticky to stacit moze, v idealnych laboratornych podmienkach. Ale na ulici zvykne fukat vietor, a degesi nechodia utocit sami. Skusal som onuchat to co vyplula plynovka a nejak ma to nezaujalo. Mozno keby som si to vpalil rovno medzi oci... Moze to ucinkovat na obtazujuceho psa. Skor porozmyslaj, co bude nasledovat, ked sa plyn minie ucinkom. Kup si revolver a prve dve komory nabi plynovym nabojom a dalsie ostrymi. Vtedy mas alternativu co dalej ...
BRATU NEVIEM CO SI ZAC ALE PLIESKAS RIADNE SOMARINY TY SI ASI PORIADNY PLYNAK NIKDY NEVIDEL.......SKUS SI PRICUCHNUT K TECHNICKEMU KORENIU NOVIAMINIDU A ROZHODNE TOHO BUDES LUTOVAT.........ZBRAN S TYMITO NABOJMI TI ROZHODNE POSTACI NA ULICI A TIE TVOJE SOMARINI O LABORATORNYCH PODMIENKACH SI NIEKAM STRC......
inspiring_stonebraker

Príspevok od používateľa inspiring_stonebraker »

Ale nonivamid by si nemal používať proti ľuďom... Čo takto plynové CS náboje ? má niekto skúsenosti ?
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 19 years

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

1. nikdy som nebol zastanca plynoviek.
2. az dovtedy, ked zhodou okolnosti v meste dvaja vacsi tulavi psi bezdovodne napadli mojho psa, ja som bol s dietatom, a nemal som moznost zasiahnut - ostru som so sebou nemal, ani nic ine a nohami som sa nechcel do nich pustit - kedze ockovacie preukazy by som nikdy nedostal do ruk a besnota je svina - a keby som aj mal ostru, nemohol by som ju pouzit jednak z obavy o vlastneho psa a jednak z obavy z odrazu - asfaltova cesta a za nou niekolko obytnych domov v potencialnej drahe odrazenej ci zle mierenej strely. Ked sa ich nejako podarilo odohnat - alebo sa sami rozhodli, ze napadnuty ma dost - zverolekar mu uz nepomohol.
3. takze odvtedy hladam nieco male lahke ucinne PLYNOVE na doplnenie mojej kolekcie, a to najradsej revolver, nech ho potencialne moze nosit aj niekto iny z rodiny. Pistol je pre neskuseneho nevhodna.
4. takze ostru budem striedat alebo spolunosit s plynovou.
5. ak by som musel pouzit NONIVAMID /alebo ako sa to pise to PV v plnom nazve/ na cloveka, tak urcite len v pripade nutnej obrany a potom je jedno, ci to niekto prikazal pouzit len na zviera alebo nie. Rozhoduju podmienky nutnej obrany.
6. argument o pouziti plynovky a naslednom pouziti ostrej je dobry, ale ak budem klast odpor a utocnik bude mat ostru pri sebe, tak ju pouzije aj tak, ci vystrelim v nutnej obrane z plynovky alebo nie, ak ju nebude mat, nic sa nedeje. Ak ho netrafim, je to to iste ako z ostrej, on moze dalej utocit, ak ho trafim, predpokladam, ze nepojde o klonovaneho univerzalneho vojaka, a mam chvilu na dalsiu akciu - utek do bezpecia, kopanec medzi nohy, paka na ruku, a pod. podla okolnosti.

Ucinnost naplni som neskusal na sebe - este tu plynovku nemam - a o inych pripadoch ako o nutnej obrane nema zmysel hovorit, pretoze potom ide nezakonne konanie z mojej strany.

Samozrejme nerozoberam napadnutie vacsou skupinou osob - tam asi bude ucinnejsia ostra. Hoci taky skuvinajuci utocnik tiez nie je zly ako odstrasujuci priklad pre ostatnych.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 10 months

Príspevok od používateľa AKI »

To: momentalne anonymny
neuvazoval si nad kombinaciou ostra zbran + broky alebo gumove strelivo.
nosit dve zbrane sa mi nezda pohodlne a v pripade P to moze byt pekna tahanica. Normalne ma clovek problem v strese vediet ako sa vola a nie uvazovat nad tym ako sa zachova. Na spravne rozhodnutie mas zlomok sekundy a preto vacsina neurobi pre pripad nic a zvysok nejaku hovadinu co potom na sude olutuje.
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 19 years

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

pocet ostrych v mojom zbr. je zhruba rovny poctu prstov koncatin, aktivna je este tusim vacsina z nich. Ja sam som nikdy doposial nepocitoval potrebu plynovky, ak mam ostru.
ALE
popisal som konkretny pripad, ktory sa stal, a pri ktorom neprichadzalo do uvahy pouzit ostru zbran, plus hluk z plynovky by tiez mozno pomohol.

a gumove nieco by mohlo zranit aj ineho psa teda mojho napr. pripadne na vacsieho /mohutnejsieho/ psa by nemuselo ucinkovat dostatocne. Plyn sa dostava cez sliznice oka a nosa jazyka do tvora a tiez nadychom, takze tam velke rozdiely nie su medzi tvormi /tusim krokodil si moze zakryt viecka druhym priehladnym vieckom :-)/

dalsia vec - s plynovkou len so psom /nie je so mnou zrasteny/ - inac nemam dovod menit ju za ostru, oboje bola len uvaha.

a este jedno - ked mam plynovku, vie, ze v nej nie je nic len plynove ci poplasne naboje, teda staci cca. 1 m odstup a nikomu natrvalo neublizim /by som nemal/. Ked mam gumak v ostrej. uz je to o inom aj z hladiska bezpecnej min. vzd. aj z hladiska toho, ze nebudem mat v ostrej len same gumaky a poplasaky, ale za nimi aj ostre, co v rozruseni moze byt problem pocitat, kolko ich islo von z valca/zasobniku.
eloquent_hugle

Príspevok od používateľa eloquent_hugle »

Bol som majitelom plyňaku colt 1911 cal .35 od fi umarex dovezeneho z ukrajiny.Naboje sa don nedaju na slovensku kupit,preto som pouzival to co sa da unas kupit.Nechcelo to otvarat uzaver,preto to nebolo ono.Pri pouziti original nabojky ucinost - dostrel plynou cca 5. Nutnost použit som to mal iba raz,okusil som ten plyn aj na sebe a učinkuje to :shock: :oops: a 10 minut poriadne ani nevidis a si rad ,ze dychaš nieto aby si este mal chut utocit.Takže plynovka na obranu uplne staci,ale niečo mensie a lahšie ako colt1911.
eloquent_hugle

Príspevok od používateľa eloquent_hugle »

Poplašny naboj cal.35 je o 0,25mm menši v priemere, ale je dlhši o 2,5mm ako 9mm. Poplašny patron obsahuje male papierove guličky. Plynovy je obsahom podobny 9mm. Keď som ich chcel kupiť predavajuci ich videl prvy krat.
friendly_euler

Príspevok od používateľa friendly_euler »

dingo27 napísal:Ale nonivamid by si nemal používať proti ľuďom... Čo takto plynové CS náboje ? má niekto skúsenosti ?
taktiez by ludia nemali prepadavať a lupiť :!: , takže humánnost pri ochrane vlastneho zivota ide bokom. mat v plynovke nieco ine ako NONIVAMID 120 mg nema vyznam.
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"