Použitie zbrane-tréning - je náboj v komore skutočná výhoda?

Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

uryvok z publikacie zbrane myty a fakta, ktoru som v pdf nasiel na mujglock fore, originalne myslim vypracovana pre gunlex.cz

MÝTUS: Kdyby zločinec předpokládal, že oběť je ozbrojena, rovnou by zaútočil

FAKT: Ve studii násilných zločinců, kterou prováděli profesoři sociologie James D. Wrightand a Peter H. Rossi z University of Massachusetts, vyplynulo, že zločinci velmi neradi útočí na ozbrojené lidi. 56% zločinců uvedlo, že s obětí, která je ozbrojena, by si raději nic nezačínali; 57% uvedlo, že se střetu s ozbrojenou obětí obává více než dopadení policií; 40% uvedlo, že užněkdy byli zastrašeni, postřeleni nebo zadrženi ozbrojenou obětí; 34% uvedlo,že se už někdy rozhodli nespáchat zločin, protože se obávali, že oběť může být ozbrojena.
inspiring_turing

Príspevok od používateľa inspiring_turing »

Musím s Tangom súhlasiť. Tiež mám podobné skúsenosti.
Od roku 1990 nosím zbraň nabitú, s nábojom v nábojovej komore ...
Naposledy upravil/-a inspiring_turing v 30 Mar 2010, 22:55, upravené celkom 2 krát.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa polucias »

BKSL napísal:Ja som sa dostal do 0,2 - 0,3 sekundy rozdielu medzi obtahovanim a strelbou alebo priamym tasenim a strelbou.

polucias ty teraz bojujes vnutorne s tym, ze naboj mimo komoru je lepsia volba. Tu klames len sam seba.
Nemusel by si si to dokazovat roznymi video-pokusmi a rozpravou na fore, keby si bol o noseni mimo komoru jasne presvedceny.
Na to si ty dost tvrdohlavy a necakal by si na rady ostatnych.
Musis sa s tym len zmierit a ulavi sa ti a mozes sa v treningu dalej zdokonalovat a byt rychlejsi a efektivnejsi s nabojom v komore.
Myslim to v dobrom. Niektore veci musime "preglgnut", aby sme mohli napredovat.
o nosení mimo komoru som presvedčený, inak by som to tak nenosil, takže si to trochu dokomplikoval psychologicky,
ja som to nikomu vnucovať nechcel, iba chcel ukázať že je to technicky možné, ostatne všetko je to stále iba "možné" aj váš náboj v komore, aj situácie ktoré popísal tango. je to len možné že je to výhoda, určite ale nie istota,

ja popisujem iba svoje skúsenosti z modeloviek preverené nesčetne krát pri najrôzneších druhoch situácií za dňa aj v noci. a tak ako to momentálne robím my to vychádza dobre a ešte som na nič lepšie nenarazil, tak by som si to rád pozrel tu, ak niekto vie o niečom lepšom, čo podrobil dôkladnému testu
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa polucias »

tango : CPU nieje po slovensky :wink:

z teba hovoria skúsenosti to je jasné, ale každý má tie svoje a žiadna situácia nieje rovnaká a neexistuje univerzálne riešenie na všetko ale dovolím si tvrdiť že izraelci majú skúseností so stretmi všetkého druhu asi trochu viac skúseností, a vyvíjali to nejakú dobu, testovali v teréne, a keby to nefungovalo, tak by sa to nepoužívalo a ja už neviem ako by som to vyskúšal aby som zistil že je to zlé, proste mi to sedí a som si istý že by som Vás mnohých naživo presvedčil lebo som už pár skeptikov presvedčil priamo pri treningu. tiež mnoho a mnoho výhrad, milion variacii jednej situácie a faktorov a všetko tak ako tu ale odpoved sa našla sama pri ukážke.
proste len debatovať nestačí.
viem TANGO že ty sám si nepotrebuješ nič dokazovať ani nikomu tu, ale keby si to bral tak že niekomu iba z dobrej vôle poradíš...?myslím tou ukážkou na videu. času by ti ti to nezabralo vela, ked si dáš kuklu nikto ta nespozná 8)
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

tango napísal: Na poslednom lukeho treningu som siel pohladat timer lebo to kcel merat, tak zo skryteho tam mal tusim luke sekundu a tocil sa okolo toho casu, ja som mal tusim 0,7s. A to sme sa na tom bavili, ziadne sustredenie a extra priprava a co ja viem co este, takzer dalo by sa ist mozno este o cosi skor. Ale to by slo na ukor presnosti.
tango ak si naozaj mal zo skryteho nosenia 0,7s tak ta zacnem uznavat, lebo tento cas je neuveritelny. Ta sekunda je realna ale 0,7s neviem neviem :wink:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

tango 0,5 sekundy das uz len z vacku bundy s namierenou pistolou a samozrejme v bunde zostane po strele diera. Inak sa to uz neda :-)
A to uz nie je tasenie ale "oklam" nepriatela :-)
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

tango napísal:dam 0,5 a guns dostane depku
tango: Heh, tak to by som teda fakt dostal :( pretoze to by znamenalo ze zakony fyziky (a fyziologie - reakcny cas, pohyb ruky, atd.) prestavaju platit... :lol:

Heh, chvalenkar, chces tym povedat ze na nahodne pipnutie timera s rukami volne pri tele vytiahnes zo skryteho nosenia zbran a das ranu (ktora zasiahne velkost torza povedzme par metrov pred tebou) za 0.5 sekundy ???

Alebo tam je nejaky hacik ? (tak ako pise BKSL - strielas z vrecka bundy, alebo od pasu, alebo nejaky podobny chytak... hmmm? :wink:

Ale ak to myslis vazne a dokazes to, tak ta zacnem volat Neo... (Matrix's got you... :lol:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

niekedy stačí timery správne nakalibrovať a hneď sú časy reálnejšie :wink:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Chlapi neda my reagovat,nakolko tasenie je jedno s mojich mozno vyhod na sutaziach.Trenujem to dost casto,ale dostat sa casom pod 0.7s zo skryteho nosenia je fakt bomba :twisted: s mojeho rychlotasneho puzdra zo zbranou shadow,nabitou kladivom spustenim uplne dole -ziadny ozub urobim pri velkej sustredenosti 0.85s :!: mozno s glocka pri kvalitnom rychlotasnom puzdre by to slo rychlejsie,ale vase casy moj sen.Ste dobry len tak dalej,alebo nahrajte hodte to sem :wink: nech verime :!: S pozdravom Rasto.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa polucias »

tango: jediné čo sa neučím je bezhlavé strielanie ako náhle na mňa niekto nastúpi, a ICSko neberiem fanaticky, čudoval by si sa koľko vecí z iných systémov používam, vyberám a skúšam všetko. a ne veľmi krátku vzdialenosť trenujem RBSD čo obsahuje klinče, grapling, boj na zemi atd. preto sa nespolieham na náboj v komore ani na zbraň celkovo lebo to beriem ako najkrajnešie riešenie a cvičím hlavne vyhodnocovanie situácie a hladanie momentu kedy ťahať zbraň alebo ako použiť sebaobranu na vytvorenie si priestoru na tahanie zbrane a pri modelovkách čo sme robili my ešte náboj v komore nechýbal. proste mi to tak sedí, nemusí to každému.

počuj ale s tým tasenim si to tu rozdúchal :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=aKcsfg7Qtdw toto je ťiež šupa ale je to vonkajšie, tých 0,5s by som tiež rád videl, ja robím okolo 1,3 zo skrytého od štartu po výstrel a viem sa dostat aj do 1s ale to už je o zlom ruky a nie je to realne , podarí sa to len pri max sústredení a takto po ulici nechodím
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 17 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Mne pripada obtahovanie zbrane pri taseni zbytocne. System bol vyvinuty preto, aby bol univerzalny, cize aby fungoval na SA, DA aj ostatne spustove systemy, kedze mali izraelci roznorode zbrane a mohli trenovat jeden system celoplosne. Teraz ale ja osobne nevidim dovod na taketo trenovanie, ak je technicky zabezpecene, ze moderne zbrane je bezpecne nosit s nabojom v komore.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa polucias »

je to presne tak ako píšeš,
mne to však vyhovuje a rozdiel oproti náboju v komore som minimalizoval tvrdými drilmi , každému proste inak, a viem že ani väčšina ľudí čo nosia zbrane a pritom ICS ani nepoznajú náboj v komore nenosia z rôznych dôvodov.

proti gustu ...
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

ten chlap v tom videu ma polovicu vysvetlovania prst na spusti, az mi z neho je neprijemne. ale rychly teda je.
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 17 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Este som zabudol jednu vec :)

obtiahnutie zbrane, a s tym suvisiaci rachot zeleza ma istotne silny odstrasujuci ucinok sam o sebe. Toto je zasa argument za nosenie bez naboja v komore. Ale rozhodnutie je na kazdom.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa polucias »

ano, to tu popísal aj roman ked si preklikneš na predošlú stranu a boli aj nato protiagrumenty,
pravdu majú v podstate všetci, mne šlo ale skôr o to aby si človek s nábojom v komore nepripadal, že tým to všetko všetko končí a jeho náboj v komore mu poskytuje výhodu ktorá sa nedá nijako prekonať. na blíkzko to proste treba riešiť inak, a ak niekto na mňa vytiahne zbraň už nabitú na vzdialenosť na ktorú nemám šancu ho o ňu pripraviť, tak je uplne jedno či mám alebo nemám náboj v komore pretože ak sa o niečo pokúsim tak je len vecou neuveriteľného šťastia že to prežijem. po tom čo som všetko skúsil mám na to proste takýto pohľad.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"