SYSTEMA -ruský obranný systém

inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

Je podstatný rozdiel medzi sebaobrannými technikami, školami,ktoré sa venujú výcviku sebaobrany dajme tomu pre normálneho občana ktorý to chce na ulici ustáť len s krvavým nosom a odretými hánkami, a bojom z blízska.Pri klasickej sebaobrane sa techniky orientujú na učinnú elimináciu utočníka so zreteľom pokial možmo čo najmenej poškodiť jeho telesnú schránku. Boj z blízska je boj na život a smrť. Tieto techniky sa učia v 99% len silové zložky.Skoro každé moderné bojové systémi majú prepracované tieto tech.Ide o maximálne deštrukčné záležitosti ktoré majú jediný ciel poslať proťajšok čo najskôr na druhý svet za pomoci čohokolvek.(trebárs aj prehryznutím krčnej tepny to je jedno).Źiadna škola,alebo jej propagátor to nebude nikdy na verejnosti predvádzať. Tieto záležitosti si pri bežnej pouličnej bitke nedovolí dať do pľacu v plnej sile ani človek,ktorý ich má zmáknuté.Obrana bohužial podla našich zákonov musí byť primeraná povahe utoku.Takže keď na mňa vyletí nejaký feťák nemôžem mu šupom vyklať očné buľvy.(uvádzam iba príklad) Chcel som tým len naznačiť že nemôžeme jednoznačne povedať toto je super, a toto je o ničom.Je značný rozdiel aj medzi pánom čo 25 rokov trénuje rôzne bojové umenia,a má majstrovské stupne výťaztvá v ringoch, a chlápkom trebárs z ruskej námornej pechoty.Tento nič nevyhral učia ho to možno 2 roky, ale ísť do stretu kde by išlo o život,tak ako parťáka berem toho chlapca čo nikdy nič v ringu nevyhral a nemá žiaden majstr.stupeň.Má však iste za sebou neskutočný dril,a pár polámaných rebier ktoré praskli pri maximálne realist.tréningu.Toto nie je možné pri klasických civilných trening.ani systemi ani samba.Takže nevidíme skutočný potencial týchto bojových systémov.Neviem či som trochu neodbočil od danej problematiky.Pokial áno sory ja nie som majster v žiadnom bojovom umení viem sa len o seba postarať (najesť,napiť a tak podobne). :cry:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Toto nie je možné pri klasických civilných trening.ani systemi ani samba.Takže nevidíme skutočný potencial týchto bojových systémov

Systema ani Sambo niesu, ako ty pises civilne treningy. :wink:

Mozno tie, ktore sa teraz dostavaju do poveomia vdaka vysluzilcom so specnazu alebo sportovej podobe SAMBO. :wink:

V skutocnosti su kur*vsky ucinne.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Michal1 napísal:Pre uradnickov. :lol: :lol: :lol: :lol:
co je dobre pre statneho uradika, musi byt dobre aj pre nejakeho specnaz-a. A v Rusku to plati dvojnasobne. Obrázok
Používateľov profilový obrázok
PEPIK
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa PEPIK »

Fajne tak toto sa chcem naučiť aj ja.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

zakladatel Systemy Kadochnikov zvykol poukazovať hlavne na fyzikálne poznatky v priamej väzbe na fungovanie ludskeho tela.

Rovnako tak starí ázijskí majstri. Preto sa zvykne hovorit , že v jednoduchosti je krása.

Prečo asi dokáže človek vycvičiť svoje telo napr. na potiahnutie auta či lietadla?

Touto témou som chcel dať do pozornosti zaujímavý systém, ktorý pracuje na týchto poznatkoch.


Chcel som prispieť do rubriky sebeobrana
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Možme tu polemizovať o historií. Upresním teda moju vetu- za jeho posobenia v ruskej armade bola súčasná "Systema" vyučovaná a zavedená do jednotiek specnaz. Pravdou je aj to, že tieto jednotky už dávnejšie aplikovali do svojho výcviku prvky rôznych boj.štýlov a techník, samozrejme staré ruské Sambo existovalo dlho predtým.

Pravdu máš Tango tiež v tom, že mnohí rusi nepoužívajú pomenovanie Systema.

Ale moj švagor , ked vyrastal v Kremli ako chlapec- v tamojšej škole sa stretol práve s týmto pomenovaním.
No a je tiež pravdou, že názov je aj z komerčného hladiska dnes bežne používaný v médiách. U nás i v čechách kluby používajú toto pomenovanie.
Kamoš bol na kurze u veteránov z Alfy a tí tiež to slovo bežne používali.

Tak ma zabi :roll:
Naposledy upravil/-a peterson v 28 Mar 2010, 22:51, upravené celkom 1 krát.
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

Neboj nezabije tango je dobráčisko od kosti neznáša ani náznak násilia :lol:
Naposledy upravil/-a inspiring_bohr v 25 Mar 2010, 23:07, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Oni su vsecia z ich jednotky taky ! :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

este povedz ze je pacifista a hodim sa mu okolo krku :lol:
inspiring_banzai

Príspevok od používateľa inspiring_banzai »

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

pekné video, konečne aj niake spomalené zábery.

Aj tak sa ešte nájde dosť ludí, ktorí spochybnujú účinnosť systému.

Kamoš absolvoval takýto kurz v Moskve, viedli to dvaja ex-Alfa. Až ked to pocítil na vlastnom tele, zistil, že tie videá sú fakt reálne
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

uz som to sem urcite postoval, ale nemozem si pomoct http://www.youtube.com/watch?v=gEDaCIDvj6I

mne pride na um uplne logicka otazka, ze kedze je ten system na pohlad o tolko ucinnejsi oproti comukolvek inemu, zaroven vyzera byt dostatocne verejny, ze sa to na verejnych seminaroch ucia obycajni ludia, preco to este nie je po celom svete rozsirene a nerobi to kazdy, kto sa venuje bojovym umeniam?

preco v tv vidis thai, bjj, sambo, zapasenie ale nevidis tam toto u vrcholovych zapasnikov?
jasne to vyzera, ze je tam kopec nesmrtiacich technik, ktore nesposobuju ani tazke zranenia.
tak preco? preco nevidim ziaden zapas, kde proti takemu borcovi nastupi niekto s inym stylom?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Luke: prečo to ešte nerobí nikto po svete?
Tak napr. lepší učitel AIKIDO zároveň cvičí Systemu, kvôli príbuznosti techník. Napr. sensei Kurilla (www.aiki.sk)

Ty si v googlovaní dobrý, načri trochu do netu a zistíš, kde všade je Systema rozšírená.

Nikto tu netvrdí, že je to najlepšie a najúčinnejšie boj.umenie. Ale patrí rozhodne k vysokoúčinným.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

to ze thai, bjj, box moze byt vysoko ucinny je uplne jasne a zmyslami overitelny fakt. ludia v tom zapasia po svete, nespocetne mnozstvo videi, kde sa o tom mozes presvedcit.
daj mi nieco toho razenia so systemou.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

nejsom v googlení taký macher ako ty, ale niečo sem dám:

http://www.youtube.com/watch?v=5mEl1LkbwhM

trocha combatu:
http://www.youtube.com/watch?v=CkWSA18d ... re=related
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"