Obrana s nožom-motýlikom

Používateľov profilový obrázok
-Tommasino-
prispievateľ
Príspevky: 230
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa -Tommasino- »

Len zo zvedavosti som sem zablúdil.
Ale vidím, že sa vám to tu páni pekne zvrháva :lol: ako bolo povedané na podobné reči/úmysly sú iné fóra :wink:

A k téme, ja osobne nôž so sebou na obranu ani nenosím. Považujem ho za moc efektívny. Takisto ani boxer nepovažujem za šťastnú volbu. No ak by som nič iné predsa len pri sebe nemal a bol by som napadnutý v lese pri zbieraní húb, samozrejm že by som ho ak by nebolo inej možnosti použil.
Ale odporúčam ti, ak máš potrebu byť pripravený na možný útok a nič iné ako nôž nemáš pri sebe, pri vstupe do lesa si môžeš zaobstarať nejakú slušnú palicu.
Pri hladaní húb ti poslúži na odhŕňanie lístia a pri napadnutí ako improvizovaný teleskop. Mám taký dojem že ak by si útočnikovi takouto bakulou dal po búdke je to účinejšie ako šermovať motýlikom, alebo tebou opýsané naťahovanie pipíka :roll:



Tommasino
elegant_cerf

Príspevok od používateľa elegant_cerf »

Nevymýšľaj s nožom, mám pár motýlikov viem s nimi dosť trikov ale aby som ho použil pri sebaobrane ani by ma to nenapadlo. Nôž je skvelá útočné ale na nič obranná zbraň, a naviac sa u nás v SR musíš brániť adekvátne. Takže keď ti niekto dá päsťou a ty ho bodneš, porežeš alebo vážnejšie zraníš si na tom horšie ako ten čo ta napadol :D. U súdu by asi neobstálo dal mi facku tak som ho pichol nožom. Ale tak na vystrašenie stačí. Ale ak si myslíš že sa s ním naučíš šermovať ako vo filme na to zabudni. Ja nôž nosím iba malí na jabĺčko... ale v živote by som ho nepoužil v priamej konfrontácii s útočníkom naviac ty ho môže vykmasnúť a si v riti.
Ja som si asi pred 2 mesiacmi kúpil teleskop síce 21" mohol som aj menší ale pri každodennom nosení som si už zvykol. Za tie dva mesiace som sa s ním naučil dosť a poviem ty že je to lepšie v takýchto situáciach ako nôž, môžeš si protivníka držať viac od tela, a keby že sa dostaneš na súd tak by to podla mňa nemalo vadiť (síce aj nôž ale to by ta útočník musel fakt ohrozovať na živote) za to teleskop je podla mna lepší. A keď si trocha naštuduješ anatómiu človeka... tak budeš vedieť kde udrieť podla toho čo útočník chystá, a poviem ty ak sa ti jedná aj o dlhodobejšie zranenie protivníka tak s obuškom sa vie tiež dosť ublížiť, taká rana do kĺbov, chrbáta atď by ta asi nepotešila :roll: , a môžeš s ním robiť omnoho viacej ako udierať dajú sa naučiť aj pekné chmaty... ako obranné tak aj útočné. Takže ja sa prikláňam viac k obušku ako k nožu ale to je len môj názor, vyložte si to každý ako chcete. :wink:
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

u nas na krav mage sme pouzivali noz pri sebaobrane v situacii pri ustupe, jednoducho ked sa k tebe priblizi utocnik tak sa zacnes ohanat ( ale nie tak jak salena zena ) a pomaly ustupujes tvarou k nemu a samozrejme kontrola okolia
inak je skor vhodnejsi na utok
a treba si uvedomit ako tu uz bolo spominane ze ak ho pouzijes tak 155 je ista zalezitost....
elegant_cerf

Príspevok od používateľa elegant_cerf »

Tak tak dá sa aj s nožom, ale všestrannejší je ten teleskop. (na takéto situácie, jasné že s ním neukrojíš plátok šunky alebo nepodrežeš ako poľovník diviakovi hrdlo ) :D
Naposledy upravil/-a elegant_cerf v 23 Apr 2011, 09:12, upravené celkom 1 krát.
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

fantasticky pribeh , skvely namet na divadelnu hru :-)
ja som len pisal k teme ako mozno pouzit noz k sebaobrane, nechcel som tu rozoberat vsetky moznosti obrany nakolko sa autor na to nepytal ...
takze sa drzme temy
svoje skusenosti a nazory na BU/BSp/BSys prezentuj napr tu http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=633
elegant_cerf

Príspevok od používateľa elegant_cerf »

Ospravedlnujem sa za ulet od temy :lol: tak som to trocha upravil. :wink:
GOD
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa GOD »

Kto má záujem o boj nožom, pozrite do vlákna Tréning, tému Seminár boja nožom 31.5.2015 BA
zabludeny
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa zabludeny »

Zdravím. Odporúčam pozrieť túto stránku. Tie knihy sú podľa mňa veľmi dobré. http://www.boj-nozem-brno.cz/
Používateľov profilový obrázok
Nomed
prispievateľ
Príspevky: 422
Registered for: 4 years 4 months

Príspevok od používateľa Nomed »

trochu oživím....čo spraví rozdiel pri úchope ,rýchlosť , presnosť a sila .
https://www.youtube.com/watch?v=SpVV0c3_MkQ
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Nieje to síce obrana nožom, ale obrana proti nožu, ale nenašiel som vhodnejšiu tému.
https://www.youtube.com/watch?v=RcvOhmFPxEg
V skratke: zamestnanec pumpy je bývalý mariňák, inštruktor boja muža proti mužovi, držiteľ čierneho pásu v karate. Páchateľa síce zneškodnil, ale pár reznutí po rukách obdržal i on.. Takže to potvrdzuje postulát - proti nožu s holými rukami iba vo filmoch..
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Mal stastie, ze sa mu ten noz podarilo zachytit. Skoda, ze nebolo vidiet, ako suboj zakoncil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"