Stoji mi naozaj Vasa K100 za to?

inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

a tak sory ja nie som taky puntickar, skratka Kuracina :wink:
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Preco puntickar, K100 a XC su dufam 2 odlisne zbrane :twisted: (K100 som mal :cry: )
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Ja vlastnim X-Calibur. A ako sa to pisalo vyssie, tuto sezonu som odstrielal iba 1 250 kusov nabojov. Bez jedinej zadrzky.
Bohuzial nie je viac casu na take strielanie, ako si predstavujem. Pokial sa clovek venuje viacerym zbraniam a viecerym disciplinam na sutaziach, tak musi volit kompromisy. :)
Nas uhlavny nepriatel je cas.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

P11 Mk12. Po necelom roku niečo cez dve tisíc výstrelov. A dve reklamácie vybavené k nespokojnosti zákazníka. Ja osobne po skúsenosti s nákupom a servisom v GP = GP už nikdy viac.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Mam pocit, ze strelci nedokazu rozlisit jeden model pistole od druhej. :roll: Ale asi sa to tyka len toho, ze ludia vidia za K100 firmu a nie produkt.

U mojej K100 za rok a pol cca 9000ks najlacnejsieho dostupného streliva, bez reklamacii a inych problémov, seria I, ram Mk7.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Vies ako ju rozlisujeme? Nijak, ale vzdy vieme kto ju na stage ma. Ten kto ma zavady. :lol:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ja na tych zopar súťažiach, co som bol, som videl zavady takmer na kazdej znacke
Zatial som ziaden trend neodpozoroval. Mozno casom.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Ale aby som bol objektivnejsi tak zavady sposobuje hlavne strelivo. Potom su zbrane vyberavejsie a vsezrave.
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

Ako hovorí Mesi, na súťažiach som videl závady na všetkom, nebola to len K100 a jej modifikácie, len to je taký populárny štýl, "GP závadia viac ako ostatné"... Najčastejšia závada na K100 býva čajíčkové strelivo u špekulantov, ako podotkol abakan, ktoré v iných ide, ale nemusí pri rotačnom uzamykaní dodať dostatok energie... Aj ten populárny názor, treba viac mazať, to tiež nie je také, ako sa hovorí, často aj s úplne suchou zbraňou strieľam a cykluje v poriadku...
Som síce GP pozitív, ale nie zas ako totálny fanatik, nemám rád, keď sa strhne flame GP vs CZ alebo Glock, niekomu môže šlapať dobre desiatky tisíc výstrelov, niekomu sa kazí, avšak najčastejšie sa človek dočíta o poruchách, lebo majiteľ sa buď chce poradiť alebo si uľaviť, potom sa šíria fámy internetom a zlá povesť sa ťažšie potom opravuje, aj keď 95 percent produkcie je v poriadku...
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

abakan napísal:Vies ako ju rozlisujeme? Nijak, ale vzdy vieme kto ju na stage ma. Ten kto ma zavady. :lol:
:lol:
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

ja nie som žiaden odborník, K100 Mk12/1 som kúpil začiatkom októbra alebo koncom septembra, od vtedy som z nej strelil 1299 rán a to kupujem najlacnejšie čo nájdem, nevystrelila len raz keď na ZVS B kvalita, nestrelila zápalka...
a ku podobným posmechom len toľko, keď som kupoval K100, každý jeden kolega mi hovoril, že nekupuj lebo sa to kazí a kazí a kúp Glock to je bezúdržbové a neviem aké spoľahlivé... ja som K100 mal rozobratú 2x, nie som z tých čo potrebujú mať hygienicky čistú zbraň, veď načo :)
asi dva týždne som majiteľom ja GLOCKa 17 3.gen., kúpil som ho lebo známemu končil ZP... strelil som z neho asi 300 rán, okrem "zvláštnej" spúšte a toho, že je užší ako K100 som si žiaden rozdiel nevšimol, samozrejme je tam jeden nezanedbateľný, že jeho držanie sa nedá ku K100 ani len porovnať...
som rozhodnutý, že G17 bude moja prvá zbraň ktorú predám... ;)
ale je čas zabíjačiek, teda komu hus, komu prasa, komu pečená klobása ;)
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ako bolo pisane na sutaziach klasicke kachny uz nieje ani vidiet,nahradza ich xcalibur.Tvrdenie kto ma k100 tam vidno zavady,no vidim ze vela zavad si sposobuju alchymisti ich prebijanymi šmejdami,mne xcal funguje aj s nabojmi hlboko pod faktor.Dalej na sutaziach vidim tolko glockarov co furt niečo riesa až až..zavady maju aj cezetky a nie jedni.Ono dobre sa kope do niečoho co sa hned nepodari.Ked som zacal niekedy okolo roku 2000 to boli len cz75,85,potom aby vsetci boli IN :mrgreen: presli na glocky lebo to bol hit.Potom prisli CZ TS a shadowi kde nastalo zistenie ze zbrane su po 20tis ranach na odpis,potom kachny,teraz sa dost strelcov vracia ku glockom a kto nato ma ide do Sigov,STI,Tanfoglia atd.Oni by tiez vedeli rozpravat o zavadach a reklamackach.Diskusia zacala ohladom toho kto kolko buchne,usmevne bolo len tvrdenie 200 ran a bez zavad a ako vidim pekne sa to tu zvrhlo,konecne je co citat :twisted: Ked niekto buchne aspon 2000ran rocne si moze povedat a celkom to slape :lol:
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Jasne ze kazda zbran sem tam zavadi, ale u X-cal / K100 som napriklad zaznamenal u dvoch ludi pomerne nepochopitelnu zavadu - z nicoho nic nenormalne zvetsujuci sa odpor spuste pocas spustania v DA rezime.

CO sa tyka zavadovosti Shadow - po 14 000 ranach a cca 30-40 k cvaknutiach naprazdno som bol nuteny vymenit Sear a kladivo, preventivne aj zachyt zaveru a extraktor. Nasledne som z druhej ruky kupil mesacnu Shadowku, prerobil ju na obraz 2012-tky a vyclenil ju na dranie na treningoch + suseni.
Neviem ako je na tom X-cal a Tanfo co sa tyka vydrze vnutornych dielov (urcite o nieco lepsie ak CZUB), ale siel by som pravdepodobne rovnakou cestou ak by som strielal aj s nimi - t.j. 1 zbran na sutaze, 1 na zodranie pri treningoch.

To s tymi nabojmi je ale vo vseobecnosti pravda, GP cka su vseobecne trosku nachylnejsie na kvalitu nabojov, aspon v tomto je CZ-ta od vyroby lepsia... tj. vsezravejsia.
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

To cubitko: To je zaujímavé, trochu bližší popis, ak je treba, do SS, ale ide o zvyšujúci sa odpor pri stlačení spúšte, teda na začiatku menší, v polovici väčší a ku koncu najväčší alebo proste od začiatku do konca vyšší ako od výroby, ale stabilný?
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Spociatku odpor normalny, a od cca tretiny na velmi kratkej drahe prudky narast odporu na.. co ja viem 5kg a zvysujuci sa. Toto ked sa ti stane na sutazi (co sa obom stalo), tak sa na to mozes rovno vysrat, aj tak hounou trafis.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"