Vystroj a uzitocne veci (vhodne i na barter)

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

co sa samotneho bartru tyka, urcite neobchodujte blizko svojho domova, pravdepodobne sa vytvoria nejake polobezpecne trhoviska ak to bude trvat ta situacia uz dost dlho.
dobre napady urcite su hygienicke potreby, nahradny plyn do zapalovacov, zapalovace samotne, kamienky do zapalovacov, kresadla, hocico co vam ulahci vyrobu ohna, urcite sol, cukor, vazeliny, petroleje a ine chemikalie na cistenie strojov, zbrani, pevne nite na sitie, lepidla, oleje, veci nie beznej potreby ale ludom sa bude cniet po veciach ako karty ci mechanicke hodinky, buzoly a kompasy, mapy.
chlapik co prezil podobnu situaciu v bosne hovoril, ze on prezil s rodinou len preto, ze byvali kusok od palenice a vykradli ju tesne po zacati situacie a mal doma asi 5000l alkoholu. pokazde ho isiel bartrovat na ine miesto, aby si nanho nenavykli a nezistili, ze ma toho nejak vela. neskor sa to aj tak dozvedeli a snazili sa k nemu dostat. stalo to 2 clenov jeho rodiny zivot, ked branili domov. takze asi tak.
dobre budu urcite aj knihy, lacne okuliare dioptricke mozno (v metre za par eur, rozne velkosti), spodne pradlo, ponozky, pracie prostriedky (ja mam zasobu mydiel na pranie, tie vydrzia dost dlho), sviecky, je toho hodne.
ked si len zbezne predstavim, co vsetko som pouzival na stanovackach, chatovackach, pri niekolko dnovom nefungovani elektriky a podobne a co vsetko mi tam chybalo resp som to pouzival a vela vela pomohlo, tak to su tie veci, co pojdu aj vtedy. najlepsie veci co sice nutne nepotrebuje clovek, ale velmi mu to pomaha a lahko sa to mina. ale ked uz tovar nebude, nebude na nom nutne zavisly a teda nepride si po vas vymahat dany tovar za cenu zivota.
Knizky o liecivych bylinkach, domacich liecbach, brozurky ci karticky viazania uzlov, rybarske veci zakladne su vyuzitelne aj inak ako na rybarcenie.

spomenute su nie len na barter veci ale aj u seba ci niekde mat rozlozene.
rucna retazova pila, ja mam dve ruske klasiky, uz ani neviem kde sa mi ich podarilo na ktorej stranke zohnat. vcely vosk na impreknaciu topanok ci vetroviek a podobne impregnacne veci, masticky na pery a ruky, v zime neocenitelne, naucit sa vyrabat mydla doma, budu obsahovat velmi cenny glicerin a neda sa vyrabat v malych mnozstvach, vzdy ostane aj na predaj. zubne kefky na kila, pasta sa da vyrobit, zvacsovacie skla, pinzety, latexove rukavice, zrkadielka, hrebene (ono sa to fakt nezda, ale ludom sa bude casom cniet za vydobytkami dneska aj minulosti a uz aj za tymi najjednoduchsimi), viazacie draty.

asi vykupim cele metro pre istotu. :D
nehovorim, ze treba vsetko toto, ale kazdy si najde, co bude mat on a najlepsie dopredu aspon 2-3 rodinky drzat pokope, samotari nemaju dlhu zivotnost. mozno len vynimki a aj tie na svoje ciny hrdi nebudu, lebo sami sa neuzivia, jedine okradanim a... podobne
Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa s0m3body »

Máte niekto praktické skúsenosti so schodíkmi / rebríkmi s úchytom na strom? Úchyt popruhom okolo kmeňa, nič invazívne. Na internetoch sa dajú nájsť najrôznejšie super ultra light skladacie produkty z vesmírnych zliatín za hodne vysoké sumy -> určite sú to fajn riešenia, keď to niekto potrebuje nosiť so sebou. Mne však ide o stacionárnu inštaláciu, ktorá pôjde do výšky cca 20 metrov. Strom je všakovako rozvetvený orech, takže to musia byť max 1m dlhé kusy.

Našiel som nejaké navŕtavacie háky, ale to mi príde jednak nie úplne ohľaduplné voči tomu stromu, a tiež by som sa bál, že po čase okolie vrtu začne hniť, a jedného dňa to už váhu človeka neudrží...

Potrebujem pevnú konštrukciu po ktorej sa bude dať chodiť aj s gearom, len s minimálnym pridržiavaním sa rúk.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"