Par otazok ohladom kompenzatora

inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Rasto napísal:Je dobry profesionalne vyrobeny o tom niet pochyb, mam ho uz vyse roka v skrini :-)
Rasto napísal:Mal som ho, pouzil som ho, predal som ho.
To sa ten stav zmenil pomerne rýchlo. V každom prípade ak si mal rok starú verziu, tak to nebola súčasná produkcia, ale dostal si sa k nejakému prototypu.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Stav sa nezmenil je dobry a bude dalsiemu majitelovi dlho sluzit, len mne nevyhovoval.
Vyhral som ho na jednej sutazi.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zoid zjavne narážal na zmenu stavu z "mám ho v skrini" na "predal som ho" :wink:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Netreba sa cudovat, medzi prispevkami pretiekol mesiac casu ;-)
Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa LtTT »

armour:

casom hadam pochopis, ze prave ten chalan vedla teba je podstatnejsi nez kompenzator. WAR kompik je OK ale nepatri do zeleneho prostredia.
armour
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Registered for: 11 years 7 months

Príspevok od používateľa armour »

LtTT Nemam odsluzeny rok v armade som tu cez desiatku. A chlapa vedla seba som mal akurat na misii v Iraku a Astane. A myslim, ze v boji ti je jedno ci dostavam facku od plynov. Radsej dostanem facku od plynov a viem, ze buddy streli ciel a tym ho eliminuje, ako ja, alebo on by mal dostat facku od nepriatelovej gule. Ale tato debata sem nepatri. Ak chces nieco o tomto poriesit, pisni mi PM a mozme debatovat.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

v 1:08 si mozete pozriet ako prekompenzovava a ako mu ju tlaci smerom dole po doske.
PS mihla sa tam par krat i nasa 58 v lugri ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=fX9e4GxR5ro
Naposledy upravil/-a Rasto v 28 Feb 2014, 17:10, upravené celkom 1 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Divné, že hovoríš o čase videa, ale nedal si žiadny link, v každom prípade asi myslíš toto video:

http://gunmagazin.sk/rda-raid-defense-a ... zka-filmu/

Máš pravdu, nejaké mierne prekompenzovanie pri tejto konkrétnej kombinácii pušky a kompíku vidieť je, napriek tomu ten pohyb dolu nie je zďaleka tak výrazný, ako, pohyb hore u iných kompenzátorov, ktoré kompenzovať jednoducho nestíhajú (včítane toho čo ponúkaš ty).
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Dakujem opravil som.
Ja som len chcel poukazat na fakt, ktory som spominal uz skor.
Ked si chces porovnavat, tak si mozeme dat terc napr na 25m a obaja do neho vysypat zasobnik za 10s a zratat body, ktora zbran je lepsie ovladatelna 8)

PS robia velmi pekne profesionalne videa.
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

Páni, trocha nadviažem na vašu konverzáciu, nie je možné, že zvýšený účinok kompenzátora je na tej krátkej verzii 58-čky? Robí to aj na dlhej? Predsa len, tlak by sa mal znížiť viac pri trocha dlhšej hlavni, alebo je to zanedbateľný rozdiel?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Cim kratsia tym vacsi tlak, ale ja som ho mal nahodeny na dlhej a pozoroval som to.
Nejde o nic s cim trenujes s tym strielas, vsetko je o zvyku.
http://sadefensejournal.com/wp/?p=1093
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Rasto napísal:Dakujem opravil som.
Ja som len chcel poukazat na fakt, ktory som spominal uz skor.
Nie napíšme si to narovinu - nechcel. Chcel si trocha ten WAR kompík zhodiť v očiach fóristov. :wink: My sme reálne v tomto jednom bode pre teba konkurencia. Kto chce 20 eurový kompík, kúpi si Jarov, ale kto chce investovať viac, bude sa rozhodovať medzi tým čo ponúkame my a tým tvojim - tak to proste je. A je markantná tá rozdielnosť prístupov nás dvoch. Ty si zároveň predajca kompenzátorov, ale zároveň sa nemáš problém verejne akože nezávislo vyjadriť a radiť ľuďom z pozície fóristu čo rád pomôže. Mňa keď sa niekto spýta na porovnanie s konkurenciou, tak mu ponúknem možnosť zadarmo si požičať testovací kus, nech si to porovná s čím chce a podľa toho sa rozhodnúť.

Pritom aj ja mám skúsenosti s tvojim kompenzátorom a vedel by som písať a rozprávať, len mi je to hlúpe, keď som zainteresovaný u konkurencie. Tebe to zjavne hlúpe nie je.
Rasto napísal: Ked si chces porovnavat, tak si mozeme dat terc napr na 25m a obaja do neho vysypat zasobnik za 10s a zratat body, ktora zbran je lepsie ovladatelna 8)
HM, na toto sa výborne hodí jeden dva roky starý Yarcov post k inej téme.
yarco napísal: Druhá cesta je porovnávať neporovnateľné a z toho robiť závery, ako sa tu stále dokola objavuje.
Postavme do rovnakej situácie povedzme OUT-mana Poluciasa (trénovaného vo všeličom ohľadne sebaobrany) a IN-mana mňa (v podstate žiadna sebaobrana okrem streľby).
Výsledok: Polucias úspešnejší v 97.4% prípadoch (číslo vycucané z prsta).

Čím nám toto prispeje k debate IN/OUT? Ničím.
Čo sme sa touto metódou dozvedeli ohľadne výhod a nevýhod IN alebo OUT? Prd makový.

Koniec vysielania.


Pre istotu technická poznámka:
IN-man = nositeľ náboja v komore
OUT-man = nositeľ prázdnej komory
Je to presne na ten štýl čo kritizuje Yarco. Chceš postaviť seba ako dlhoročného IPSC strelca na vysokej úrovni, proti mne, čo 58čku strieľam absolútne rekreačne a podľa toho porovnávať účinnosť kompenzátorov. Získaš tým určite cennú štatistiku, ktorú využiješ najmä ak vypukne celoslovenský nedostatok toaletného papiera. :roll:

Ak chceš môžeme spraviť test, kde si jeden človek (taký čo je pre nás oboch dôveryhodný) chytí 58čku do jednej ruky a na 10 metrov vypáli full auto celý zásobník. Raz to urobí s mojim kompíkom, druhý krát s tvojim. A uvidíme rozhádzanie dier po terči. Nehovorím, že toto nám dá exaktné výsledky, ale bude to mať k realita o hodne bližšie ako pri teste kde bude premennou strelec. :roll:
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

ja sa na ten test kludne podujmem :) ... ale stacilo by 10 nabojov co najrychlejsie po sebe
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Kto ma pozna vie, ze rad poradim.
Konkurencia bola a bude vzdy . Na to ja hovorim diky bohu.
Moj koncept vychadzal z M4 platformy a viac sa zameriava na tlmenie spatneho razu ako kompenzaciu zdvihu.
No nic uz sa radsej budem zapajat len do technickej problematiky, co mi ide lepsie ako vypichovanie starych prispevkov.
Peace.
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

práve som pozeral na jednom videu na nete, kde mal nejaký Amik na našej 58-ke daný kompík z AKM47 (našikmo zrezaný), tak ma napadlo či to už niekto skúšal na 58-ku dať, resp. či je to vôbec možné reálne bez nejakých zásahov do závitu na 58-ke, lebo neviem aké závity má ten kompík.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "