K100 a 3dni PaCa 2011

inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

peterson napísal:hej, a zase si nezaprel v sebe ...(iáiá) :wink:
To citoslovce vas ucili v skole, v pripade nefunkcnosti hukacky ? :wink: .
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

gewehr suhlas. na odlahcenie, kedysi som sem na forum daval link na hrdzaveho Siga 226, ktory majitel nechal tyzden vo vlhkej taske. Hrdzavie vsetko, ale reakciu vyrobcu ocakavam inu.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

tož pravda, len klasickí rýpalovia by mohli byť tiež objektívnejší a nemuseli by tu hned otlkať ich starú dogmu " Glock je najlepší"

Ja som Jarove reakcie pochopil tak, že naznačil, že i druhým zbraniam sa korodovanie deje.

Osobne si myslím, že nikto z nás tu nepodrobuje svoje zbrane testom životnosti , že electron :wink: a každý sa dobre stará o stav svojej zbrane a samozrejme zamedzuje i možnej korózií.
Ja občas s masnou handričkou preblajznem celú povrchovku, nech sa trochu "napije" na zlé časy
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

liska vie byt pekna svina. :)

na odlahcenie, par foteciek ako dopadli ine znacky pri podobnej zatazi. zbran proste treba osetrovat. niektoru viac inu menej, ale kazdu. nikdy neviete ako sa veci zbehnu a co poskodi povrchovku. kozene puzdro, vhlkost a pot, opalovaci krem (ochytajte si zbran nakremovanymi spotenymi rukami a potom ju neosetrenu ulozte - vykvitnu na nej rysave otlacky prstov), chemikalie v textiliach ktore sa uvolnuju vlhkom a pod. zhrdzaviet dokaze aj nerez, len to chvilu trva.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil/-a boris v 20 Jún 2011, 16:47, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Kuro
expert
Príspevky: 421
Dátum registrácie: 20 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kuro »

Ludo, bola to Reakcia na toto :
Glock je Glock. Pre toto nechapem preco s tym tendrom robia taky humbuk ked by Gecko jasne vyhralo na 100% ( BKSL )
takže Ludo, mám o tebe dobrú mienku, ale nehnevaj sa na mna, na hrube vrece hruba zaplata
Naposledy upravil/-a Kuro v 20 Jún 2011, 16:49, upravené celkom 1 krát.
inspiring_curie

Príspevok od používateľa inspiring_curie »

electron .... nechcem provokovat ale to si tu K100ku vytiahol teraz prvý krát von? je jasné, že každá zbran viac či menej zhrdzavie pri kontakte s potom , mi ked chodíme zo služobnými na ten takzvaný autdoor tak tam niekedy niekto zoberie WDčko a ked už ide do extrému tak ho použije aby tá hrdza nenarobila ešte viac škody, a ešte aj riskovat koroziu hlavne a nehodu po výstrele ....... no neviem ale dalo sa tomu aj predíst ako to tu takto prezentovat. ak by si to spravil u nás a potom povedal, že skorodovalo, tak by si si vyslúžil dobrý prúser a nie riešenie kvality u výrobcu. máme už zhrdzavené tatry za 7 000 000 starých slovenských korún/kus po troch rokoch a ak sa ozvem tak ma zdrbú,že ako sa o nu starám a nie, že aká je kvalita.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ja si myslim ze Kuro reagoval na toto:
electron napísal:Dajte foto hrdzaveho Gcka
G mam 10r bez znamky korozie,noseny DENNE a VSADE /sneh, dazd /

Tiez sa cudujem, co sa tolko divite ,ze to chyti povlak ,ked to preslo typujem tak 5timi parmi spotenych ruk vo vlhkom prostredi niekde v lese a este si nenapisal kolko si ju nechal len tak lezat nosetrenu.

Ja si teda s udrzbou nejake velke starosti nerobim, ale mne to este taku lisku nechytilo, co zasa netvrdim o zasobnikoch.
Ale to je moja chyba. :wink:
Za povrchovku si zodpovedas ty, to by ta nadriadeny inak zj*bali, keby si si zbran takto lumpoval :!:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

UGLI
100ku mam zapozicanu /legalne/ od kamosa.Ten ju kupil novu pred X rokmi /presny rok neviem/ Vytiahol ju niekolkokrat na strelnicu,nenosil ju.
Ja som ju po dlhych rokoch zakonzervovanu "vytiahol" na bozie svetlo.Predtym som skontroloval vsetky diely ,ktore som den pred odchodom RIADNE osetril.Dokonca som ani olej nestieral /ako to robim pri G/

Napisem este raz-to ze kov "rezavy" je jedna vec ,ale po 2 dnoch/vsimol som si to na druhy den campu/ ma minimalne NASRALO.


R
nabuduce olej z konzervy nelej do ohna :lol:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Michal1
nechal neosetrenu?Kolkymi rukami preslo? Srandujes?
Zbran zasadne neodkladam,nedavam mimo dosah a nenechavam kolovat /to vsetci okolo mna vedia/ Pocas celeho campu bola v puzdre.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

:D
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 10 Feb 2012, 19:26, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

inspiring_curie

Príspevok od používateľa inspiring_curie »

občas treba ten olej do ohna priliať , ale aj tak niet sa čomu čudovať jednoducho to zhrdzavelo. robia to aj ine zbrane a tie super hyper spreje na konzerváciu majú účinnosť iba tak na kov uložený v trezore z konštantnou vlhkosťou a teplotou. preblafni to kaky zelenou ako to robíme bežne na technike aj mi.... na tých hyper super nových a mierne predražených tatrách. bol iba žart.
Naposledy upravil/-a inspiring_curie v 20 Jún 2011, 18:31, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Chlapi poviem to na plnu hubu, bola to chyba kaceny, Kuro sa vtedy este len ucil robit pistole co zahrna i vyber materialov a povrchovka.

Kto z vas by si nechal zbran na obranu zakonzervovanu :idea: :?:

Ano mne zhrdzavela CZ75TS, ale povedal som si, to je sportova zbran a nie sluzobna a nebolo na vydrz povrchovky kladeny taky doraz a koniec koncov to bola moja chyba z dovodu pracovnej vytazenosti.

Zhrdzavie vsetko bodka.
inspiring_curie

Príspevok od používateľa inspiring_curie »

ma napadlo že mám dve znehodnotené 24 za skrinou zakonzervované , by som mal pozriet v akom štádiu rozpadu sa nachádzajú.-(
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Rasto napísal: Zhrdzavie vsetko bodka.
...a samopal vzor 24 k tomu ešte aj skoroduje vy šmejdi !!! 8) 8)

http://www.meteleskublesku.cz/?movie=3& ... jRIGjfF7U3
"kontrolni otazka c.2"
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"