Čistenie a údržba Sa vz. 58

Používateľov profilový obrázok
Vova
prispievateľ
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Vova »

Keď sa kefka opotrebuje, tak sa dá hlaveň čistiť novou kefkou. :D Ale tú drôtenku by som ja osobne radšej neriskoval...
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Trebars pouzit klasicku mosadznu kefku.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Cela čistica sada na 58mičku stoji okolo 5€ tak kde je problém keď sa zničí? Od kedy som ju vyskúšal používam ju na všetky kalibre kam sa vmesti je super od 7.65 po 50 tku a aj olej v olejničke je super .
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

RASTO33 napísal:A čo hlaveň? Ja si otvorím celú zbraň a prestrieknem ju celu technickým benzínom dole hlavou aby odtiekla spina. Tak to strieknem Konkorom a necham pol hodinku odstat. Hlaven cistim klasickou kefkou z armadneho ciatenia akurat ze ju zasadim do vrtacky. Cim by sa dala cistit hlaven ked sa opotrebuje kefka? Poskriabala by kuchinska dratenka hlaven?
nerobis dobre.
:roll:
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Problem cistenia armadnou kefkou vo vrtacke je v kombinacii vysokych otacok vrtacky + ocelovej rurky na ktorej je kefka prisrobovana + zlozenie rurky z 2 kusov.

Ked zapnes vrtacku, rurka zacne rotovat pomerne velkou rychlostou a kedze je zlozena z 2 casti nieje rovna. Preto dochadza logicky k otieraniu oceloveho povrchu tycky a vnutra hlavne. Tvrdochrom nieco vydrzi, ale takuto stale sa opakujucu torturu nevydrzi ani on... logicky ti skor ci neskor odide a nastupi liska+nicenie vyvrtu.

Kuchynska dratenka hlaven zo zaciatku neposkriabe, ale zarucene zo sebou zoberie cast tvrdochromu ... a potom tiez zarucene zoberie trochu aj z
materialu.

Tu nejde o to, ci je material tvrdsi alebo meksi ako hlavnovina. Aj do ocele vysuchas dierku pomocou drievka.. je to len otazka casu, tlaku, mnozstva drievok a trpezlivosti. Nicoho ineho.
inspiring_tesla

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

ku kontaktu tyčky s hlavnou vobec nedochadza ... pouzivam vrtacku na baterku takze to nema sialene otacky ( stlacis "spust" do polovice a ide to relativne pomaly a urcite je to menej pracne ako rucne cistenie ) :D na tu dratenku som sa pytal iba zo zvedavosti ... viem ze cistenie stoji 5 € ale uz mam 3 :D a co budem robit s tolkymi tyckami a dalsim prislusenstvom :D
Používateľov profilový obrázok
pinoccio
prispievateľ
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa pinoccio »

...zaobstarajte si "hada" a je po starostiach ;) napr.: http://www.hoppes.com/boresnake.
Ku mne sa uz plazi tento http://dx.com/p/hoppe-s-9-boresnake-30- ... ner-125964 , lebo cistenie tymi tyckami je des a hlavne ak mate vpredu kompenzator.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Boresnake je na vyčistenie hlavne hneď po streľbe aby sa vybrali ten najhorší bordel a naniesol olej. To zabraňuje tomu aby ti nevznikala hneď líška, ak to nevyčistíš okamžite po streľbe, resp. v ten deň. Seriózne čistenie boresnake nenahradí, je to ale samozrejme lepšie ako nič.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

RASTO33 napísal:ku kontaktu tyčky s hlavnou vobec nedochadza
Prípadne nahoď na tyčku zmršťovaciu bužírku a máš po starostiach s prípadným kontaktom kovu s kovom.
inspiring_tesla

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

na druhu stranu mam znamich co si cistia kosu 2x do roka aj ked strielaju relativne vela... su to ludia "od fachu " ( vojaci, sportovci ...) a zväcsa maju nazor ze je to vojenska zran tak to musi vydrzat ... plus ta cena je "šmišna" :D
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Ja napriklad piest + kanalik na odber plynov cistim raz za rok. Nechce sa mi davat dole predpazbie a potom zase nastrelovat kolimator. Ci chcete alebo nie, po vycisteni sa to vzdy o 5-10 cm pohne. Spolahol som sa v tomto na Rasta - tiez to necisti... a ono to funguje.

Cela moje udrzba kosy po strelbe spociva v nastreknuti Triflowu do hlavne, do odfukovacich kanalikov, prebehnutie hadom, prestreknutie kompenzatora, stiahnutie zaveru dozadu a poutieram takou mastnou handrou vodiace prvky. Polnu rozborku robim tak po 300-400 nabojoch a toho bordelu tam zase tolko neni, opotrebovanie tiez ziadne nebadam.

Piest som mal naposledy vonku minuly rok na jesen a bol spolahlivo mastny. Bordelu tam bolo asi tolko co po beznej strelbe +-, ziadne strasne nanosy. Hlaven raz za pol roka vystriekam milfoam penou na zbavenie sa medi.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

masnak ako ja, vitaj v klube :)
plynovy nasadec lubi zhnit(ale to dost zalezi od vzdus. vlhka v akom flintu skladujes) a potom to este lubi napadnut udernik a zavoru v mieste, kde sa uzamknuta dotyka zavornika+este lubi hnit ustie hlavne...viem, lebo som na vlastne oci videl.

Odporucam tym, kt. kupili NZ aby rozobrali zavornik a to skupinu okolo vytahovaca+zapalnika, na viacerych flintach som videl dost neodstranenej konzervacnej vazeliny, kt. casom moze robit neplechu.
Používateľov profilový obrázok
iko111
občasný prispievateľ
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa iko111 »

je toto vhodna nahrada za orginal cistenie k 58osmicke
http://www.zelenysport.cz/cisteni/g3-sada-cisteni
Používateľov profilový obrázok
bosvargos
prispievateľ
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa bosvargos »

ja som zástancom čistenia sapiku po každej streľbe len by som sem pridal jeden môj postreh. tam kde sluzim mame z 58cky strelby 3 do roka pricom sa na tej 58cke vystrieda 8 ludi za jedny streľby cize je to 24 strelieb za rok. na kazdych strelbach sa vypáli cca 100 nábojov na osobu cize za rok cca 2400 nabojov pricom strelivo pouzivame klasicke s ortutovou zapalkou a ocelovim jadrom proste klasické stare komunisticke strelivo s oznacenim BXN. od roku 2010 tento nas sapik nebol cisteny ani mazany len sa vzdy odstrielalo a sup snim nazad do trezora a dnes som si dal namahu rozobral som ho a pokukal a nikde som nenasiel ziadnu hrdzu ani nic neobvikle okrem toho cierneho bordelu :lol: . samozrejme tymto nechcem povedat ani tvrdit ze netreba cisiti ako som pisal ja som zastancom cistenia po kazdej strelbe a tak to aj so svojim sapikom robim :roll:
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

čistím po každej strelbe. Asi to neni potreba, ale mňa to proste baví. Keď ma frajerka naserie, je to príjemný relax.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "