Expolicajt, ktorý zastrelil priateľku: Je mi to ľúto...

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
inspiring_newton

Expolicajt, ktorý zastrelil priateľku: Je mi to ľúto...

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

BRATISLAVA - Na lavicu obžalovaných vojenského súdu sa posadil bývalý policajt Martin Bolf (22) z Holíča. Po výstrele z mladíkovej služobnej zbrane zomrela jeho priateľka Renáta Okasová († 22). K tragédii došlo v septembri minulého roku na strelnici v Holíči. Martin je obžalovaný pre usmrtenie.

„Namierim na teba, hovorili zo žartu jeden druhému,“ vypovedala sestra nebohej. Slová mladého páru sa osudne vyplnili. Podľa obžaloby sa Martin po streľbe nepresvedčil, či má v zbrani náboje. Niesol ju nabitú a došlo k výstrelu. Strela zasiahla Renátu rovno do srdca.

Martin včera na súde odmietol vypovedať. „Som psychicky na dne. Je mi to ľúto, milujem ju. Viem si predstaviť, ako to bolí jej rodičov, lebo to bolí aj mňa,“ povedal. Dvojica chodila spolu asi rok. Pred vyšetrovateľom mladík tvrdil: „Plánovali sme spoločné bývanie a chceli sme sa vziať.“ V osudný deň boli na strelnici so známymi. „Strieľal som naraz z dvoch zbraní. Z mojej služobnej aj kamarátovej. Videl som Renátu, ako telefonuje. Myslel som si, že zbrane sú vybité, mieril som k zemi. Videl som ju otočenú chrbtom. Odložil som zbraň na parapetnú dosku, chcel som tam položiť aj druhú, tú moju, ale vystrelila,“ vypovedal na polícii.

Prokurátorka si však myslí, že tragédia sa odohrala inak. Ak by sa to stalo tak, ako hovorí mladík, mala by strela podľa znaleckých posudkov iný smer. Ak súd dokáže Martinovi vinu, hrozí mu päť rokov basy. „Chcel by som, aby sa zmenil zákon, aby bol vyšší trest za to, že človek zabije,“ povedal otec mladej ženy.

http://www.bleskovky.sk/cl/10/184175/Ex ... milujem-ju
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Expolicajta, ktorý zastrelil svoju priateľku, odsúdili na 5 rokov

BRATISLAVA - Vojenský obvodový súd (VOS) v Bratislave dnes odsúdil bývalého policajta Martina Bolfa, ktorý usmrtil svoju priateľku Renátu Okasovú, na päť rokov odňatia slobody v ústave s minimálnym stupňom stráženia.

Zároveň mu uložil zákaz nosenia, držania a používania zbrane na desať rokov a uhradenie 48-tisíc korún rodičom nebohej. Obžalovaný sa voči rozhodnutiu odvolal a o prípade rozhodne Vyšší vojenský súd v Trenčíne.

Súd vyhodnotil konanie Martina B. ako nedbanlivé, avšak neúmyselné. V záverečnej reči obhajca obžalovaného uviedol, že Martin B. doteraz viedol riadny život a nebol trestne stíhaný. Sudca to v odôvodnení rozsudku spochybnil tým, že tri dni pred tragickou udalosťou si vzal zbraň z oddelenia polície, na ktorom pracoval, bez vedomia a dovolenia nadriadených.

Prokurátorka Silvia Martinkovičová navrhla súdu uložiť Martinovi B. trest odňatia slobody na päť rokov, čo je horná hranica trestnej sadzby, a zákaz nosenia zbrane na desať rokov. Súd jej žiadosti vyhovel.

"Je mi veľmi ľúto, že sa táto udalosť stala. Nenesiem bolesť len za seba, ale za všetkých, ktorí túto osobu milovali," povedal Martin B. vo svojej záverečnej reči. Dnes na pojednávaní vypočuli znalcov z odboru balistiky, geodézie a zdravotníctva. Sudca VOS prečítal ďalšie znalecké posudky.

Znalec z odboru balistiky potvrdil, že zbraň, z ktorej vyšiel smrtiaci projektil, vyhovela skúškam a nemohlo prísť k samovoľnému výstrelu. Oneskorený výstrel nevylúčil, ten nastane vtedy, ak výstrel nepadne bezprostredne po stlačení spúšte.

Podľa výpovede obžalovaného mal výstrel padnúť zo zbrane položenej na stolíku. Ten bol vo výške 80 centimetrov, avšak nebohá mala priestrel vo výške 134 centimetrov. Výstrel prešiel telom takmer vodorovne, čo by znamenalo, že obžalovaný by na nebohú Renátu mieril.

Poškodený argumentoval tým, že pri rekonštrukcii prípadu nikto neskúmal, či nebola poškodená v inej ako vzpriamenej polohe. Podľa znalca už nebolo možné život mladej ženy zachrániť.

V stredu 5. decembra vypovedalo na pojednávaní sedem svedkov, ktorí boli priamo na mieste činu. Tragédia sa odohrala začiatkom septembra minulého roka na strelnici v Holíči.

V prvý deň pojednávania, 4. decembra, vypovedal obžalovaný a ďalší dvaja svedkovia. Podľa vyjadrenia obžalovaného Martina B. v deň tragédie strieľal na strelnici z dvoch zbraní súčasne. Myslel si, že zbrane
reklama
nie sú nabité a keď obe kládol na parapetnú dosku, jedna z nich vystrelila a zasiahla jeho o rok staršiu priateľku do srdca.

http://www.bleskovky.sk/cl/10/184400/Ex ... na-5-rokov
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Smutne, a pritom je scenar tychto udalosti stale rovnaky:
- "Myslel si, že zbrane nie sú nabité"
- zbran namierena do nebezpecneho priestoru (z parapetu) event. rovno na osobu (z ruky)

V pripade tej verzie prokuratorky este mozno aj prst na spusti pri miereni na osobu (ak neslo o oneskoreny vystrel), co uz je ale uplne zle.

A to ako policajt mal mat strelecke desatoro uz zazrane az niekde v strednom mozgu.

Skoda, stacilo len niekolko centimetrov a mohla to byt len poriadna priucka bez nasledkov ...
inspiring_stonebraker

Príspevok od používateľa inspiring_stonebraker »

tiez si myslim, ze to je smutne, ale prave ked sa to stane policajtovi...

co tak keby postrelil hocikoho na strelnici...
stacilo tak malo, presvedcit sa ze v zbrani nieje ziaden naboj, zaistit, odlozit inam na bezpecne miesto (mimochodom, zbran by sa pred odlozenim mala nejak "vybit", nie ? )

a prave kvoli takyymto konfliktom zomieraju ludia...
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ukazkovi priklad "bezpecnej" manipulacie so zbranou.Poucenie pre nas.

Panzer
ok ok,v PO som mal prst mimo spuste :D
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

19.03.2008 07:00
TRENČÍN - Keď brala do ruky mobil, netušila, že nakrúca vlastnú smrť! Renáta Okasová (22) zachytila, ako jej priateľ a expolicajt hraničnej polície Martin Bolf (22) na holíčskej strelnici vypálil niekoľko rán z dvoch pištolí.

Potom sa aj s pištoľami v rukách obrátil, kráčal k nej a ruky pomaly zdvíhal. Tam sa jej záznam končí. O sekundu padol z jednej zbrane výstrel a Renátu zasiahla guľka do srdca. Za jej neúmyselné zabitie súd poslal včera Bolfa na päť rokov za mreže.

Hrôzostrašný záznam, nakrútený na strelnici v septembri 2006, si schováva v mobile Renátin otec Pavol /48/. S manželkou Irenou (45) si prišli včera na Vyšší vojenský súd v Trenčíne vypočuť rozsudok nad katom ich dcéry. „Na strelnici sa obžalovaný správal ako na divokom západe. Strieľal obojručne,“ zdôvodnil rozsudok sudca. Bolf tvrdil, že pištoľ, ktorou zabil priateľku, vystrelila náhodne vtedy, keď ju kládol na parapetnú dosku. „Čo to bolo? spýtala sa Renáta, zhlboka sa nadýchla a pod rukou som jej zbadal červenú škvrnu. Urobila tri kroky, spadla na kolená a na zem,“ vypovedal expolicajt.




http://www.bleskovky.sk/cl/10/225514/VI ... stnu-smrt-
Naposledy upravil/-a inspiring_newton v 19 Mar 2008, 08:46, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

electron:
daj tam pred zatvorku medzeru alebo bodku, inak ti tam svieti namiesto veku otca trocha netaktny smajlik :wink:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Obhajca obžalovaného Peter Schmidl žiadal nižší trest aj preto, že jeho klient mal v čase tragédie iba dvadsať rokov
Ked chce smrtelnik zbrojak musi mat 21, to vsak u nadpohov policajtov neplati a tu je vysledok.
Nevyzrety, nevybureny, neskuseny los dementos si zastreli frajerku.

Ani nechcem myslet na to, keby zastrelil dceru mne :!: :evil: :evil:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

electron napísal:... a ruky pomaly zdvíhal ...
Tak toto ja na tom videu nevidim.

<edit> Pozn: Nic to samozrejme nemeni na tom, co sa stalo a preco sa to stalo.
Naposledy upravil/-a yarco v 19 Mar 2008, 12:02, upravené celkom 1 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

tazko povedat ci zverejnene video nie je skratene.Pustal som si to niekolkokrat,tiez sa mi nezdalo,zeby dvihal ruky.
Samozrejme ,nestojim na jeho strane,je to tragedia a poucenie pre vsetkych...
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

dalsi majster sveta...
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

Nevybureny mlady dement. Dostane policajtny preukaz a mysli si, ze je Pan Boh.
inspiring_mcclintock

Príspevok od používateľa inspiring_mcclintock »

... a odskodne rodicom 48.000,- to je akoze o nieco vacsia skoda ako keby mi omylom zastrelil psa, nenormalne

Za taku chybu by mal dostat tych 5 rokov + odskodne aspon 2.500.000,- SK ak nie viac a opcne aj na splatky. Ved cena ludskeho zivota ma hodnotu cca.5.000.000,- a o inych hodnotach nehovoriac.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Urcite to ten chal nechcel a teraz je urcite je na praskoch.
Zabit niekoho koho milujes, stym sa clovek len tak nevyrovna :!:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5636
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Michal, prepáč, ale mám na to iný pohľad. Je mi totiž absolútne ukradnuté, či je alebo nie je na práškoch. Mám na háku, ako sa cíti. Ak totiž niekoho nechceš zabiť, či zraniť, tak sa zdržíš činnosti, ktorá by mohla znamenať vážne riziko pre jeho zdravie, či život. Rovnako ako neotočíš proti nemu zbraň, tak neusadneš do auta po chlastačke. Ale v týchto prípadoch je to vždy rovnaké - debil sa nevie zmestiť do kože a niekto nevinný si to odskáče. Tento prípad ma zaráža o to viac, že na ňom vidno, kto všetko sa dnes dostane k PZ SR.
:evil:
Pravda, nehoda sa môže stať každému z nás. Ostáva sa len modliť, aby sa nestala a najmä správať sa normálne, aby riziko zbytočne nenarastalo.
:!:
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"