Batoh

Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Butvin napísal:Aku vyhodu maju krosna oproti beznym batohom?
Terminologický priezor (maličké okienko): Za mojich mladých čias to bola TÁ KROSNA (alebo KROŠŇA), nie tie krosná (na krosnách sa dodnes ručne tkajú látky a handrové pokrovce...)

Teda z tých mojich dávnych vysokohorskoturistických skúseností asi toľko:
Balil si sa buď DO BATOHU alebo NA KROSNU. Ako pevná konštrukcia umožňovala výborne naložiť predovšetkým veľké náklady, priväzovali sa popruhmi a lanami. Zabezpečovala oproti batohu výborné vysoko posadené ťažisko s možnosťou vyklonenia nákladu až nad hlavu, teda v osi tela. Keďže o modulárnych batohoch sa v tých časoch moc nechyrovalo, niekoľko šikovných obalov umožnilo rýchly prístup ku ktorejkoľvek zbalenej veci. Spacák, stan (vtedy vcelku rozmerné a ťažké) sa nepriväzovali pod batoh a nemlátili vás do zadku, ale boli dakde hore na krosne.

Tie najlepšie krosny sme si robili sami, z duralových trubiek spájaných sklolaminátovými zlepkami, nosné popruhy cez ramená z textilnej požiarnickej hadice...

Toľko moje skúsenosti. :lol:
Používateľov profilový obrázok
El Pistolero
prispievateľ
Príspevky: 272
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa El Pistolero »

Som rád, že tu niekto vie kde je sever....

KROŠŇA: http://slovnik.azet.sk/synonyma/?q=kro%C5%A1%C5%88a

KROSNÁ: http://sk.wikipedia.org/wiki/Krosn%C3%A1

Ked mi Rudo napísal, ze si chce kúpit KROSNÁ, myslem som si, ze mu uplne drbe, alebo presiel na lahke omamne... :twisted:
Že si chce tkať lákty... :roll:
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Rudo »

A preco nie ? Aj utkak vak na krosnu by sa zislo. Mam uz kupenu jednu, pride mi na zapadniarov a ten vak nesie znamky pouzivania. Utkat novy z Cordury na vlasnej krosne by nebolo zle.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Zajtra si idem vyzdvihnúť k prepravcovi Deuter Futura 32. Po vyskúšaní v teréne sa podelím o skúsenosti.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Panzer
ta šumny batoh,ľem ,podla materialu, daj pozor na odlitajuce uhliky od ohňa i še vyvaruj hustemu ľešu ,bo ho pokersciš :wink:
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Prvu krosnu by mali stastlivci vidiet uz o tyzden na Zapadniaroch II. Z hentakych modernych "monolitov" mam hlavybol. Skusim to pekne po starosvetsku, ale rozumne 8)
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

electron

Do husteho ľesa nechodzim, bo še bojim a na oheň pozor dam. 8)
Peco
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa Peco »

Zdravím, do konca októbra alebo do vypredania zásob majú v 6mm.sk v akciových cenách batohy od firmy Warrior Assault Systems - modely Assault, Crusader, Patrol zatiaľ v dostatočných množstvách aj v zelenej (Olive Drab) farbe.

S pozdravom,

Peco

http://www.tacticaldc.eu/akcie-zlavy.php
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Dakujem :D
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Pozdava sa mi Warrior Patrol Pack. Nejaka dobra dusa zo Zvolena alebo okolia, ktora by ho mohla omrknut pripadne spokojny majitel, ktory by mohol poreferovat ?
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

a to som sem chcel akurat zavesit ze mi dosiel super mail :)
chcel som sice nieco mensie tak 25l ale "uspokojim sa aj z Warrior Assault Pack-om :lol:
me2dik
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa me2dik »

o ten 25l som chcel aj ja ale volal mi chalan, ze im ho usiju iba na zakazku a aj to musi byt velky odber :)
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Ponukam nahlad z trocha ineho batohoveho sudka.

Krosne su uz doma. Toto by sa skor hodilo do tructemy. Poznate ten pocit, ked vsetko na fotkach vyzera skvele a skutocnost je trocha ina ? Nasere to hlavne, ked si dohodnete stretko cez azet :twisted:
Tu je nieco podobne.

Sympatak na ebay pisal, ze je krosna pouzivana, ale ze aj napachnuta nejakym sladkym svinstvom a zatecena, to uz nepisal. Vnutorne svy na vreckach su rozstrapkane. Navyse mi to nepride ako model Kelty Trekker s objemom 65 litrov :evil: . Mozno je to Yukon s 40 litrami.
Zial vnutorne vysacky su uplne vyblednute, tazko urcit, co je to za model.
Ten polsky by mohol mat cca 40 litrov. Je to jednoduchy vak so sustakoviny s troma vreckami. V tomto Kelty vedie - hruby tuhy nylon. Co mi vsak najviac ulahodilo je napinak vaku (predposledna fotka), ktory natahuje ustie vaku, takze sa neborti a tym je vak stale "otvoreny". Dalej boduje ta hlboka kapsa (tretia fotka) do ktorej by sa dala umiestnit skladacia malorazka za predpokladu, ze by nebola zo sietoviny, ale z tej tuhej celtoviny ako zvysok vaku.

Holt, je to cca 80 euro vs. 6 euro.

Uvidime, co na to povie brasnar, ked mi pride vzorkovnica Cordury - ci dokaze "Trekkera" opajcnut aj s mojimi dodatkami.


Obrázok

Obrázok

Obrázok

vnutro Kelty:
Obrázok
vnutro poliaka:
Obrázok
Peco
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa Peco »

Tie vnútra sú fakt nádherné, ako sa podobajú svojou tmou. Super foto. :roll: :lol:
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa siver »

Páni čo máte doma Warrior Assault Pack, má tento batoh odnímateľný poruh na pás?
http://www.tacticaldc.eu/warrior-assaul ... 16065.html
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."