Ktoré strely sú expanzné?

- technické informácie...
friendly_shtern

Príspevok od používateľa friendly_shtern »

Zdravím všetkých neveriacich. "To som si nemohol odpustiť"

Vec sa má tak, že server KEÚ je spravovaný v BB a ono to nejde, iba tak, že nejaký starší referent si niečo uzmyslí a vedenie skáče od radosti. Takže to bude chcieť chvýľu strpenia z vašej strany. Nakoľko budem musieť napísať niekoľko oficiálnych žiadostí a to chvýľu potrvá. Ale aj, keď sa to podarí tak to nebude žiaden papier s razítkom, ale iba to čo som tu už napísal, prepísané na stránke KEÚ.

A výsledok tohto celého pre mňa je v tom, že sa zase papierovania nezbavým a miesto pre úradníka na MV músím administratívnu perepúť absolvovať kôli vám a to mám dojem, že mi aj tak neveríte. No popravde sa mi moc do toho nechce. Ale urobím čo sa bude dať.

Ja sám nosím CEPP-y v zásobníkoch, či veríte, alebo nie.

Takže skúste byť trpezlivý a snáď sa to podarí.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

PZ KEU
Netreba sa nechat odradit prispevkami,ale vies ako to chodi na SK. Nikto nechce mat problem s policiou kvoli /ne/zakonnemu strelivu,ked aj prislusnici PZ si zakon vysvetluju vselijak.
Budem-e len rad ak sa to "z oficialni"
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

KEU Prepac ak sa ta to dotklo.
Nemyslelsom to na teba, ale ako napisal Elektron a ty, na tu birokraciu.
Potom tomu uveria aj predajcovia a mozno to uz potom dostaneme kupit v pohode a bez problemov. :wink:
friendly_carver

Príspevok od používateľa friendly_carver »

Páni a je to tu!!! Konečne oficiálne stanovisko, po ktorom sa mi vyčaril usmev na tvári a verím, že sa vyčarí aj vám tak čítajte:

Na základe Vašej žiadosti o poskytnutie informácie týkajúcej sa či je možné používať v krátkej guľovej zbrani strelivo poloplášťové a strelivo celoolovené a stanoviska Odboru dokladov a evidencií Prezídia Policajného zboru Vám zasielam nasledovné stanovisko :



V zmysle ustanovenia § 4 ods. 3 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 190/2003 Z.z. o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov zakázaným strelivom je
a) strelivo s priebojnou, výbušnou alebo zápalnou strelou,
b) strelivo do krátkych guľových zbraní s expanznou strelou,
c) strelivo so strelou dodatočne upravenou,
d) vojenské strelivo,
e) strelivo do krátkych guľových zbraní presahujúce úsťovú rýchlosť strely 550 ms-1 alebo prekračujúce úsťovú energiu 1 000 J,
f) strelivo do dlhých guľových zbraní presahujúce úsťovú rýchlosť strely 1 150 ms-1 alebo prekračujúce úsťovú energiu 6 000 J..



Z uvedeného vyplýva, že strelivo poloplášťové a strelivo celoolovené je možné používať v krátkej guľovej zbrani, pokiaľ ho nie je možné zaradiť do niektorej z vyššie uvedených položiek



S prianím príjemného dňa Mgr. Andrej Bujna - oddelenie prevencie kancelárie prezidenta Policajného zboru.
Naposledy upravil/-a friendly_carver v 29 Jan 2008, 23:42, upravené celkom 1 krát.
friendly_carver

Príspevok od používateľa friendly_carver »

A už mám aj napáskované vo valci 357.Magnum FEDERAL poloplášte(SP). Takže páni policajti už žiadne také že ma budete drbať za to, že mám pri sebe A TO EŠTE NENABITÉ V ZBRANI!!! náboje celoolovené(LRN) a SP ako ste ma v minulosti dvakrát zdrbali. Budem so sebou nosiť prefotený doklad z oficiálneho vyjadrenia+zákon čo je to zakázané resp. expanzné strelivo!!!
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Výborne!

Nerobilo by ti problém, naskenovať tú odpoveď a hodiť ju sem ako obrázok. Nech si to môžu stiahnuť aj ostatní. Vopred vďaka.
friendly_carver

Príspevok od používateľa friendly_carver »

Kludne mi napíšte na nikosam@orangemail.sk veľmi rád vám to prepošlem :D
friendly_carver

Príspevok od používateľa friendly_carver »

PANZER, skús mi dať nejaký iný email lebo som ti to skúšal posielať z dvoch rôznych adries a zakaždým mi došlo ze adresa neexistuje.
friendly_carver

Príspevok od používateľa friendly_carver »

Este chcem upozornit ze to stanovisko je len v emailovej forme takze ziadne peciatky ani nic podobne. Dal som este ziadost o zaslanie pisomnou formou takze zatial vam mozem preposlat len ten email.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

odpovedou MVSR sa potvrdila spravnost vykladu zakona o zakazanom strelive.Co zakon nezakazuje defacto povoluje.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa skemro »

PZ KEU Prosim Vas, mozete mi poradit, kde ste zohnali naboje CEEP?
By som kupil tak do 2 zasobnikou pre K100 (min 34KS, radsej aspon 50)
Používateľov profilový obrázok
cmy
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa cmy »

No veru, kde ich kupit??? krabicu CEPP a EFMJ by som veru kupil aj ja :-)
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa majac »

pokial som to tu dobre cital, tak igoros pisal, ze EFMJ maju v TTcku na agatovej ale len v .45tke. Ale ked ich vie zabezpecit v jednej razi, tak urcite ich vie zohnat aj v devine, takze by som to skusil touto cestou.
Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Registered for: 20 years 10 months

Príspevok od používateľa add »

majac napísal:... ked ich vie zabezpecit v jednej razi, tak urcite ich vie zohnat aj v devine ...
Bohuzial nevie. Aj tie 45-ky dostal len nahodou. Zvyknu chodit po kadejakych vystavach a podujatiach a z casu na cas sa im nieco podari ziskat (tak som sa dostal k svojej zasobe CEPP-ov :D )
Co s tyka Federalov tak ich nikto na Slovensko oficialne (hromadne) nedovaza.
Laupuu zastupuje Magic z Lipt.Mikulasa. Asi pred rokom som sa s nimi bavil a vraj maju CEPPov plny sklad len sa ich neodvazovali dat na trh prave kvoli tym nejasnostiam ktore sa tu diskutovali. Mozno sa teraz rozkyvu (ak to uz nepredali niekam von...)
Používateľov profilový obrázok
cmy
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa cmy »

majac:

nabehol som do TT a EFMJ nemaju... ale idem dnes do viedne, skusim sa
porozhliadnut tam :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Balistika"