Technika streľby

Používateľov profilový obrázok
Wakama
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Wakama »

Nie nikto taký mi nepísal..ale vidím že čakať v tejto téme niečo normálne je asi zbytočné
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Ono jedna vec je teoria, druha vec je byt instruktor. Laik si vsimne jednu, alebo viac chyb, ale nemusi si vsimnut všetky. Ak sa chces ako bolo vyssie spomenute socializovat (mimochodom na tom nie je nic zle, sam mam zo strelnice a tychto stretnutí nových kamosov) tak necakaj ze ti vo vsetkom na 100% pomozu, aj keď oni budú chciet. Stale su to laici. Ak si mal xy financi na ZP, NP, zbran, strelivo najdi si v rozpocte cca 60e a chod na kurz. Naozaj je to nepomer ak sa Ti venuje instruktor 4 hodiny, alebo jeden "laik" hodinu. Ja som bol na kurze v streleckej akademii a mozem odporucit. Ako bonus kurzu je aj spominana socializacia :)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

Ferri719 napísal:Alebo jednu navstevu kurzu. Napr. ja som bol s kurzami od uzivatela GPI nadmieru spokojny ako aj dalsi absolventi. Zaplatis jednorazovo tolko co stoji mozno 500 nabojov, ale usetris more casu a mozno 1500 a viac nabojov. ako bonus usetris si nasledne odvykanie od zlych navykov. Podla mna jednoznacne chod na kurz.
Prepáč, ALE fest nesúhlasím ...a kuwa fest.
Kurz je zameraný, viď GPI
Kurz taktickej streľby: Základná manipulácia s krátkou zbraňou
...Dĺžka trvania kurzu streľby: 3 hodiny
http://www.tca.sk/ponuka/kurzy-pre-vere ... l-1-detail

Za 3 (slovom TRI) hodiny sa naučí jeden fakt len tie základy manipulácie...alebo niekto nesúhlasí ?
Tu sa predsa bavíme ale o technike streľby samotnej.

Zvýraznené by som priprovnal ku kurzu v autoškole. Kurz trvá trochu dlhšie, zvládnuť auto v tej (aj jednoduchej) premávke je tiež trochu zložitejšie ako zbraň.
No ako nie jeden už zapindal..."Čo ho nasralo"...tie návyky dosť veľkého %% vodičov ani kurz, ani prax, ani VP v čistiarni proste nezmenili...alebo sa mýlim ?
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

kurz 1 je zakladna manipulacia, a priprava na ZP. kurz 2 su zaklady strelby. Na kurze Ti ukazu ako to mas robit a poslu Ta z kurzu s domacou ulohou... tam cvicis. za 4 hodiny s teba nikto "ostrostrelca" nespravi, ale samotnym kurzom si usetris tie navyky tak ako som pisal. Pisem podla vlastnych skusenosti a tohoto:
www.streleckaakademia.sk/kurzy

Inak kazdy myslime iny kurz. Ja som chodil po odporucani na strel. akademiu. s TCA nemam skusenosti a po tom co sa popisalo o nich, asi ani zaujem mat nebudem.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

Inak kazdy myslime iny kurz.
Ono je to v podstate úplne jedno...jedno na houbes a druhý na trt.... 8) :roll: :lol:
Pisem podla vlastnych skusenosti...
...a si myslíš, že ja len z tej pasie ? :wink:
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Ok poviem to inak. Mne ten kurz pomohol, preto ho odporucam. Tebe nie, lebo mas "statny" vycvik. ako sukromna pracujuca osoba nemam cas a ani peniaze na uceleny vycvik v trvani aspon 1-2 mesiace, preto som zvolil postup 1x kurz potom osvojenie si vedomosti a prenesenie na strelnicu. po osvojeni zasa na kurz a opat cvicenia doma. Ak si myslis ze sa naucis strielat aj sam, tak ano, len musis viac cvicit, citat zdokonalovat sa a zistovat ake su moznosti a co Ti viac vyhovuje. Co ta stoji viac casu a nabojov, ako ked Ti to fundovany clovek so skusenostami doniesie na "podnose" a vysvetli. Preto je lacnejsie a rychlejsie ist na kurz.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ľudia, veď sa kontrolujte trocha. :roll:

Wakama napíše, že by rád s niekým skočil na strelnicu, potriasol rukou a možno niečo dobré odkukal.
Úplne normálna vec, mnohí z nás to absolvovali a budú absolvovať aj v budúcnosti, vždy sa máme čo nového naučiť.

A tu hneď debata na stranu, 39 odporúčaní na kurzy, dobre že sa nepohádate.



Wakama - dnes cca 16.30 budem v CC, ak by bol záujem. Možno budem mať sprievod, ale čas aspoň na podanie ruky a krátku debatu sa určite nájde. Keby niečo - PM.
knives
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 8 years 9 months

Príspevok od používateľa knives »

Ahoj. Dnes vystrelených 150 nábojov (zbraň SW 910). Strieľal som zhruba na sedem metrov, ale skúsil som aj 10 rán na 25 metrov. Z toho 7 obojručne ( päť boli v čiernom, dva v bielom ) a 3 jednou rukou ( dve išli mimo terč a jedna do terča, tá úplne dole vľavo ). Snažil som sa dodržať postoj, dýchanie, mierenie, spúšťanie a myslím, že je to lepšie ako minule a mám z toho veľkú radosť. :)
Prílohy
20151211_204909.jpg
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Kristepane 150 ran na 7 metrov do jedného terca.
Na 21 metrov by si mal trojnasobny rozptyl, tj pokryty cely terc... radost je velmi predcasna...
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

trojnasobny rozptyl, tj pokryty cely terc...
Sorry...ale neblázni. Lebo toto neberiem ani ako názor a nie ešte ako fakt.
Odhliadnuc od faktu, že šracovi berieš vietor z plachát...a nevraviac už aj o tom fakte, že sa oproti minulej streľbe (viď foto v danom príspevku http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f= ... 45#p225136 ) teda zlepšil.
Na to množstvo doteraz vystrieľaných nábojov a so zapožičanou zbraňou ? Nuž podľa mňa vcelku slušné...

Akurát si mal knives vymeniť častejšie terč... :roll:
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

knives - nám ten terč nepovie nič, teda iba to, že ťa to baví.

Na 7m už strieľať vieš, teraz zväčšuj vzdialenosť a strieľaj aj viac jednoručne.
A ak chceš nejakú spätnú väzbu, dávaj sem foto po 20tich ranách, nie 160.
knives
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 8 years 9 months

Príspevok od používateľa knives »

Miro389 - Nemenil som terč lebo som videl kde mi to lieta a každých desať rán som prelepoval diery. Prečo predčasná? Veď je to lepšie ako minule a každý nejako začínal...
To nevadí, že by bol pokrytý celý terč. Veď som platil za celý nie iba za stred bola by škoda nevyužiť celú plochu. Joke :D :D

arminius - Vďaka za podporu. Pre výmenu terča platí čo som písal pre Miro389 :D :D

quest1 - začalo ma to baviť veľmi 8) Tak zatiaľ vzdialenosť zväčšovať nechcem, možno max. 10 metrov. Chcem si poriadne osvojiť streľbu na kratšiu vzdialenosť a potom sa posunúť ďalej. :)

Mňa by zaujímalo aké mali začiatky ostatní účastníci fóra, prípadne s akou zbraňou. Prosím píste... :D
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Lenze strelbu na kratku si bez dlhej neosvojis. Pri dlhej vidis lepsie ake chyby robis, ta neodpusta... Treba trenovat do cierneho na dlhu, tym padom to tam bude aj na kratku. Ze ta to bavi je hlavne
knives
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 8 years 9 months

Príspevok od používateľa knives »

Vďaka určite vyskúšam. A na akú vzdialenosť? :)
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Postupne to natahuj aj na tych 25. Ide o to aby si si zvysoval narocnost, ale zaroven to neprehnal a nezufal ak sa nebude darit ;-)
A dalsi krok su rozne strelecke pozicie, jednorucka a dynamicka strelba. Ale to je dobre najme nasusit, lebo napr. rychlost je financne neefektivne trenovat na strelnici.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"