Technika streľby

inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Akú chybu? Veď to máš pekne na kope, pravdepodobne len zle mieriš - vyzerá to na utopenú mušku. Nabudúce použi viac terčov a skús vnímať to, ako pozeráš na mieridlá, či ti pri ťahaní spúšte neklesá hlaveň/muška.

PS: zbraňou to nebude ;-)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

zbranou to nie je, na 90% strhavas, da sa to rychlo odstranit. Ked pojdes na strelnicu niekam, ozvi sa, pomozem.
knives
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa knives »

vďaka chlapi za rady. budem sa ich držať a viac trénovať
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Mesi:
Sorry, ale z papiera rozstrieľaného 100 dierami na rôzne vzdialenosti diagnostikovať konkrétnu jednu chybu strelca, to je ... paráda :roll:


knives:
Osobne to tipujem na kombináciu viacerých chýb, ale nebudem tu veštiť z gule.
Tú mapu streleckých chýb z prvej strany vlákna treba brať len ako orientačnú pomôcku, ktorá ti vie napovedať možný zdroj chýb.

Ako už spomínal quest1 - strieľaj menšie skupiny do viacerých terčov, aby to malo nejakú výpovednú hodnotu. A zober na strelnicu niekoho kto vie, či už známeho alebo plateného inštruktora. Ušetríš tým kopu peňazí, času a nervov.
knives
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa knives »

Aké chyby by to mohli byť? Čoho sa vyvarovať?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Yarco: v pohode, ja som vobec ale nevychadzal z nastrielaneho terca ale z chyb ktore novacikovia bezne maju.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

knives napísal:Zdravím strelci. V piatok na strelnici v KE vystrelených prvých 100 nábojov. Zbraň S&W 910 zapožicaná na strelnici a aj strelivo som kupoval tam. Strieľal som na rôzne vzdialenosti. Začal som asi na 6 metroch a postupne zvyšoval, max. 12 metrov. Prikladám aj terč na posúdenie :-D
yarco napísal:Mesi:
Sorry, ale z papiera rozstrieľaného 100 dierami na rôzne vzdialenosti diagnostikovať konkrétnu jednu chybu strelca, to je ... paráda :roll:
knives:
Osobne to tipujem na kombináciu viacerých chýb, ale nebudem tu veštiť z gule.
Ako už spomínal quest1 - strieľaj menšie skupiny do viacerých terčov, aby to malo nejakú výpovednú hodnotu. A zober na strelnicu niekoho kto vie, či už známeho alebo plateného inštruktora. Ušetríš tým kopu peňazí, času a nervov.
Aj preto toho, kto vie, ale aj preto aby sa (v podstate) presvedčil-uistil, že je zbraň v poriadku.

Jednoznačne viac terčov a aj viac sérií na rôzne vzdialenosti.
Kľudne si daj pár rán s tou oporou, ak budeš v s jednou sériou v čiernom (na rozptyle nezáleží), môžeš ísť do ďalších krokov.
Ak dáš do čierneho na 25 metrov jeden plný zásobník, budeš OK... 8)

Ale všetko je to o nábojoch, nábojoch ....a nábojoch. :roll:

Chýb môže byť viacero...postoj, úchop, stiahnutie a strhávanie spúšte-čiže komplet zbrane...zlé mierenie, vadný zrak (lebo aj to je možné)...
inspiring_ardinghelli

Príspevok od používateľa inspiring_ardinghelli »

knives:

ak sa môžem zapojiť do debaty, videl by som to na kombináciu, ako napísal Yarco - úchop zbrane, mierenie, technika spúšťania ... môžeš si vybrať, môže to byť ktorákoľvek časť alebo ich kombinácia...

všeobecné zásady podľa mapy chýb sú naozaj všeobecné, resp. zovšeobecnené ...ideálne je nájsť niekoho, kto dokáže odpozorovať a identifikovať konkrétne chyby a stanoviť spôsob ich odstránenia vzhľadom k danostiam konkrétneho strelca, ale to sa tu už písalo ...
knives
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa knives »

ďakujem všetkým za názory a rady. je mi jasné že to chce veľa tréningu
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Alebo jednu navstevu kurzu. Napr. ja som bol s kurzami od uzivatela GPI nadmieru spokojny ako aj dalsi absolventi. Zaplatis jednorazovo tolko co stoji mozno 500 nabojov, ale usetris more casu a mozno 1500 a viac nabojov. ako bonus usetris si nasledne odvykanie od zlych navykov. Podla mna jednoznacne chod na kurz.
Používateľov profilový obrázok
Wakama
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa Wakama »

chcel by som si ísť zastrielať len sa chcem spýtať či sa tu nenájde niekto kto by šiel tiež a by mi prípadne ukázal tie dobré návyky ;)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

si v BA, mas tam v blizkosti navyber 3 trojpismenkove agentury, Feri uz jednu odporucil. Mas to rovno podnosom a fundovane.
Používateľov profilový obrázok
Wakama
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa Wakama »

vážne? no ale nepovedz ;)

čítal si vôbec celý môj príspevok? išiel by som s niekým,nechcem si ísť zastrielať len tak,ale skôr sa možno niečomu novému priučiť a niekoho ďalšieho spoznať..netreba len doma sedieť na internete :)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

No Vazne. Cital som to cele a viac mi z toho vyslo, ze sa potrebujes niecomu priucit ako sa ist socializovat.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

počítam, že už ti napísal jeden "málo využitý" inštruktor, ktorý rád nadväzuje nové kontakty 8)
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"