Strelnice a možnosti tréningu

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Pietro:
Skúsim trocha počítať.

BA-KN povedzme 2x110km, spotreba povedzme 7.5l benzínu á 1.5 eur/l.
Z toho mi pri 4 kusoch (!) vychádza cena na osobu cca 6 eur, čas strávený na ceste povedzme 3 hodiny.
Náklady na dopravu som zúžil len na spotrebu benzínu, nezarátal som do ceny ani alikvotnú časť toho členského poplatku 4x50 eur (!).

45 minút napr. v Colt Clube vyjde člena LT cca 4 eurá, je to priamo v BA, krytá strelnica s osvetlením.

Nejdem tu otvárať debatu o porovnaní vonkajších a vnútorných strelníc, nemá to význam.
Len som musel zareagovať na tú nezmyselnú vetu
"sa to vždy viac oplatí ako krytá strelnica".
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Oplatilo by sa keby všetci štyria chodili pravidelne a strávili by na strelnici vždy niekoľko hodín. A keby to bol dízel so spotrebou okolo 5 litrov, tak to by bolo ešte lepšie. 8)

Čiže ak sa nájde partia kto chce a môže toľko chodiť na strelnicu, tak sa to oplatiť môže, aj keď tá cesta pridá dosť veľa času.
Naposledy upravil/-a inspiring_tharp v 15 Nov 2011, 13:23, upravené celkom 1 krát.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Chlapy ja som za. Ked sa najdu dalsi traja, mozeme chodit kazdu sobotu/nedelu pravidelne trenovat. Resp. ak pocitam berserkera, tak uz iba dvaja :wink:. Kupime spolocne terce, auto vezme kto maa budeme sa striedat.
inspiring_kowalevski

Príspevok od používateľa inspiring_kowalevski »

yarco napísal:Pietro:
Skúsim trocha počítať.

BA-KN povedzme 2x110km, spotreba povedzme 7.5l benzínu á 1.5 eur/l.
Z toho mi pri 4 kusoch (!) vychádza cena na osobu cca 6 eur, čas strávený na ceste povedzme 3 hodiny.
Náklady na dopravu som zúžil len na spotrebu benzínu, nezarátal som do ceny ani alikvotnú časť toho členského poplatku 4x50 eur (!).

45 minút napr. v Colt Clube vyjde člena LT cca 4 eurá, je to priamo v BA, krytá strelnica s osvetlením.

Nejdem tu otvárať debatu o porovnaní vonkajších a vnútorných strelníc, nemá to význam.
Len som musel zareagovať na tú nezmyselnú vetu
"sa to vždy viac oplatí ako krytá strelnica".
Aby sme sa pochopili nikto tu nechce niekoho lanáriť do Komárna. Výhody a nevýhody krytej strelnice už vôbec nebudem posudzovať. Vravíš, že 45 min. stojí 4.-€, možno niekomu stačí 45 min. ale za ten čas si niekto ani nenapáskuje zasobník. Prírodná strelnica : možnosť strelby hocikedy, neobmedzený čas, možnosť nácviku rôznych variácií v rámci pudovej alebo športovej strelby, nehovoriaco možnosť strelby z dlhých gulových zbraní na 50 alebo 100 m. My partia ideme min. na dve až 3 hodiny von, takže 45 min. - 4 € na pováženie ako pre koho. Ale už veľa píšem takže strelbe zdar !
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

niko napísal:Chlapy ja som za. Ked sa najdu dalsi traja, mozeme chodit kazdu sobotu/nedelu pravidelne trenovat. Resp. ak pocitam berserkera, tak uz iba dvaja :wink:.
Ne ne, so mnou nepočítaj. KN mám ďaleko (60 km). :)
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Daleko ? Ja to mam z Bratislavy 100 :lol: . Takze vyberove konanie pokracuje orientovane na BA a okolie. 8)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

No a ďalšia vec, jednak je tu samozrejme aj cena času, vypočítajte si koľko zarobíte za hodinu a potom si zoberte, že dve takéto hodiny budete v aute a nebudú asi veľmi kreatívne. Jasné, ste tam s podobne zameranými ľuďmi, ale nikdy to nebude také ako keby ste s nimi boli niekde na kofole. Ďalšia vec je okrem benzínu aj amortizácia samotného auta ale hlavne počítať, že 4ria dospelí ľudia z rôznych častí mestá, väčšinou zamestnaní a s rodinami sa môžu dohodnúť, že sa každý týždeň stretnú - málokedy tam budete všetci štyria a zas sú to iné náklady, toto je niečo ako MHD, nastaviť jeden autobus ktorého čas a trasa bude vyhovovať všetkým je skoro nemožné. :)
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Zoidberg37 napísal:je tu samozrejme aj cena času, vypočítajte si koľko zarobíte za hodinu a potom si zoberte, že dve takéto hodiny budete v aute a nebudú asi veľmi kreatívne
To by malo váhu len keby živnostník obetoval víkendový "pracovný čas".
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Zoidberg37 napísal:No a ďalšia vec, jednak je tu samozrejme aj cena času, vypočítajte si koľko zarobíte za hodinu a potom si zoberte, že dve takéto hodiny budete v aute a nebudú asi veľmi kreatívne. Jasné, ste tam s podobne zameranými ľuďmi, ale nikdy to nebude také ako keby ste s nimi boli niekde na kofole. Ďalšia vec je okrem benzínu aj amortizácia samotného auta ale hlavne počítať, že 4ria dospelí ľudia z rôznych častí mestá, väčšinou zamestnaní a s rodinami sa môžu dohodnúť, že sa každý týždeň stretnú - málokedy tam budete všetci štyria a zas sú to iné náklady, toto je niečo ako MHD, nastaviť jeden autobus ktorého čas a trasa bude vyhovovať všetkým je skoro nemožné. :)
Tak s takymto pohladom by som mohol povedat, ze kazdy konicek je nakladny a neoplati sa ho praktizovat. A strelba az, az. Preto je asi tak malo sportovych strelcov. Osobne to robim preto lebo chcem vediet dobre strielat a chodit po medzinarodnych sutaziach. A to uz ci na nich budem osmy, alebo triciaty osmy mi je jedno. Robim to preto, lebo pri tom vypinam od kazdodenneho stresu a relaxujem a zvysujem si kondicku a to je pre mna dolezite. Fyzicke a psychicke zdravie je na nezaplatenie. :wink:
inspiring_kowalevski

Príspevok od používateľa inspiring_kowalevski »

niko napísal:
Zoidberg37 napísal:No a ďalšia vec, jednak je tu samozrejme aj cena času, vypočítajte si koľko zarobíte za hodinu a potom si zoberte, že dve takéto hodiny budete v aute a nebudú asi veľmi kreatívne. Jasné, ste tam s podobne zameranými ľuďmi, ale nikdy to nebude také ako keby ste s nimi boli niekde na kofole. Ďalšia vec je okrem benzínu aj amortizácia samotného auta ale hlavne počítať, že 4ria dospelí ľudia z rôznych častí mestá, väčšinou zamestnaní a s rodinami sa môžu dohodnúť, že sa každý týždeň stretnú - málokedy tam budete všetci štyria a zas sú to iné náklady, toto je niečo ako MHD, nastaviť jeden autobus ktorého čas a trasa bude vyhovovať všetkým je skoro nemožné. :)
Tak s takymto pohladom by som mohol povedat, ze kazdy konicek je nakladny a neoplati sa ho praktizovat. A strelba az, az. Preto je asi tak malo sportovych strelcov. Osobne to robim preto lebo chcem vediet dobre strielat a chodit po medzinarodnych sutaziach. A to uz ci na nich budem osmy, alebo triciaty osmy mi je jedno. Robim to preto, lebo pri tom vypinam od kazdodenneho stresu a relaxujem a zvysujem si kondicku a to je pre mna dolezite. Fyzicke a psychicke zdravie je na nezaplatenie. :wink:
Vidím, že snažiť sa pomôcť niekomu na tomto fóre je zbytočné. Komárňanský klub je finančne zabezpečený, takže podotýkam, že nikto tu nechce nikoho balamutiť aby chodil do KN a platil za strelnicu. Mal som snahu len pomôcť nakoľko vidím, že streleckých teoretikov je tu veľa, ale praktická strelba je druhoradá. Počítať koľko zoderiem topánok a ponožiek na strelnici si myslím je zbytočné. Buď sa chcem venovať tomuto koníčku v rámci svojich finančných možností ale to treba rovno zabaliť. Chcel som len nezištne pomôcť lebo tu nájdem aj fakt nadšencov, ktorí si chcú aj zastrielať a nepočítať každý cent. S predchádzajúcim článkom sa plne stotožňujem. Ináč jeden deň na osobu na strelnici na 12 hodín je 10.-€
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Pietro:
Netreba si veci hneď brať osobne.
Súhlasím s tebou ohľadne potreby tréningu, strelnicu v KN (a ľudí okolo) mám rád. Tiež som rád, že si sem dal ceny KN strelnice, možno to niekomu pomôže v rozhodovaní. Snaha a ochota pomôcť sa cení.

Ale napísal si jednu hlúposť (bez urážky) v podobe "sa to vždy viac oplatí", tak sa netreba čudovať, že ľudia reagujú. Sám píšeš, že sa chceš venovať svojmu koníčku "v rámci svojich finančných možností".
A každý máme iné požiadavky a potreby, nehovoriac o finančných a časových možnostiach.

Zahusťovať debatu odkazmi na 'teoretických strelcov' je myslím zbytočné a kontraproduktívne...
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Pietro podla mna to beres prilis osobne. Chlapy konstatovali, ze je nakladne chodit do KN, co je aj pravda. Ja som konstatoval, ze je to hobby a kaslat na naklady. Nikto nevravi, ze niekoho lanaris. Come on down.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Nechcem zakladať novú tému, a keďže sa to hodí tiež sem, tak oživujem toto staré vlákno...

Otázky:
Kam chodíte teraz trénovať?
Resp. chodíte vôbec teraz niekam strieľať?
Sú vôbec nejaké strelnice (pri daných obmedzeniach) v súčasnosti oficiálne otvorené?
:?:
47ronin
prispievateľ
Príspevky: 206
Registered for: 5 years 3 months

Príspevok od používateľa 47ronin »

Obavam sa, ze vnutorne strenice su (musia byt) vsetky zatvorene a vonkajsie verejne jednak v okoli TN velmi nie su a jedna aj z toho mala o ziadnej otvorenej neviem...
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa greenie »

Na zahrade PCA "pistolou" a dlhou pruzinovkou. Hm, lepsie, ako nic :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"