Kupa zasobnika v e-shope

Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

OK, skusim to inak...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Náhodou vo Viedni boli veľmi milý keď som sa omylom snažil odletieť do zásobníkom v príručnej batožine. Ešte som aj plánovaným letné šiel. 8)

Pri príletoch netuším, ale nemám pocit žeby prišlá batožina šla cez scannery.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Bezpecnostna ochrana letiska z pohladu batoziny ci zakazanych predmetov a pod je vec, ktora nie je velmi dostupna verejne. Aj kvoli tomu aby sa jednoducho ludia nevedeli pripravit a tieto veci obchadzat. Ale v predpise je to pekne popisane a aj metody detekcie a kedy co sa ma aplikovat. Aj z pohladu velkosti letiska. Je to komplexna tema. Co sa prepravnikov tyka tak batozina chodieva aj cez automatizovane zariadenie, ktore vedia vyhodnotit obsah a zvacsa odklonia batozinu na bok kde ju prehlada clovek rucne.

Tie prepravniky mozu byt rovnake pri prilete aj pri odlete aby to malo nejaku flexibilitu. Samozrejme zalezi dost od letiska. Neda sa porovnat letisko Piestany s Londynom

Preco je rozdiel preprava postou a preprava osobne ?
Rozdiel je v tom, ze posta nieje sprevadzana "batozina" a ked ides ty na vylet tak sa jedna o sprevadzanu batozinu a teda podlieha to inym pravidlam prepravy.
Pri prevoze posty a nakladu musi byt deklarovane co sa prevaza a aj kebyze prevazas samopaly (ktore musia byt deklarovane ze su to zbrane) tak nema ich velmi kto pocas letu pouzit. Je predpoklad ze ani piloti sa navzajom nebudu unasat. Ked ale ides ty so zasobnikom v prirucnej, zapisanej, tak to je sprevadzana batozina .. ako si moze byt bezpecak isty, ze nejaky dalsi pasazier nema pri sebe inu cast zbrane a podobnym sposobom by si na palube zostrojil kompletnu zbran a nevyuzil ju na nejake sibalstvo ? .. dalej to rozpitvavat nebudem (vid dovod vyssie).. Treba si uvedomit, ze len preto, ze ta niekto nezastavil, neznamena, ze niesi pozorovany pripadne, ze batozina nebola prezreta ;)
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"