HK P30 - prakticke skusenosti

duri013
občasný prispievateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa duri013 »

Len pre info čo je to ten lučík vlastne zač http://www.legistelum.sk/slovnik-pojmov/51-asti-zbrani
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

bajkal napísal:
Jack napísal:Lučík dopredu? To chceš ako dosiahnuť? :shock:
Neviem ci mas tu zbran alebo si to vies pozriet, bola by tu moznost skratit to tiahlo, ktore ide popri zavere z lavej strany. Resp. ci mi nevie niekdo pomoct stym mechanizmom pretoze ma aj dlhy chod. Mozno HK ma nejaky ladeny?
skratit chod spuste?
skratit reset spuste?
ci skratit prepad?
urcite Ti pomoze puskar kt. ladi hk, no nie je ich vela. jeden sikovny robi pre hermes v ba, tak to mozes skusit cez nich. on sam zakazky inak ako cez nich neberie-je svojsky ale macher v obore.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Bajkal, mám tu zbraň, len som ti chcel taktne naznačiť, že máš bordel v termitoch.
8)
A páni, hoci nerád, ale ako mod vám pripomínam, že jedno z pravidel tohto fóra zakazuje citovať predošlý príspevok.
:wink:
elegant_heisenberg

Príspevok od používateľa elegant_heisenberg »

Odpor spuste je 5kg a 2,5kg. Moja predstava je tak Cca 3kg a 1,5kg
Draha jazycka spuste (som dostudoval terminologiu :-) je dlha a ten jazycek treba zatlacit az uplne k rukovati
Stym resetom som sa naucil pracovat tak, ze prst nedam az tak dopredu iba dotej nevyhnutnej polohy aby mi to preskocilo a mohol som znovu vystrelit - ak som dobre pochopil co je reset
A co je prepad neviem..?
V hermese som bol zhodou okolnosti a chalan mi povedal ze Ma toho spominaneho upravcu, ale ze vie , ze mi to nespravi a je zbytocne mu volat tak neviem...
Nasiel som nieco v amerike Na HKparts.net ale neviem ci mi to vobec poslu
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Prepad je tá dráha jazýčka spúšte, ktorá začína na mieste, kedy bol práve vypustený bicí kohút alebo úderník a končí keď sa už jazýček spúšte ďalej nedá stlačiť :D
Prepad by mal byť čo najmenší (má vplyv na možné strhnutie zbrane pri výstrele), ale dostatočný na bezchybné spúšťanie 8)
(pokiaľ Ti to spúšťa až pri úplnom dotlačení k rukoväti, prepad nemusíš riešiť!)
Používateľov profilový obrázok
Gabo.45
prispievateľ
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa Gabo.45 »

bajkal napísal: Nasiel som nieco v amerike Na HKparts.net ale neviem ci mi to vobec poslu
zial neposlu. pytal som sa ich, tiez som odtial potreboval nejake haraburdy.. :(
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Ak nejde o nejako regulovane casti zbrane, nepomoze sluzba na preposialanie tovaru z USA, nieco ako Shipito
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

bajkal napísal:Odpor spuste je 5kg a 2,5kg. Moja predstava je tak Cca 3kg a 1,5kg
Draha jazycka spuste (som dostudoval terminologiu :-) je dlha a ten jazycek treba zatlacit az uplne k rukovati
Stym resetom som sa naucil pracovat tak, ze prst nedam az tak dopredu iba dotej nevyhnutnej polohy aby mi to preskocilo a mohol som znovu vystrelit - ak som dobre pochopil co je reset
A co je prepad neviem..?
V hermese som bol zhodou okolnosti a chalan mi povedal ze Ma toho spominaneho upravcu, ale ze vie , ze mi to nespravi a je zbytocne mu volat tak neviem...
Nasiel som nieco v amerike Na HKparts.net ale neviem ci mi to vobec poslu
Nuz ak nepsravi tak ani Boh si s tym dalej nic nezrobi :)
Moj skromny navrh je sa so spustou HK stotoznit. Ved prave tym ch****** spravanim sa spuste je HK zname :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Bajkal, na tzv. služobných zbraniach HK je to akože vymoženosť. Je to tak, lebo konštruktér si už pri USP myslel, že takto je to najlepšie. A rovnaký názor majú státisíce užívateľov po celom svete.
omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

Čaute HK-čkári... Čo je toto? Poistka alebo vypúšťanie bicieho?
Dá sa to prehodiť aj na druhá stranu?
Dík
https://plus.google.com/photos/10498460 ... -ako5TplQE
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

decocker- vypustac kladiva, je to pevne tlacidlo, neprehodis to.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Neprehodis, ale ak si pravak, je na pocudovanie na spravnej strane, na lavej :) Je pristupny aj z lavej ruky, ale musis prehodit palec trocha nesikovne cez kohut, alebo vypustat druhou rukou. Ja vacsinou aj tak vypustam dvoma rukami, lavou pridrzam kladivo, lebo nemam rad tu pecku ked treskne o bezpecnostny ozub :D
omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

HK-čkari ako vypúšťate zásobník bez zmeny úchopu zbrane?
Dnes som si ju bol v predajni pozrieť s tým, že budúci týždeň bude v mojom trezoríku, ale...
Úchop na prvý krát veľmi dobrý. Mieridlá perfekné (zvyknutý som na Glock, tieto sa mi zdajú ešte lepšie.)
Kvalita spracovania - netreba asi nič rozoberať. Vzľad - veľmi pekný, aj keď podľa vzhľadu hodnotiť zbraň je ch....a. Nie je až taká veľká krava ako by sa zdalo.
Ovládacie prvky obojstranné, čo je pre mňa ako ľaváka vec, pre ktorú som sa bol na ňu pozrieť. Záchyt ovládateľný fajn, vypúšťanie zásobníka palcom ľavej ruky vôbec, nedočiahol som naň. Keď som chcel vypustiť ukazovákom alebo prostredníkom, tak som musel meniť úchop, ale dosť. Aj to by som ešte nejako strávil, ale ani spúšť nebola bohviečo. Musel som zatlačiť skoro do rámu. Vypúšťanie kohúta - ľavák s problémami. Keď som si prechytil do pravej ruky, tak to bolo fajn. Asi by som jej mal dať šancu na strelnici, aj keď popravde viac ma zaujala CZ P09.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Mne sa osobne naviac osvedcilo vypustanie zasobniku prostrednikom, len je to pohyb hore a dole, niektory vypustaju ukazovakom, ten mam moc dlhy na to (a palec zas kratky na "klasicke" vypustanie). Inak to bolo otazka chvile si na to zvyknut.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

A P09 bola najprv moja prva volba pri vybere mojej prvej zbrane, ale po studovani recenzii na nu a zevraj momentalne vseobecne nestalu kvalitu CZ som od nej upustil
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"