Nákup zbrane kat. C

inspiring_black

Nákup zbrane kat. C

Príspevok od používateľa inspiring_black »

neviem kam to supnut, skusim sem.. modelova situacia: povedzme ze si idem kupit zbran kategorie C na inzerat..mojou povinnostou po kupe je ohlasit to ORPZ do 7 dni a dat si zbran zaevidovat..ale..v zakone som si nevsimol ze by bolo mojou povinnostou skumat ci predavajuci vobec ma tu zbran na policii evidovanu a ci je drzitelom ZP .. predpoklad je, zeby mal byt drzitelom zbrojneho preukazu a mat ju evidovanu, co v pripade ak nema? a ak nema, tak je logicke ze nepojde ohlasit ani prevod zbrane na policiu.. tiez som si nevsimol, zeby zakon ukladal pri nadobudnuti zbrane povinnost pisomne uzavriet kupno-predajnu zmluvu..
zaregistrovali by na policii takto kupenu zbran a ponechali by ju v uzivani novemu majitelovi aj po zisteni ze to nie je s kostolnym poriadkom?

samozrejme kazdy normalne zmyslajuci clovek by si tieto veci mal overit pri samotnej kupe zbrane kat.C, mna to skor zaujima z toho hladiska ze mi to pripada ako diera v zakone..

pri kupe zbrane kat.B je to jasne, tam idu kupujuci aj predavajuci spolu na policiu na prepis, ale tu kona kazdy na vlastne triko

ak to funguje nejako inak, vopred sa ospravedlnujem za nevedomost..
inspiring_black

Príspevok od používateľa inspiring_black »

akurat si pozeram zakon, a policajny organ nezaeviduje zbran a nevyda preukaz zbrane ak - vlastnik nemoze preukazat sposob zakonneho nadobudnutia vlastnictva.. cize tu to asi bez tej PISOMNEJ kupno predajnej zmluvy neobstoji, aj ked nie je povinnost ju uzatvat..
inspiring_black

Príspevok od používateľa inspiring_black »

ale zas dalsia vec :D urobime kupno predajnu zmluvu, on tam uvedie falosne udaje, ja si ich neoverujem kedze to nie je moja povinnost vyplyvajuca zo zakona.. uvedie mi ze vlastni ZP a ma zbran zaevidovanu, ja si to neoverujem kedze to nie je moja povinnost vyplyvajuca zo zakona..celkom by ma zaujimalo akoby v takychto pripadoch postupovala policia..
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

IMHO rovnako ako keby si kúpil kradnuté auto.
Používateľov profilový obrázok
mazzi
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa mazzi »

Vsetko je v zakone. Staci si ho precitat a dat si veci dohromady.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"