Nákupné povolenie na Sa vz.58

me2dik
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa me2dik »

Aby sme to ubviedli na pravu mieru, nechcem to tu skenovat tak to len popisem co natom papieri je kedze mam to tlacivo doma.
Hlavicka klubu, Potvrdenie k ziadosti na vydanie nakupneho povolenia na upraveny samopal vz. 58. Dalej tymto potvrdzujem ze p. XY, nar. XY, trvale bydlisko XY je clenom nasho sportoveho streleckeho klubu a je drzitelom VT v strelbe. Klub zabezpecuje aj pripravu a sutaze z velkokalibrovych zbrani, medzi ktore patri aj upraveny samopal vz. 58. Menovany sa aktivne zucastnuje tychto sutazi a preto je potrebne, aby bol drzitelom takejto zbrane.

Toto je cele znenie toho potvrdenia ci povolenia ci ako to mam nazvat :))))) takze mam z toho riadny galimatias
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Jednoducho ziju v klube v casoch, ked este existovali tzv. vykonostne triedy. Neviem o tom aby zakon upravoval, resp. poznal takyto pojem. Niekto si podla mna vymysla vlastny svet na mile vzdialeny od toho skutocneho ... Ja ked som bral kosu tak na nakupne stacilo to, ze mam E.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

co viem tak v TT vyzaduju len aby zlozka obsahovala :

papier kde je uvedene ze dotycny je clenom streleckeho klubu ktory sa venuje sportovej strelbe z krakych a dlhych strelnych zbrani (vratane SA,26/28 a SA 58)......... (ak mam dobre informacie toto znenie je na oficialnom tlacive ŠKP)

ziadne vykonnostne triedy sa neuvadzaju :)
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Tak postup v TT nie je košer. :evil:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Nomed: na oficiálnej prihláške ŠKP ktorú som vypĺňal je uvedené "Kčs" pod "zaplatený členský príspevok", oni nie sú etalón aktuálnosti :D
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

to bers: nie nieje to koser v 190 nieje nic takeho uvedeneho ale aj policajny klub sa "podvolil" nariadeniu riaditela ........ len z tyym ze to neobmedzuju nejakou dobou clenstva ale davaju to okamzite pri vydavani "potvrdenia o clenstve" ktore na E-cko potrebujes .....



to Zoid : nechcem rypat ale to asi len BA/BL moze este nieco take bit :twisted:

(tlacivo z TT pobocky ŠKP som mal v rukach a opisoval som si to pre moj ex klub ako to tam ma bit napisane a ziadne retroznaky som na tom nenasiel :) )
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Zaujimave veci tu citam :)
Ja som si vybavoval nakupko na Vz. 58 vcera a jedine co som potreboval bola vyplnena ziadost, kolok a karticka od psychologa. Mozno je to ale tym, ze v mojom potvrdeni o clenstve streleckeho klubu je uz vyslovne uvedene, ze v sportovom klube Laila sa venuju strelbe z kratkych a dlhych zbrani.
PS: ORPZ Piestany
Naposledy upravil/-a cubitko v 29 Jan 2012, 11:04, upravené celkom 1 krát.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Pri skupine E zbrojneho preukaze staci potvrdenie o clenstve k streleckom klube. Nic viac nic menej, to ci kratke dlhe atd. to su podla mna uplne irelevantne veci. Prosto ak ma clovak psychotesty, zbrojny preukaz skupiny E, tak splna vsetky podmienky na vydanie nakupneho povoleniaz trebars na vz. 58. To, ze niekde si to vysvetluju po svojom nema nic spolocne s existujucimi pravnymi predpismi.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Dnes som na prokurature podal ziadost o preskumanie zakonnosti postupu PZ SR.Uz ma štvu tym vyzadovanim specialneho potvrdenia,ktore ani zakon nepozna.Mne robia problem s vydanim NP nielen na vz.58 ale aj na vz.61 .
V klube som od 11/2011,vraj to potvrdenie mi daju az po 1-rocnom clenstve.
Keby ze nemam tak blizko klubovu strelnicu,tak zmenim klub,kde nešaškuju s potvrdenim.
Ked dostanem vyjadrenie z prokuratury, dam ho sem,do tejto temy.
me2dik
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa me2dik »

Za toto mas pivo umna , ked budes mat so sebou zbran tak samozrejma nealkoholicke :D
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Bus driver: ak sa niekedy stretneme, to pivo mas aj u mna. To co niekde zazivate pri vybavovani NP na Vz.58 by bolo nasmiech, ak by neslo miestami az o porusovanie zakona zo strany PZ SR.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Aj ja ti prispejem pivom/kofolou. :)

Som zvedavý ako to dopadne. Potom by bolo lepšie napísať celú skúsenosť do novej témy aby to bolo viac na očiach. Lepšie by sa aj písal odkaz na novú tému v prípade, že niekto bude mať v budúcnosti podobný problém.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Dnes som dostal vyjadrenie z prokuratury na moj podnet ohladom nezakonneho postupu OR PZ, ktora vyzaduje "specialne" potvrdenie na vydanie NP na zbrane spadajuce pod §5 ods.1 f).Chcel som ho tu zavesit,ale neviem to urobit. Okresna prokuratura podrzala stranu OR PZ a tvrdi, ze policia vyzadovanim "specialneho" potvrdenia zakon 190/2003 neporusuje. Odvolava sa pritom na §17 ods.2 d), ktory pojednava o vydani ZP a nie o vydani NP. Prokuratorka si pomiesala jablka s hruskami. To vyjadrenie je priam amaterske, prokuratorka pouziva vseobecne vyrazy, ako keby sa neriadila zakonom, cituje paragraf, ktory sa vobec nevztahuje na vydavanie NP.
Kto by si chcel precitat cele vyjadrenie prokuratury, mozem ho poslat na e-mail.

Edit: poslal som Electronovi to vyjadrenie prokuratury, on to sem zavesi.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Obrázok Obrázok Obrázok
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Čo teraz? Naťahovať sa s prokuratúrou že to nedáva zmysel, alebo posunúť vyššie?

edit:
Medzitým sem electron postol to vyjadrenie.
Zákonodarca nestanovuje aké odôvodnenie je možné považovať za dostatočné, posudzovanie jednotlivých odôvodnení ponecháva na správnu úvahu konajúceho orgánu, ktorý v daných prípadoch musí postupovať ad hoc.
Týmto de facto oficiálne potvrdzuje pravidlo "iný kraj iný mrav", respektíve to, že jeden žiadateľ o NP bude poslaný preč a druhému bude vyhovené, hoci aj v tom istom okrese, veď sa predsa každá žiadosť posudzuje ad hoc. No fuj velebnosti.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"