Evidencia zbrane na ZP sk. F

friendly_ptolemy

Evidencia zbrane na ZP sk. F

Príspevok od používateľa friendly_ptolemy »

Dobrý deň

Nenašiel som otvorenú tému, preto otváram nové vlakno. Ak niekde predsa len je, tak sa ospravedlňujem.

Otázka: zákon hovorí, že na každú zbraň nadobudnutú na skupinu F zbr. preukazu je držiteľ povinný viesť evidenciu v tzv. Evidenčnej knihe zbraní a streliva na sk. F ZP. Evidenčnú knihu streliva som zohnal v Ševt-e, avšak knihu zbraní je podľa všetkého nemožné zakúpiť. V Hermese mi poradili, že si ju mám sám vyrobiť a dať overiť na OR PZ. Má s týmto problémom niekto osobnú skúsenosť? Ak áno, ako ste ju riešili Vy.

Za odpoveď vopred ďakujem.
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

Lepsie hladaj, tiež som to riesil: http://www.webforum.sk/viewtopic.php?p= ... ght=#49215 :?

Môžeš pridať kde v zakone je že držitel ZP sk. F ma viest zaznamovu knihu zbrani? ... aj ked odomna ju žiadali :roll:
friendly_ptolemy

Príspevok od používateľa friendly_ptolemy »

Priznávam že presné znenie my vyšumelo, ale pamätám ako ma po skúške policajt vyprevádzal s tým, aby som nezabudol že každú zbraň na F musím mať zaevidovanú v evidenčnej knihe.

PS: Diky za link a sorry za spam. Idem to omrknúť.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Homer6223:
Evidenčnú knihu zbraní nepotrebuješ.

Policajtom argumentuj zákonom 190/2003:
"§ 28 Povinnosti držiteľa zbrojného preukazu
(1) Držiteľ zbrojného preukazu je povinný
k) viesť záznamovú knihu streliva, ak je držiteľom skupiny F zbrojného preukazu; náležitosti a spôsob vedenia záznamovej knihy ustanoví všeobecne záväzný právny predpis, ktorý vydá ministerstvo,
"

a vyhláškou 555/2003:
"§ 5
(10) V záznamovej knihe, ktorú vedie držiteľ skupiny F zbrojného preukazu a držiteľ skupiny G zbrojnej licencie, evidujú sa o strelive do zbraní kategórie A až C tieto údaje: ...
"

Ak budú policajti od teba naďalej požadovať evidenčnú knihu zbraní, nech pre svoju požiadavku nájdu oporu v zákone v podobe konkrétneho paragrafu. Nenájdu žiadnu.
Samozrejme, že aj odo mňa žiadali tú knihu, ale nakoniec sme si to vyjasnili :twisted:
friendly_ptolemy

Príspevok od používateľa friendly_ptolemy »

Re yarco: Jasné, chápem. Celé to zneje logicky a logiku to aj má. Ale... Pridaj faktor ludskej ješitnosti a dostaneš sa zbytočne do nepríjemností. Na OR PZ BA2 sú super promptní. ZP bol na druhý deň po skúške, nákupné povolenie aj preukaz zbrane na počkanie. A teraz si predstav že im začneš mudrovať o výklade zákona, defacto ich obviníš z toho, že nepoznajú zákon sekcie na ktorej pracujú. Vieš, netúžim na najbližšie nakupné povolenie čakať zákonom stanovených 30 dní :)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Neexistuje evidenčná kniha zbraní pre držiteľa ZP sk. F!
Okrem znenia zákona je to aj logické, pretože každú zbraň má aj tak zaevidovanú na ORPZ, odd. zbraní a streliva.
Evidenčná kniha zbraní má odôvodnenie u držiteľa zbrojnej licencie.
A to o neznalosti zákona je nie obvinenie, ale fakt. Zvláštne je, že tu na ďalekom východe také drísty o evidenčných knihách od našich policajtov/-tiek nepočujeme... :wink:
friendly_ptolemy

Príspevok od používateľa friendly_ptolemy »

Oukej, tak vdaka za rady. Hodím na "knihu" bobek.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Homer:
Veď ja som ani nepísal nič o mudrovaní a obviňovaní. Je to celé o človeku a jeho prístupe, diplomacia sa tomu aj hovorí.
Kým si druhá strana nevyžiada konflikt, k žiadnemu dôjsť nemusí a ani by nemalo. A ak si ho vyžiada, radšej si začať vyjasňovať veci a postoje teraz pri banálnej položke ako neskôr pri niečom závažnejšom.


Tí "moji" chalani boli nakoniec aj radi, že už majú vo veci jasno a nebudú ďalej zo seba robiť blbcov a žiadať od ľudí veci, ktoré žiadať nesmú.
Nechal som im tam aj 555-ku so zvýraznenými príslušnými paragrafmi/odsekmi a pomohol im v katalógu ŠEVT-u nájsť konkrétne knihy, ktoré patria k danej ZL/ZP.
slimaaak
prispievateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa slimaaak »

Trochu sa vseobecne pozabuda na drzanie streliva na zber. ucely...
Ak ma drzitel ZP skupiny F naboj ineho kalibru na ake ma registr. zbran ma mat tento zapisany taktiez v knihe.
Pokial sa ma dodrzat zakon tak drzitelia inej skupiny nesmu ( nemali ) by mat ani 1ks naboja ineho kalibru aku maju registr. zbran - nedovolene ozbrojovanie!!!
Som sice "NEW GUY" ale tuto info som dostal na oddeleni...
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

slimaak prave objavil koleso :roll:
Som si isty ze vsetci drzitelia Zp o tom vedia a ty co maju F-ko vlastnia zaznamovu knihu 06 051 0. Yarco tu dal aj konkretne znenie zakona pojednavajuce o danej povinnosti.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

slimaaak napísal:drzitelia inej skupiny nesmu ( nemali ) by mat ani 1ks naboja ineho kalibru
Práve preto radím každému, kto žiada o nový ZP alebo predlžuje, aby si pridal aj skupinu F. Stojí to jednorazovo len 2-3 za evidenčnú knihu a môže to byť k nezaplateniu. Napr. v situácii, keď strelec plánuje kúpiť zbraň iného kalibru, než už má...
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Čo píšeš má logiku, len nejak nerozumiem tej poslednej vete. Ako mi pomôže sk. F vtedy, ak už mám zbraň kalibru 9 a chcem kúpiť zbraň iného kalibru? Veď to môžem aj so sk. A, B.
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa sano2 »

ako kúpiš na sk. A zbr. preukazu zbraň kalibru 7,62x54R ???
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

pietro32i napísal:len nejak nerozumiem tej poslednej vete
Máš 9Luger a plánuješ kúpu niečoho v povedzme .40SW?
Kúpiš si 2 krabičky .40SW na ZP F a nemáš problémy s testovaním zbraní kamarátov či ochotných spolustrelcov zo strelnice.
Ak tie 2 krabičky nemáš, každú zbraň budeš skúšať s iným strelivom a riešiť, či ti dotyčný strelivo daruje, vymení alebo predá.

Verzia so ZP-F je IMHO oveľa elegantnejšia a pohodlnejšia.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

2 krabičky rovnaké na Fko asi nie ale rôzne hej, Či sa mýlim?
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"