Kynológia v SBS

vigorous_lewin

Kynológia v SBS

Príspevok od používateľa vigorous_lewin »

Potrebujem poradit,som studentkou VS a dostala som temu na seminar -Vyuzitie kynologie v SBS - presla som zakon o SBS a neviem najst nic blizsie a hlavne konkretnejsie -ake su podmienky pre pouzitie psov v SBS, ci psi (aj ludia ) musia mat niejake skusky atd. Nasla som len stranky tych co cvicia psov aj pre potreby SBS. Viete mi pomoct? Dakujem za kazdu info
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Osobne by som hľadal analógiu v zákone o policajnom zbore, §50 tam služobného psa definuje ako donucovací prostriedok a v §53 sú možnosti jeho použitia. Ak zákon o SBS nepozná donucovacie prostriedky, tak tipujem, že pes bude jednoducho zbraň v zmysle - čokoľvek čo činí útok dôraznejším.
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Zákon o SBS nepozná donucovacie prostriedky, no pozná ,, vecné bezpečnostné prostriedky"
Psov máme v práci evidovaných ako služobných psov, no nemajú žiaden špeciálny výcvik. Len taký..... medzi nami dievčatami.. :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa mab »

kynologia v SBS..
psy sa vyuzivaju pri strazeni objektov, nocne obchodzky, na roznych akciach je psovod vacsinou v zalohe (my sme to tak robili), na vyjazdoch PCO/SRP sme tiez v aute mali psa

co sa tyka vycviku..
v SBS kde som pracoval bol chlapik ktory bol aj predsedom miestneho kynologickeho klubu. robil nakupy a vycvik psov pre celu firmu, aj na kseft (kupil stena, vycvicil a predal). psy mali vycvik na zakladne povely, poslusnost, hryzenie na rukav z voditka a na volno. cvicilo sa aj vyhladavanie schovanych figurantov.

v inej SBS si zaplatili cloveka, (byv. kolegu) ktory im vybral psa a chodil ho mesiac cvicit, a potom obcas precvicit na rukav.

to co som popisal je z mojej praxe. neviem presne ako to maju zariadene v inych firmach, ale co niekedy pocuvam moze to byt lepsie alebo horsie.

edit:
doplnene

co sa tyka nejakych zakonnych kriterii pre vycvik sluzobneho psa v SBS, tak ziadne nie su (slovo pes v zakone o sbs nie je)

taktiez nie su ziadne kriteria na vycvik pracovnika SBS vseobecne ani psovoda, jedine co musi absolvovat je teoreticke tyzdnove skolenie pre ziskanie "preukazu odbornej sposobilosti"

pes je podla zakona o SBS "zviera" vecny bezpecnostny prostriedok
vigorous_lewin

Príspevok od používateľa vigorous_lewin »

Dakujem za komenty a poznatky vsetkym, ak by vam este nieco napadlo uvitam. :)
friendly_margulis

Príspevok od používateľa friendly_margulis »

Pes je v zakonom brany ako vec preto je sluzobny pes vlastne vecny bezpecnostny prostriedok tak isto ako napr. tonfa ,puta, kaser, baterka, a pod .
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"