HK P30 alebo HK P30L ???

inspiring_yonath

HK P30 alebo HK P30L ???

Príspevok od používateľa inspiring_yonath »

rozhodujem sa medzi tymito dvoma zbranami neviete mi nieto poradit v com je vlastne ta dhsia verzia ina ma nejake vyhody oproti P30 ??? myslim ohladne strelby atd
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

U P30L máš troška dlhšiu zámernú, čiže dlhšiu vzdialenosť medzi cieľnikom a muškou, je tam troška dlhšia hlaveň čo by v laboratórnych podmienkach malo vplyv na presnosť, v bežných rukách zrejme nepodstatné, v dlhšej hlavni ten projektil dosiahne troška vyššiu energiu a zrejme tam bude malilinko menší spätný ráz lebo zbraň celá je o pár desiatok gramov ťažšia. Pokiaľ to plánuješ aj nosiť, bez rozhodne P30, jej menšia veľkosť hravo prekoná všetky spomínané výhody Lkovej verzie, pokiaľ iba na strelnicu, tak kľudne to Lko.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Podľa mňa je to čisto "služobná" zbraň, nevhodná na šport. Preto si zváž, či to chceš naozaj primárne nosiť, alebo sa iba vyblázniť na strelnici. Potom je to jasné, na nosenie krátku a na zábavu dlhšiu. Hlavne nech Ti slúži.
inspiring_yonath

Príspevok od používateľa inspiring_yonath »

no diky za rady tu zbrań chcem na nosenie no aj tak uvazujem o tom Lku myslim si ze pri noseni vo vnutornom puzdre ten 1,5 cm navise nemoze robit az take problemy alebo ano ???
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Vlastne ani nie, lebo pažbička je celkom dobre tvarovaná, pri dobrom puzdre to bude fajn. Problém vidím len v tom, či si už tú zbraň skúšal, ona je dosť špecifická, nie každému bude sedieť.
inspiring_yonath

Príspevok od používateľa inspiring_yonath »

no nestrielal som z nej , ake v rukach som ju mal v predajni a drzala sa mi fakt dobre a k tomu noseniu hej vacsina ludi mi odporucila na nosenie tu kratku verziu aj predavac ,len moj osobny nazor je ze pritom vnutornom puzdre a mojej dost mohutnej postave sa aj to Lko vpohode strati
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Nechcem schladiť Tvoje nadšenie, ale nikdy som nekúpil zbraň, ktorú som nevyskúšal. Pri cenách HK Ti radím, nájdi niekoho kto ju má, choď na strelnicu a poriadne ju odskúšaj, aby si si potom nebúchal hlavu o stenu. Popri tom skús aj iné zbrane z ponuky strelníc a kamarátov, konkurencia je veľká, a až potom si urči vysnívanú zbraň.
inspiring_yonath

Príspevok od používateľa inspiring_yonath »

no jasne pokusim sa ju vyskusat este nieje iste ze nakoniec skoncim pri tejto zbrani zatial som hlavne bral do uvahy nazory ludi co sa tyka spolahlivosti a kvality
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Spoľahlivosť je dobrá a kvalita skvelá, ale to nič nehovorí o tom, či s ňou aj niečo trafíš.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Nesúhlasím, ak to má byť tvoja prvá zbraň, tak ti pri streľbe príde rovnaká ako všetky ostatné, rozdiely začneš pociťovať až keď zo svojej budeš mať vybúchané nejaké stovky až tisícky výstrelov a požičiaš si inú. Potom zistíš či si si vybral dobre alebo ti niečo iné sedí viac. Kupovať to Lko na nosenie je vážne úplne zbytočné, možno ten 1,5 cm moc nebude vadiť pri nosení ale jeho prínos pri streľbe bude ešte menší. A prípadne aby si neskočil ako niektorí fóristi, ktorým je zbraň ťažká a tak nenosia prípadne nosia s 8 ranami v zásobníku lebo je im ťažká (aj tých 40 gramov sa môže prejaviť).
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Zoidberg, zásadne nesúhlasím, strelec by mal vyskúšať čo najviac zbraní, kým sa zodpovedne rozhodne, ktorú si kúpi. Ja som chodil dosť dlhú dobu po rôznych strieľačkách, kým som zistil, čo mi sedí a v tej fáze vývoja mi to ušetrilo kopec prachov, ktoré by som možno použil na zbraň, ktorú by som so stratou predal a až potom kúpil to, čo potrebujem. Vďaka tomu som v pohode a nakupujem si tíško jednu zbraň za druhou, ktoré mi spôsobujú radosť.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Neviem si to asi nejako predstaviť, "Dnes som skúšal Kimbera a bolo to oveľa lepšie ako ten Alfa proj pred týžďňom ale furt mi vŕta v hlave ten Ruger LCP z ktorého som dal 6 rán minulý mesiac" :)

Tak ako ty teraz nakupuješ zbrane ktoré ti robia radosť, tak si môže kúpiť svoju prvú on a ďalšiu si už môže kúpiť na základe skúsenosti čo mu vadilo na tej prvej (ak také budú). Nepíšeš sem náhodou len preto, že nemáš rád HK? :)
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Zoidberg37, z tohto fóra veľmi dobre vieš , že nemám rád HK ani iné zbrane s plastovým rámom. To ale neznamená, že proti nim bez rozmyslu brojím. Ja som tie kvéry seriózne vyskúšal, jeden po druhom, a neznížim sa k tomu, aby som ich odsudzoval len preto, že mi sedia zbrane s kovovým rámom. Moje príspevky v tejto sekcii nesmerovali proti HK, len mi vadí, keď niekto napíše - túto zbraň chcem, hoci ešte som z nej nestrieľal, poraďte. Ja som z nich na rozdiel od zakladateľa témy strieľal a mám svoj názor. Ak sa Ti to nepáči, nebudem plakať.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zoidberg37 napísal:ak to má byť tvoja prvá zbraň, tak ti pri streľbe príde rovnaká ako všetky ostatné, rozdiely začneš pociťovať až keď zo svojej budeš mať vybúchané nejaké stovky až tisícky výstrelov...
Nesúhlasím.
Ak si z nich nevystrelíš, nezistíš, či ti prídu rovnaké alebo nie.

Rozumný strelec si na začiatku vyskúša všetko, prečíta všetko a vypočuje všetko. Vo finálnej fáze sa už obvykle nerozhoduje medzi 1911, revolverom a LCP (to bol dosť blbý príklad), ale skôr medzi podobnými kandidátmi typu napr. P30/P30L/G19/XDM/MP..., keďže už vie, aký druh zbrane a na aký účel chce. Samozrejme, ak mu pri výbere asistuje niekto skúsenejší, je to len výhodou.

Prvé auto si mám tiež vybrať len podľa farby a dizajnu? Bez toho, aby som si sadol dovnútra, vyskúšal dosah na pedále a šaltpáku, overil miesto na hlavu a kolená moje aj pasažierov, atď atď?
Jasné, že ďalšie auto/zbraň budem vyberať podľa trocha iného kľúča než to prvé, ale to neznamená, že to prvé nepodrobím výberu.



P.S. Ja som napríklad pri prvom výbere skúšal aj P30 a i keď ergonómiu má možno fajn, nestrieľalo sa mi z nej tak "dobre" ako napr. z Glocka. A ani nehovorím o tej ich úchylnej páčke vypúšťania zásobníka, ktorej prevedenie nechápem dodnes... :twisted:
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Suhlasim s nazorom vyskusat co najviac a potom sa rozhodnut. V sobotu som mal na strelnici sest sviatocnych strelcov. Jeden z nich mal P99, traja G19, jeden G19 C a posledny mal P30. Pred strelbou chceli aby som vyskusal nastrelenie. Na 15m mali vsetky rozptyl do 3 cm. To len tak na rozbeh. Teraz k P30. Majitel bol dost velky chlap takych 110 kg a 190cm. Dlan nie ako lopata ale dost velka. A prave tu je problem. Ta zbran mu vobec ergonomicky nesedela. Nevedel ju uchopit tak aby mal rovnake vysledky pri kazdom vystrielanom zasobniku. Nie ze by bol uplne lavy, ved sa mu vacsinou podarilo na 15m vtesnat do papiera formatu A4. Ale nebolo to ono. Vyskusal G19 a rozptyl sa mu zmensil o cca polovicu. Tolko o ergonomii P30. A to vypustanie zasobnika je fakt chore. Ja mam dlan strednu, mne sedela ale koli tomu vypustaniu zasobnika by som ju nechcel.
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"