Aký dôvod uviesť do žiadosti o zbroják?

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

napr t.č. pytliactva (pohyb s nabitou zbraňou v revíri)... len dráždi orgána, ak je to náhodou poľovník zo starej školy
Milky_06
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 11 years

Príspevok od používateľa Milky_06 »

presne niečo takéto som myslel :)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

pozeral som §310 TZ , nie je tam nič explicitne o pohybe so zbraňou v revíri, asi sa mi to pletie s českým zákonom, resp možno sa mi už v hlave pletú nejaké judikáty alebo je to Poľovnom zákone
Milky_06
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 11 years

Príspevok od používateľa Milky_06 »

tak ono myslím že keď stretne poľovník človeka s ruksakom, stanom a spacákom... so skrytou pištoľou tak by nemal mať problém, nepoviem keby mám na chrbte nejakú guľovnicu ;)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

pán poľovník by si ma dlho pamätal, ak by mi chcel v lese "dokazovať dlžku svojho falusu"
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Pokial viem obmedzenia pohybu v reviri so zbraniou sa vztahuje iba na polovne zbrane, teda drzane na polovne ucely. Ak sa dobre pamatam, polovnik moze mat nabitu polovnu zbran iba v reviri ktoremu prinalezi, pripadne na spolocnej polovacke na pozvanie. Zbran nosena na A skupinu je bez obmedzeni.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

Presne tak... A poľovník ma nemá čo riešiť ohľadne kontroly zbrane... Teda skryté nosenie a kontrola zo strany poľovníka bezpredmetná... Navyše ani nemá oporu v zákone...

Skôr by som si dovolil inú pripomienku, aby si sa vyhol zamotaniu so zákonmi... Použil si výraz "stanovanie".
Oficiálne je stanovanie povolené iba vo vyznačených stanových táboroch, kempoch a pod. Stanovanie vo voľnej prírode je zakázané. Preto radšej použi niečo také ako že nocuješ sám vo voľnej prírode (pod prístreškom alebo len tak na voľno...). To len ako pre istotu (ak pôjdeš cez tento argument).

Neber to prosím ako poúčanie. Len ma to napadlo...
Milky_06
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 11 years

Príspevok od používateľa Milky_06 »

jasne, každá rada dobrá rada :)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

priatelia zabudate rozlisovat 2 veci :
A : v reale mi nejaky zeleny muzicek s pierkom na klobuku moze v lese fukat praskovy cukor a ci ja mam pod bundou gumipusku alebo Desert eagle 50 je mu suma fuk, lebo to nezisti (pokial nie som zakomplexovany debil, co nosi v lese open-carry aby vyzeral drsne)
B : uzivatel Milky06 riesi co napisat do ziadosti a , z mojej skusenosti su pracovnici ODE PZ casto aj polovnici (Peterson jedneho pozna z praxe 8) ) a to PRAVE ONI budu ziadost SUBJEKTIVNE posudzovat s pouzitim vlastného vykladu TZ, z190, Polovneho zakona a casto aj fyzikálnych zákonov....

takze moja rada: nespekulovat a nedrazdit ich predstavivost, na slovensku nezije za kazdym rohom grizzly ani usurijsky tiger a tak je argument o ochrane pred divou zverou vnimany s velkou rezervou (netvrdim ze je nezmyselny , ale treba sa vzit do koze toho policajta, on to bude posudzovat)
Milky_06
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 11 years

Príspevok od používateľa Milky_06 »

ono som nemyslel tu obranu práve proti zvery, na medveďa a pod. by mi bolo asi 9mm na dve veci, na nič a na jeho ešte väčšie rozzúrenie ;)
skôr som mal na mysli - modelová situácia - keď si sám niekde v lese a náhodou pôjdu okolo naši indiáni zobrať si nejaké to drievko do lesa a zbadajú nerezový kotlík to vieš železo ako železo :lol:
len príklad ;)
Daniel_sk
prispievateľ
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

No riesim podobnu dilemu, ziadost pojdem podat asi buducu stredu (psychologicka isla na dovolenku a nestihla mi vyhodnotit testy :? ).
Ale kedze mam zivnost a som aj konatel (IT), tak skusim asi najprv uviest dovod "ochrana osoby a majetku". Uvidime ci to budu chciet konkretnejsie. V podstate to chcem aj kvoli tomu co popisujes - chodim casto sam na prechadzky do lesa, ale na okoli mame kolonie "Indianov" - a stretnem ich obcas v lese, v podstate sa im neviem jednoducho vyhnut. Nie tak davno tu zabili jedneho rybara bezdovodne. Niektori su fakt drzi. Ak by to posudzoval normalny policajt tak myslim, ze to je padny dovod - hrozba je realna a policiu volat mi uz asi nepomoze v takej situacii :). Ak uvidim pri podavani ziadosti, ze sa s nimi da normalne bavit tak by som to mozno s nimi prediskutoval ci to tam mam uvadzat.

Urcite napisem ako som dopadol (a aj miesto kde som ziadal), ked to budem mat dufam v buducu stredu za sebou.
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Preco vlastne neudavame dovod k ziadost o vodicsky preukaz? :roll:
Ak je clovek svojpravny, splna podmienky, zlozi skusku, co koho po tom naco to chce?
Skor by bolo dobre zlozit prakticku skusku zo strelby, aj autoskola uci ziakov jazdit autom nez dostanu opravnenie.
Pred 10r. som udal ochranu osoby a majetku, teraz budem podavat o novy ZP a dufam, ze im to bude stacit.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Lebo tam to zakon nevyzaduje, tu ano. Ale sam to vies, chapem, ze citia vsetci ziadatelia frustraciu z historiek o podavani ziadosti a taktiez strach z neuspechu, ale treba si skratka postavit ciel a zacat konanie.

Pri predlzovani verim ze problemy robit nebudu.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

v navrhu novey bude pokus nahradit psychotesty praktickou skuskou resp absolvovanim praktickej pripravy
ale to sme uz OT
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

lubor pri predlzovani budu posudzovat tvoju ziadost nanovo podla noveho, cize sa kludne moze stat, ze odides s Bckom, pokial sa nepripravis, alebo sa nechas odbit.
Vsetko zavisi od konkretnych organov za prepazkou :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"