Ruger SR22 MP22

robusta
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Registered for: 14 years 2 months

Ruger SR22 MP22

Príspevok od používateľa robusta »

zdravim vsetkych. nevie niekto nejake uzitocne informacie kvalita, spolahlivost cena o tychto zbraniach: ruger sr22 a smith and wesson m&p22, najmä kde sa daju pozriet a kolko to asi stoji http://www.ruger.com/products/sr22Pistol/index.html
robusta
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa robusta »

Ak by niekoho zaujimalo: ruger sr22 je uz pradajcami v SR objednany, problemy su s dodavkami z USA. Prva by mala byt niekedy v septembri tohto roku, ak to nevyde dalsia az za cca. 6 mesiacov. Cena sa bude pohybovat v zavislosti do kurzu € a USD a zatial to vyzera na vyse 400,-€. Rozmermi je podobna s walther p22. Otazkou zostava ako tato 22. bude fungovat. Videl som video /nazov ruger sr22 ultimate failure - kazdy si najde/ a ostal som trosku sklamany. :(. Mozno len nepodarok?
Mirco
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Mirco »

Ma uz niekto ten Ruger SR22? Vyzera velmi zaujimavo a co pozeram reviews na internete tak vacsinou si to chvalia. Rozhodujem sa medzi Walther P22Q alebo tento Ruger SR22. Nakloneny som viac pre Ruger ze nieje taky vyberavy na strelivo ako Walther no zaujimala by ma aj osobna skusenost niekoho kto to uz vlastni.
robusta
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa robusta »

videl si ho uz v nejakej predajni v SR, alebo vies kde sa da kupit a za kolko?
Mirco
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Mirco »

:? Nezijem na slovensku momentalne sa nachadzam USA California a tu sa da zohnat okolo 330$ najlacnejsie co som nasiel...
robusta
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa robusta »

problem bude asi v tom, ze SR22 v SR pravdepodobne este nie je v predaji, jeho recenzia priamo od uzivatela /nie internetova/ by zaujimala aj mna. O P22q sa pise vela, jeden si ho chvali iny by ho najradsej zahodil. S Ruger SR22 to bude asi to ist http://www.youtube.com/watch?v=bKkmWTMsJbQ. O P22Q som mal zaujem aj ja. Bol som teda v predajniach, kde som sa na neho informoval. Za kazdym som som dostal odpoved: dobra zbran, ale zvykne sa zasekavat, ale ked vychytate strelivo, ktore mu chuti bude fungovat. Môj nazor - nozno vychytam a bude alebo nevychytam a nebude a podla mna by dobra zbran mala fungovat po vytiahnuti z krabice. Tym nechcem tvrdit, ze sa aj ta naj - zbran niekedy neutne ako kazdy tesar. Po zhliadnuti vlakna Ruger Mk.III kal. 22LR, na tomto fore vsak zacinam mat uz jasneho favorita.
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Registered for: 15 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

robusta
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa robusta »

dobry typ, dakujem. Telefonicky som sa skontaktoval s predajcom, ktory mi povedal, ze dake vecicky od ruger prisli a mala by tam byt aj pistol SR22, cenu my dnes este povedat nevedel.
Kto ho otestuje ako prvy? :idea:
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Registered for: 15 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

Ak pistol kontaktuj arminius a skúsenosti s pištolou ja na fóre viac.
Skús gúgliť a nájdeš :cry:
Mirco
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Mirco »

@robusta Myslim ze v tom videu pouzil volajake divne strelivo. Ked som pozeral ostatne videa a reviews tak s porovnanim s waltherom P22 mmyslim ze je na tom ruger o dost lepsie. Viac mu chuti nieje taky vyberavy... Tu je jeden maly test: http://www.youtube.com/watch?v=HrfliJP-T3k
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

robusta napísal:...
O P22q sa pise vela, jeden si ho chvali iny by ho najradsej zahodil. S Ruger SR22 to bude asi to ist http://www.youtube.com/watch?v=bKkmWTMsJbQ. O P22Q som mal zaujem aj ja. Bol som teda v predajniach, kde som sa na neho informoval. Za kazdym som som dostal odpoved: dobra zbran, ale zvykne sa zasekavat, ale ked vychytate strelivo, ktore mu chuti bude fungovat. Môj nazor - nozno vychytam a bude alebo nevychytam a nebude a podla mna by dobra zbran mala fungovat po vytiahnuti z krabice.
...
A spýtal si sa predavača, či vôbec on z tej zbrane niekedy strieľal, prípadne jeho zákazník, alebo iba opakuje ako mantru 1000x počuté a na webe prečítané a opakované a citované veci - už nevedno ani kto a za akých podmienok bol toho zdrojom vtedy pred 10 rokmi... :roll:
Mirco napísal:... tak s porovnanim s waltherom P22 mmyslim ze je na tom ruger o dost lepsie. Viac mu chuti nieje taky vyberavy...
Chlapci, nestotožňujte si vyberavosť a "vyberavosť". O tom prvom vám porozpráva každý strelec z malorážky-pušky, ktorý to ženie na milimetrové sústrely. To je vyberavosť - vychytať po desiatkach testov toho pravého výrobcu, značku, typ, šaržu, intervaly čistenia, spôsob čistenia, odpľutie cez ľavé rameno severozápadným smerom... :wink:
"Vyberavosť" malorážkových samonabíjacích pištolí spočíva v tom, že si musíš uvedomiť (citujem výrobcu z manuálu) "Malfunction may occur when ammunition with low propellent charge is fired."
Takže ak budeš používať ako-tak kvalitné strelivo (kde nezlyháva zápal) a s dostatočnou výkonnosťou aj pre krátku hlaveň (teda nie napríklad "extra subsonic for long guns only"), spoľahlivosť aj týchto zbraní sa vyrovná akejkoľvek "veľkorážovej" pištoli.
Mirco
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Mirco »

Tak Ruger SR22 uz kupeny dnes som ho bol zaregistrovat mal som ho v ruke je to fajn hracka. Dost male sa mi to zda ale inac vyzera to super. Uvidime ako to bude v praxi. Momentalne ale musi byt u dealera kedze zakony v kalifornii su take ze po zakupeni a zaregistrovani zbrane sa musi 10 dni cakat az potom mi bude vydana :cry:
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Mirco, nedrazdi ! Alebo mi to posli na dobierku :lol:. Aj ked uz mam 2 malorazky, Ruger bude asi dalsia, ked bude rozumna slovenska cena. Ku zbrani si dostal kolko zasobnikov ?
Mirco
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Mirco »

Su tam 2 zasobniky, 2 vymenitelne spodky na zasobnik, puzdro, vymenitelna rukovät, zamok na zbran, jeden vystreleny testovaci naboj, manual a samotna SR22.

Tu je unboxing:
http://www.youtube.com/watch?v=da1GVqvpmhY

No pre mna tych 10 dni cakania bude vecnost :D

Verim ze sa dostane rychlo aj na slovensko a budeme moct zdielat skusenosti :)
Mirco
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Mirco »

Tak uz ju mam doma krasavicu :D
Tu je obsah balenia:
Obrázok
A tu je zblizka:
Obrázok

Zajtra dufam ze budem mat cas odskusat tak som velmi zvedavy. Naboje mam Remington golden bullet, Winchester 525 rounds a Winchester wildcat. Ruger Mark III mi robil problemy ked som ho pozicial na strelnici nechcel odpalovat tak dufam ze tento to odpali jedna radost.
Napísať odpoveď

Návrat na "Smith & Wesson a Ruger"