Návšteva polície pred skúškami na ZP

inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

precistene
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Ja tiez nepoznam vsetkych svojich susedov ale ak nezastihli ani teba tak si ostal neovereny. V mojom pripade som im otvoril ja, pytali sa ci ozaj ziadam o ZP (aby na mna nedali dakomu inemu s falosnymi dokladmi) a povedali nech cakam na pozvanku k skuskam. U susedov neboli alebo zrovna neboli doma to neviem.
bobo77777
občasný prispievateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa bobo77777 »

tak mna nevedeli najst prvy krat ale bola to moja chyba trocha. teraz uz to bolo ok. skuska spravena dnes trosku stres ale mam to za sebou :D
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

U nas to prebiehalo tak, ze zavolali domov na pevnu linku. Zdvihol otec a tak sa povypytovali jeho. Potom zavolali mne na mobil, povypytovali sa bezne veci aj mna, plus overili si informacie podane v ziadosti. A treti telefonat smeroval na obecny urad, kde im tiez poskytli nejake informacie tykajuce sa mojej osoby. Cize vsetko sa dialo iba telefonicky, ale precizne. :)
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa daredevil »

Za mnou prišiel policajt do práce, keď videl že o koho ide, (vídame sa v záhradkárskej oblasti :-) ), prehodili sme pár slov a bolo...
Cibula
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Cibula »

Dobrý deň páni,
je prosím známy nejaký prípad, kedy vyjadrenia sa susedov/príbuzných spôsobili žiadateľom o ZP obtiaže pri konaní o jeho vydaní ?

Načrtnem moju situáciu:
V mieste trvalého bydliska pobývam len niekoľko dní v roku (tento stav trvá už 4 roky) a ja sa vlastne ani so susedmi prakticky nepoznám. S mojim otcom sa však susedia poznajú veľmi dobre a vzťahy sú veľmi ZLÉ, otec mnohokrát volal hliadku MP kvôli rušeniu nočného kľudu zo strany susedov, teda je vo vchode činžáku známy ako chronický problémista, sťažovateľ. (jeho syn bude teda automaticky rovnaký)

Mama je veľmi silne anti-gun orientovaná, takže policajtom nakecá bullshity. :D

Nejaké zážitky vyplývajúce z podobnej situácie ? :)

S pozdravom :)

//ad okres Prievidza
Naposledy upravil/-a Cibula v 02 Jan 2014, 17:41, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

je najlepšie uviesť rovno miesto pobytu, aby niekto z fora vedel reagovať svojou skúsenosťou z príslušného okresu.
Ako sa už písalo, previerka vykonaná Obvodným oddelením PZ má za účel predovšetkým overiť adresu žiadateľa a niekedy zistenie jeho povesti. (prežitok z r.pred 1989) V tvojom prípade by som písomne upozornil OR PZ na stav susedských vzťahov v tvojej bytovke.
OO PZ totiž disponuje evidenciou priestupkov, rovnako tak má úplný prehľad o skutkoch a incidentoch, ktoré sa dejú v teritoriu. Lustrácie v ďalších inf.systémoch MV SR dávajú komplexnejšiu odpoveď k osobe žiadateľa ešte pred pozvánkou na skúšky.

Takže ak budú lustrácie k tvojej osobe -negatív(bez záznamu) , správny orgán postupuje podľa príslušného zákona a predpisov MV SR.
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa tompek »

na mňa sa tiež boli pýtať u susedov, pochodili dvoch, a potom v práci vyzvedali od šéfa aký som zamestnanec. Takže zisťujú z viacerých zdrojov.
Cibula
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Cibula »

Doplním ešte radšej začínajúcu story (založím topic neskôr), nepovažoval som to za úplne potrebné, totiž:
Idem si podať žiadosť o ZP v Česku, jednou z podmienok je predchádzajúci súhlas na vydanie zbrojného dokladu, vydávaný MV.
Podľa blogu priloženého, sa pri tomto vykonáva zrejme rovnaká previerka ako keby bol žiadateľ v SR.
http://radoslavmedzihradsky.blog.idnes. ... i-pas.html
Zanedlouho začala policejní akce v mém původním bydlišti. Policista obcházel sousedy a ptal se jich, jestli sekám dobrotu. Naštěstí nikdy ze sousedů žádnou kritiku na mě neměl. Vysloužil jsem si však ostudu, protože sousedi se ptali rodičů, co jsem provedl a rodiče o ničem vůbec nevěděli. Když jsem jim dodal správné informace, tak mohli spokojeně oznámit sousedům, že jsem úplně čistý. Povolení od Slovenska jsem tedy po pětí týdnech dostal a ...
Preto táto domnienka a môj dotaz. :)
Používateľov profilový obrázok
Gabo.45
prispievateľ
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa Gabo.45 »

Tak ja som podaval ziadost o ZP skupiny B tento pondelok, pred chvilou mi uz volala zienka ze ma hladal jeden mlady pan od policie, pytajuc si moje telefonne cislo, a ze sa este raz zastavi si pokecat so mnou. Pytal sa jej ze aky majetok chcem ochranit, kedze som to uviedol na ziadosti, ci si idem zalozit zivnost :mrgreen: a tak.. No som zvedavy ci sa ozve este.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

v dožiadaní Oddelenia zbraní sú otázky, ktoré má OO PZ zodpovedať. Opýtaj sa ho, či tam také hovadiny boli napísané? Ja tipujem, že ne. Slušne mu naznač, že robí zbytočnú nadprácu.
bajec
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa bajec »

Žiadosť o ZP sk. A,F podaná minulý týždeň a včera návšteva pánov v zelenom v bytovke, kde mám prechodný pobyt...vyzváňačka po všetkých susedoch, z ktorých bol doma len jeden. Asi bežné otázky, ako či nadmieru pijem, či som agresívny, ako vychádzam so susedmi, či mám rodinu a či pracujem ...a že som žiadateľom o ZP...na adrese trvalého pobytu zatiaľ nemám info o kontrole...

okres Trenčín
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Ma niekto skusenost, ze policajti chodili po susedoch a zistovali udaje o ziadatelovi v pripade ziadosti o vydanie NOVEHO ZP, t.j. ked ziadatel mal bezproblemovych predchadzajucich 10 rokov ZP sk. A?
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Bezny postup. O jednom takom bezproblemovom mi susedia povedali, ze je magor co vo vnutrobloku striela z okna holubov. PZ nema kristalovu gulu aby to zistil, tak sa chodi pytat.
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Ok, chapem. Pisu tu vsetci skusenosti len s navstevou susedov pri prvej ziadosti, nie novej/opakovanej, preto ma to zaujalo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"