Nosenie bez tlakových skúšok

vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

Tlakovky je nutne vykonat az na vyzvu prislusnicka do 2 mesiacov. Dovtedy sa bez nich da fungovat rovnako ako s tlakovkami.
inspiring_swartz

Príspevok od používateľa inspiring_swartz »

Jop, díky :) Tlakovky ovšem dám robiť. Nebudem na PZ behať na tri razy.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

komisar:
Nemôcť použiť zbraň počas NO/KN, pretože nemá platnú tlakovku? :roll:
Čítal si niekedy definíciu NO/KN? A zákon 190/2003?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Yarco vidno že nechápeš v plnej hĺbke dôležitosť tlakových skúšok. Bežná hlaveň pištole je stavaná aby vydržala presne 9 rokov a 12 mesiacov. Následne v nej prebehne výrazný chemicko fyzikálny proces, ktorý znemožní streľbu až do vykonania tlakovky. Použitie zbrane s neplatnými tlakovkami v situácii keď ti ide o život je číre bláznovstvo, podobné ako by si chcel odviezť vážne ranéného človeka do nemocnice, ale nemal pri sebe práve vodičák - to proste nejde, logicky ho radšej necháš umrieť. Pretože jedine s potvrdenením, ktoré je posvätené štátom, máš dostatočnú záruku že všetko bude fungovať tak ako má.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Zoid, toto je načo dobré? V spojitosti s ostatnými príspevkami a témou absolútny bullshit :!:
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

tak pockat pockat... na nakupne povolenie mi predaju aj municiu? To je nejaka hlupost nie? Ako moze predajca vediet aku zbran v akom kalibry idem kupovat? A ak aj naozaj kupim na dane nakupne u neho alebo inde zbran, naozaj vam nan niekto predal municiu v danom kalibry a zapisal do knihy evidencie cislo nakupneho povolenia? ... to sa Vam niekomu vazne stalo, alebo iba taka teoreticka uvaha?
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa agger »

stalo, neraz.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ked som kupoval LCP, predajca mi predal aj jednu krabicku nabojov, pricom mi povedal, ze vraj viac nemoze. Naboje zapisal priamo do NP.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

xxx
Naposledy upravil/-a Miro389 v 16 Jan 2013, 21:24, upravené celkom 1 krát.
inspiring_swartz

Príspevok od používateľa inspiring_swartz »

Zoid, Yarco, myslím, že by ste sa mali vyjadriť radšej k téme. jednak by ste mohli poradiť mne a jednak by sa táto informácia mohla hodiť v budúcnosti aj niekomu inému. To, že sme mali v minulosti konflikt vás neoprávňuje k takémuto detinskému chovaniu, akurát to o vás niečo dosvedčuje.
Ostatným dospelákom ďakujem za odpovede a konštruktívnu debatu :)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Igrlik napísal:Zoid, toto je načo dobré? V spojitosti s ostatnými príspevkami a témou absolútny bullshit :!:
Reagoval som na Yarcovu trefnú poznámku. Ak sa niekto kto je tu na tomto fóre viac ako dva roky a kto spravil zbroják spýta, že či môže nosiť zbraň bez tlakoviek (neznalosť zákona o zbraniach) a že či ju eventuálne môže použiť v prípade NO/KN (totálne nepochopenie týchto pojmov, aj keby rovno bolo zakázané strieľať so zbrane ktorá nemá platné tlakové skúšky, bez ohľadu na to, že ťa policajt nevyzval ich spraviť...), tak čo na to napísať?
cubitko napísal:tak pockat pockat... na nakupne povolenie mi predaju aj municiu? To je nejaka hlupost nie? Ako moze predajca vediet aku zbran v akom kalibry idem kupovat? A ak aj naozaj kupim na dane nakupne u neho alebo inde zbran, naozaj vam nan niekto predal municiu v danom kalibry a zapisal do knihy evidencie cislo nakupneho povolenia? ... to sa Vam niekomu vazne stalo, alebo iba taka teoreticka uvaha?
Bežne sa to robí, so zbraňou sa rovno kupuje aj munícia do nej určená.
komisar napísal:Zoid, Yarco, myslím, že by ste sa mali vyjadriť radšej k téme. jednak by ste mohli poradiť mne a jednak by sa táto informácia mohla hodiť v budúcnosti aj niekomu inému. To, že sme mali v minulosti konflikt vás neoprávňuje k takémuto detinskému chovaniu, akurát to o vás niečo dosvedčuje. :)
Viď to čo som napísal Igrlíkovi. V tej otázke či môžeš použiť zbraň bez tlakoviek v prípade NO/KN sa pýtaš veci ktoré:

1) si mal vedieť, pretože máš zbrojný preukaz
b) boli tu na fóre už preberané
c) je ľahké nájsť, otvorím si zákon, stlačím ctrl + f a dám hľadať "overenie" a hneď prvý paragraf mi vyskočí:

§ 38
(1) Držiteľ zbrane je povinný do 60 dní od výzvy policajného útvaru predložiť zbraň na jej overenie autorizovanej osobe, 3) ak policajný útvar pri kontrole zistil, že od posledného overenia uplynula lehota 10 rokov pri krátkej guľovej zbrani, 15 rokov pri dlhej brokovej zbrani a 20 rokov pri dlhej guľovej zbrani alebo kombinovanej zbrani, alebo ak je dôvodné podozrenie zo zlého technického stavu zbrane alebo na účel overenia technického stavu zbrane kategórie B uvedenej v § 5 ods. 1 písm. f).

Nie si povinný vôbec riešiť tlakovky, kým ťa orgán nevyzve a aj potom máš dva mesiace na to. Ale toto by som ešte bral že nevieš. Ale že si schopný sa spýtať to o tej KN/NO svedčí o tom, že tomu nerozumieš a že by si mal navštíviť jednu z tých prednášok NO/KN ktoré mal Panzer spolu s ďalšími. Porušíš nejaký menší zákon aby si zabránil porušeniu väčšieho, o to v tých paragrafoch ide, už neviem ako to jednoduchšie napísať. V prípade tých tlakoviek žiadny, ale aj keby rovno tam porušenie bolo, tak dodržanie tohto pravidla je evidentne menej podstatné ako uchránenie si vlastného života pri nutnej obrane.

A ten náš "konflikt" si prežíval zjavne oveľa intenzívnejšie ako ja, keď to teraz vyťahuješ a myslíš si, že ti píšem s tou iróniou kvôli tomu.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

Podla mna by mali do zbrani vmontovat nejaku poistku, ktora by zamedzovala jej pouzitiu pri neplatnych tlakovkach. "Pressure test safety". Myslim ze pri Rugroch uz nieco take zamyslaju
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

Zoidberg37 napísal:Yarco vidno že nechápeš v plnej hĺbke dôležitosť tlakových skúšok. Bežná hlaveň pištole je stavaná aby vydržala presne 9 rokov a 12 mesiacov. Následne v nej prebehne výrazný chemicko fyzikálny proces, ktorý znemožní streľbu až do vykonania tlakovky. Použitie zbrane s neplatnými tlakovkami v situácii keď ti ide o život je číre bláznovstvo, podobné ako by si chcel odviezť vážne ranéného človeka do nemocnice, ale nemal pri sebe práve vodičák - to proste nejde, logicky ho radšej necháš umrieť. Pretože jedine s potvrdenením, ktoré je posvätené štátom, máš dostatočnú záruku že všetko bude fungovať tak ako má.

...si zabil ...:lol:
Lukee1811
Podla mna by mali do zbrani vmontovat nejaku poistku,
...ale až po tých 9 rokoch a 12 mesiacoch ... :wink:
inspiring_wozniak

Príspevok od používateľa inspiring_wozniak »

Tak teraz som dost zmateny - v zakone je 10 rokov, tu pisete nieco o 9 rokoch a 12 mesiacoch :/ Tak ako je to teda, kto pise pravdu? Teraz fakt neviem ako sa mam zachovat v roku 2022.
:) :) :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

komisar:
a/ Možno si tu vymieňam názory s priveľa ľuďmi, ale ozaj si nespomínam na detaily spomínaného "konfliktu". Asi nebol pre mňa až tak podstatný, ostatne asi ako väčšina diskusných e-konfliktov.

b/ Uznávam, moje slová sa ťa možno nejako osobne dotkli, v tom prípade pardon.
Ale jednoducho taká otázka (NO/KN so zbraňou bez overenia) od držiteľa ZP, ktorý bežne pristupuje aj k online zdrojom, mi prišla dosť nonsense.
Len môj osobný pocit, samozrejme. End of story.



Businessman:
Videl som aj staršie znenie novely, kde to chceli zmeniť na 7,5 roka a 30 mesiacov.
Aby sa v tom jeden vyznal... :twisted: :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"