Long Range Shooting 2013 Hungary

Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Long Range Shooting 2013 Hungary

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Este nemam ani vycistenu pusku a GUNMAGAZIN uz hodil na web video... :lol:

Long Range Shooting 2013 Hungary a.k.a. madarska sniper elita vs. styria lovaci :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=0J1sAYA9f24

1:30 lovec
2:28 Ivo
2:32 Gunslinger
2:58 Hroch-sniper aj cely SK team (strelba na pohyblive terce)


Gunslinger
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

a výsledky/umiestnenia ?
:D
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Turbi: Dik za link a odpisem Ti sem, pre pripad ze by o tuto sutaz mali zaujem aj ostatni (toto bol druhy rocnik, a odteraz by sa mala konat dvakrat do roka - raz na jar a raz na jesen).

Strelnica (je kusok pod Komarnom pri Tata) je to krasna, je to v podstate siroke udolie kde strielas z kopca na protilahly kopec a kde by v podstate naraz mohlo strielat vyse stovky strelcov, kvoli logistike to ale maju rozdelene na styri palebne ciary po cca 15 palpostoch. Kedze to udolie ale nie je uplne rovnomerne, poveternostne podmienky (rozumej - kliky na vietor) sa medzi nimi trochu menia, najviac na tom uplne vlavo kde je udolicko pred tebou najhlbsie a vietor sa tam niekedy otaca. Celkovo vietor tam je asi najvacsia velicina, boli sme tam prvykrat a viackrat nas prekvapili ciste/prazdne terce, a az ked sme k nim prisli pozriet zasahy sme zistili ze aha, tu je vlavo velky val, aha, tuna sa ten vietor otaca, atd.

Strelnica, moj hotel, a par vzdialenosti:
Obrázok

Klik pre vacsi nahlad: Obrázok

Sutaz samotna bola celkom dobra, vytknut by sa jej dalo len par drobnosti - napriklad malo ran (len 36, pricom sa strielalo dva dni, a nocne strelby predstavovali len dve rany), niekedy chaos v organizacii (skoro nikto z organizatorov nevedel co sa bude kedy diat a co bude nasledovat), neustale presuny (terce nemenili len prelepovali, takze nas k nim vozili nakladniaky alebo sa slapalo peso), trochu nelogicke casove obmedzenia (od prichodu na palpost mal clovek 5 minut - pistalkou ohlasovane presne 3 minuty na pripravu a zvysne dve minuty na strelbu), a trochu i komunikacna bariera (boli sme tam jedini zahranicni strelci, pricom ale vsetky instrukcie a pokyny boli davane v madarcine, a az dodatocne nam aspon hlavne body vysvetlil jeden z rozhodcov po anglicky).

Ak to mam popisat subjektivne, sli sme tam v podstate 'okuknut' si tu ich strelnicu a sutaz, vsetci styria sme robili naboje na poslednu chvilu (ja som skoncil o 3tej rano a o 5tej nadranom sme vyrazali), takze v podstate o nejakej fyzickej ci psychickej pohode nemohlo byt ani reci. Naboje som samozrejme teda nemal cas robit extra precizne a Hroch-sniper zobral na skusku inu varku prachu, ale isli sme tam hlavne pre zabavu a skusenost. Sli sme dvoma autami, dole na Komarno (s jednou malou nedobrovolnou obchadzkou 'polnym terennym polygonom' ktory ale nase offroady zvladli bez problemov :twisted: Strelnicu sme nasli na druhy krat (GPS koordinaty na webe nesedeli vobec na nic), zaregistrovali sa a sli na nastrel. Ten sa robil na palposte uplne vpravo na vzdialenosti 100/300/800 metrov, ale kvoli casovej tiesni a mnozstvu sutaziacich nebol cas/moznost nastrelit sa uplne presne (a mirage neumoznovala vidiet zasahy pozorovakmi). Po oficialnom uvode sa sutaz zacala s malym casovym sklzom a strielalo sa v troch skupinach po 15 strelcov, sutaz sa uz isla bez akehokolvek nastrelu, a zvycajne sa strielali bud dve, alebo tri rany na jeden terc (ziadne extra rany nesmeli byt, kontrolovali sa nabojnice - teda aspon nam ich kontrolovali :) Nasa skupina na uvod vyfasovala dva terce na najvacsie vzdialenosti = 910m a 1115m (zvysne dve skupiny mali 434/552m a 658/790m), co pre nas nebolo idealne lebo na tieto vzdialenosti sme neboli nastreleni plus aj mala chyba v odhade zmien vetra na mensie vzdialenosti by este stale bola v terci a dala by sa lahsie korigovat, ale na tych nasich 910/1115m nebolo sance, pricom zasahy mimo terca bolo vidiet v tych krikoch len malokedy. Napriek tomu sa mi podarilo naklikat dobre, 910m terc som mal dobry a v terci na 1115m som bol este lepsie (vietor skoro presne a bol som len jeden klik hore, pricom vacsina strelcov mala terce prazdne):

Obrázok

Po presune na palpost na kratsie vzdialenosti sa zmenil vietor a uberali sme kliky, ale to sme nevedeli ze uz na tom strednom palposte sa to v strede otaca a fuka z opacnej strany, takze som bol nemilo prekvapeny ked som nasiel oba terce prazdne. Na tretom uz sme si na to dali pozor a nastrielali dobre, len Ivo si pomylil vzdialenosti (terce boli tesne za sebou) a naklikal presne naopak :roll: Lovec naklikal dobre a tiez nastrielal krasne rozptyly.

Bolo 5 hodin poobede a podla rozpisu mali nasledovat vecerne strelby (o 21:30), a na druhy den nas cakala strelba na pohyblive terce, poppre, a na 1600m, a kedze sme boli unaveni/zapraseni/nevyspati/hladni sli sme do mestecka pozriet cosi pod zub. Ked sme sa vratili (madarska pizza nas neohurila :) zistili sme ze organizatori narychlo zmenili program a kym sme boli prec odstrielali strelbu na pohyblive terce... :evil: Ked sme tam dobehli aj s puskami dali nam sice moznost aspon narychlo si to dostrelit, ale bud nesedela dlzka trasy tercov (vraj 80m) alebo ich rychlost (vraj 3,5ms), lebo aj ked sme si kazdy pocitali predsadenie sam, ani jeden z nas styroch sa do (ozaj obrovskych) tercov na len 350m netrafil :shock: Ono, celkovo sa nam viackrat tie udaje co nam davali uplne nezdali, ale verim ze to bolo len chybami v preklade a nie nejakym umyslom (i ked na mna si rozhodcovia po tom ako som tak dobre odstrielal tych prvych par tercov myslim davali riadny pozor a asi by si ma podali ak by som prepasol casovy limit alebo by mi nasli v trave o nabojnicu navyse).

Trochu znechuteni sme si aspon pochutnali na oficialnej veceri (srnci gulas bez zemiakov :) srncov tam sice nasekali aj s kostami (a mozno aj s krmitkami :lol: ale pochutnali sme si aj tak. Nocne strelby nas opat trochu zklamali, boli to len dve rany na 440m kde pomocka bola chemicke svetlo zavesene cca pol metra nad tercom. Vzdialenost to bola relativne kratka, finta bola v tom ze clovek v puskohlade videl len 15 malych svetlusiek a na dve rany mal len 20 sekund, pricom vacsina strelcov druhykrat nestihla najst/odpocitat svoj terc, alebo ju picla do terca susedovi. Ivova smola pokracovala - neodpalil mu naboj napriek tomu ze zapalka bola udernikom narazena poriadne (dno zapalky bolo cele preliacene akoby v nej chybala traskavina), a v tej tme a casovom limite nemal sance prebit treti krat. Mne tato disciplina vysla vyborne (nocne strelby mi neviempreco vzdy vyjdu :twisted: akurat pri tercoch som sa pochytil s rozhodcom lebo mi nechcel uznat 10nu, vid terc:
Obrázok
ObrázokObrázok

Hodnotenie bolo sportove, cize stacil dotyk ciary. On tvrdil ze sa nedotyka, ale nech zvazi kazdy sam... Ironicky, v konecnom hodnoteni mi na medailu chybal jeden jediny bod... Oh well, povedal som si ze je to ich sutaz, ich strelnica, organizator ma aj tak vzdy pravdu (aj ked ju nema), my sme len hostia a nema vyznam robit zlu krv.

Druhy den sme pokracovali uz len strelbou na kovaky/poppre, strielalo sa z uplne laveho palpostu ktory nas prekvapil tym ako sa tam tocil vietor, nez sme na to prisli stratili sme dalsie drahocenne body, prve/najblizsie kovaky (na 550m) sme missli, ale potom uz sme sa chytili a 700m a 900m sme cinkali bez problemov (hroch-sniperovi ale nechceli uznat zasah na 900m, vraj nerozkyval terc - akoby ich to prekvapovalo ked strielal s 6,5kou a len 140grn strelou...). Na zaver sutaze bol (mimosutazny) terc na 1,600m, stihlo si ale strelit len par ludi a aj ked som bol na 1,600m nastreleny (nastreloval som sa na taky kricek pod 10nou a uplne som ho rozsekal :twisted: mna uz na terc strielat nepustili :evil:

Oficialne vysledky trochu prekvapili, strielalo sa v dvoch kategoriach - Open a Professional/Military (Hroch-sniper bol v Open, a ja, lovec, a Ivo sme boli pod Professional/Military). Hroch-sniper sa v Open umiestnil 7my, v Professional/Military som ja skoncil 4ty, lovec 7my a Ivo 11ty. Aj ked sme tam nesli vyhrat a stala proti nam madarska strelecka elita (ktora bez debaty patri do svetovej spicky), predsa len sme boli trochu zklamani. No na to ze to je ich 'domaca' strelnica a my sme tam boli prvy krat sme si neviedli zle, a nabuduce uz budeme vediet do coho ideme a na co si tam dat pozor.

Este detail, popri Long Range Shooting sutazi bezali zaroven este dve male podsutaze - Polovnicka puska (hmotnostny limit tusim 3kg, strielala sa len na druhy den) a Vojenska puska (oficialna madarska armadna puska - na videu je vidiet na zaciatku - strielala sa len prvy den na kratke vzdialenosti).

Kolem a kolem bol to velmi prijemny 'vylet', pocasie vyslo prekvapivo dobre, strelnicu maju naozaj krasnu, a okrem pristupu dvoch ci troch rozhodcov sme si nevsimli ziadne negativne podtony suvisiace s kulturnymi/narodnostnymi rozdielmi :) A aj ked celkova atmosfera mozno nebola az taka priatelska/rodinna ako to byva u nas ci u poliakov, vacsina ludi tam boli prijemni, ochotni a pohostinni, a tesim sa az/ak sa nam podari sa tam vratit na dalsie kolo.


Gunslinger
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ten záber 2:40, to mu tie sluchadla sundal spätný ráz pažby omylom alebo si ich bleskovo dal po výstrele dolu aby počul gong?
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Zoid: Toto vyzera na spatny raz pazby, ten strelec ma elektronicke a v tych gong pocut rovnako dobre ak nie este lepsie nez bez nich.


Gunslinger
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

Guns, tusim tam troska ojeba...vaju. Zeby strach zo slovenskej kvality? (ten jeden strelec mi prupominal akoby to bol Oto Simony)

inak ta strelnica vyzera fakt super. snad bude v takej kvalite aj zarnovica.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5147
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Hej, bol tam aj stryco Simonyi, vyhral kategoriu Hunter.
Onen nestastny chybajuci bod vyhodnocoval akurat zhodou okolnosti ten najmenej prijemny rozhodca. U ostatnych problem nebol, aspon u tych, ktori hodnotili moje terce.
Strelnica je to paradna, dufam, ze im tradicia vydrzi a budu to nadalej pravidelne organizovat. Daleko to nie je, moznosti na ubytko su siroke, od stanu na strelnici az po x-hviezdickove penziony a hotely, ktore su v Tate cca. 10-15 min. autom od strelnice.
(P.S. - Tak trosku si myslim, ze za malicko slabsie vykony strelcov kategorie sport mozno moze "Bejátka" a jej priliehavy odev.... :twisted: )
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

veritas: Mhm, bola tam kompletna madarska spicka, a Otto (napriek jeho profesii :wink: bol jeden z tych ozaj prijemnych a pohodovych ludi s ktorymi som si tam pokecal (mimochodom, 1600ku strielal s priebojnymi 338movymi 300grainami :twisted:

Ti neprijemni rozhodcovia boli vlastne len dvaja, jeden ten 'nocny' co mi nechcel uznat 10nu a Ivovi nechcel uznat terc vobec (lebo vraj Ivo neprisiel k tercu a nema tam zapisovaci papier, nakoniec sme ho ale presvedcili aby mu to tam dopisal), a druhy co na moju slusnu otazku ci by nam nemohol prelozit aky je cas na strelbu a vzdialenost k tercu zacal vykrikovat ze to hovoril aj rano na briefingu (vtedy tiez po madarsky) a ze si mame ist pozriet propozicie nalepene na stene pri registracii (cca 1km daleko)...

Rovnako po tom ako som (dobre) nastrielal tie prve terce, uz som citil dych rozhodcu pomaly za mojim krkom a oci neodliepal od stopiek (pricom jeden rozhodca stal v strede za 14 strelcami a ten druhy priamo za mnou...), heh - len aby som ho postengroval som druhu rundu odstrielal behom par sekund :wink: Rovnako nabojnice mne a Ivovi v trave kontroloval dokladne, zatial co okolo ostatnych v podstate len prebehol. Inak, tu je moj uplne prvy terc (na 910 metrov), strielali sa tri rany a podla mna tam mam ciarovu 9nu a dvojstrel v 8cke (prva rana je klasicky vykrojena dovnutra, na lavej strane dvojrany je vidiet ako druha rana vytrhla papier von), samozrejme na takuto vzdialenost bol dvojstrel nahoda (bezny rozptyl mam okolo 10-15cm), ale dvojstrely sa mi uz zadarili aj na vacsie vzdialenosti. No ked som rozhodcovi povedal ci by to nemohol zkalibrovat ci to nie je dvojstrel, ani sa nepozrel blizsie, len sa usmial akoby som povedal vtip, a zapisal mi 9,8,miss... (skoro vsetci madari mali prazdne/ciste terce...).

ObrázokObrázok

Mozno sa mylim, a tretia strela sa vyparila niekde po ceste (v inom terci nebola, a aj keby som strhol - co si nepamatam - v takom velkom terci by bola niekde v papieri). Ale to je jedno, nechcem sa stazovat (ani to nema vyznam :) a mozno sme si nejake nie zrovna priatelske podtony len domyslali, a aj tie ostatne veci boli len nahody/zhody okolnosti, podstatne je ze vo vseobecnosti to bola pekna sutaz, vacsina ludi bolo naozaj priatelskych a ochotnych, a strelnica je to ozaj paradna.


Gunslinger
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Veritas: Ty rypák...veď počkaj, ale dovolíme ti na pretekoch aspoň lepiť terče. Samozrejme, ak si zaplatíš trojnásobné štartovné. :D :D :D
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

len ci to bude z tejto strany zimy... akosi vam to tam viazne.....
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Guns na ktoru svetovu stranu sa tam striela ?
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Turbi: Severovychod.


Gunslinger
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Veritas: boli problemy, ale od stvrtku to nabralo ine obratky. Mali sme sedenie, tak rob naboje, kupuj strely...aby si si nepokazil snuru vitazstiev na taktike aj u nas. :D
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5147
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Nejake to motivacne video pred sezonou.....

https://www.youtube.com/watch?v=6csBQKZ_VD0

https://www.youtube.com/watch?v=EO8csjj5yeM
(s tym kamionom je to dobre....mozeme napodobnit, ak niekto zozenie vacsi platak, tak ho potiahnem s lunochodom. Traja-styria strelci sa pomestia :mrgreen: :twisted: )
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

tuto kratochvíli jsem zažil v několika modifikacích, procento úspěšných zásahů je hodně nízké.
A zabere to dost času.
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"