Full auto zbrane - len pre armádu a políciu?

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Uz som nechcel reagovat, ale na tuto jedinu vec musim:
Gunslinger napísal:A ad1. - Aj bez konkretnych cisel musi kazdy uznat ze pripady kradeze/zneuzitia zbrane neopravnenou osobou sa stali, stavaju, a budu stavat, a vylucit sa nedaju.
Prepac, ale presne takejto "argumentacie" sa obavaju ludia ako Jack, ja a ini.
Podobnou logikou mozes podporit kazdu kampan za zakaz hocicoho.
Preco ziadas uznanie niecoho (vyskytu kradezi), ked mozes jednoducho napisat, kolko presne a kedy sa ich stalo? Bol by to jasny fakt.

Aj v UK musel kazdy "rozumny" clovek uznat, ze skokovou zmenou poctu zbrani medzi (slusnymi) ludmi sa skokovo znizi kriminalita a umrtnost. Teraz je nacase, aby "rozumny" clovek uznal, ze tie "jasne a kazdym uznane" predpoklady akosi nevysli.

Preco tu opatovne nikto nedava jednoduchu odpoved na jednoduchu otazku:
"Kolko FA zbrani je rocne odcudzenych zberatelom a s kolkymi z nich je spachana trestna cinnost?"
A podobne otazky, kde slovo "zberatelom" bude nahradene napr. "policajtom", "vojakom", "SBS-kam" a pod.
A na zaklade konkretnych odpovedi moze zacat diskusia, co ake riziko prinasa a co s tym dalej robit.
Dovtedy je to len emocialna debata o "zjavnom riziku" a "dobre myslenom zakaze".

Nezabudajme: Cesta do pekla je casto dlazdena dobrymi umyslami.

Netvrdim, ze si zastancom zakazov a obmedzeni. Ale v niektorych veciach im (mozno neumyselne) hrajes dost do karat.

Howgh.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

yarco: Hovorime o teoretickej moznosti zrusenia vynimiek, cize ta otazka by mala byt skor formulovana:

"Kolko FA zbrani by bolo rocne odcudzenych drzitelom ZP a s kolkymi z nich by bola niekedy v buducnosti spachana trestna cinnost ci uz u nas alebo v cudzine?"

Odpoved - mozno by ju poznala Sibylla, ale nikto iny :lol:

Na zvazenie je ale par veci - co sa tyka zberatelov, vacsina z nich je drzitelom vacsieho mnozstva zbrani/streliva, chodievaju k nim kontroly, a vacsina ich ma aj podla moznosti dostatocne zabezpecene. A ak niekto vlastni povedzme MG42 pre zberatelske ucely, neznamena to ze z neho chodieva pravidelne strielat na strelnicu, alebo ze k nemu vobec ma aj nejake strelivo. Cize pre zlodeja by predstava dobre zabezpecenej ale len MOZNO funkcnej zbrane s len MOZNO aj nejakym strelivom za to riziko pravdepodobne nestala :? So zrusenim vynimiek by ale nastala trocha ina situacia, nehovoriac o tom ze uz len zabezpecenie zbrani beznym drzitelom ZP je nie vzdy idealne (ak by sa dnes vykonala namatkova masova kontrola, bolo by asi zaujimave zistenie kolki drzitelia ZP skutocne drzia zbrane a strelivo v sulade so zakonom... :roll:

Co sa tyka policie/armady, bol by si asi velmi prekvapeny, ale to vsetko su klasifikovane informacie (navyse casto o tom okrem najblizsich nadriadenych nevie nikto dalsi...), takze o tom nema vyznam sa bavit. A kolko z tych zbrani zostalo na SK a kolko odislo von, to su tiez len dohady (ani INTRASTAT taku polozku v statistikach nema :lol:

A co sa tyka statistik celkovo, SK velmi zaostava za mnohymi inymi statmi, ale ak hovorime o UK, nepotesim Ta, ale tam tie statistiky na ktore sa pytas maju, a aj ked by si ich chcel pouzit na podporu svojho argumentu, vychadzaju presne naopak...

Gun-crime statistiky najdes napr. aj na:
http://www.crimeinfo.org.uk/servlet/fac ... factsheets

a UK zakony a planovane zmeny:
* In 1997, following the murders of 16 school children and a teacher in a primary school in Scotland, the government introduced two Firearms Amendment Acts. These acts banned almost all handguns across Britain. More than 162,000 handguns were handed in to local police following an amnesty.
* Shotguns and rifles are still allowed for hunting and sports target practice but require strict licences and must be kept in safes. Assault rifles are banned.
* The government has brought in a mandatory minimum five-year prison sentence for illegal possession of a firearm.
* It is illegal to carry an air weapon, whether loaded or not, or a replica firearm in public.
* Children under 17 may only use an air weapon under the direct supervision of someone over 21 years of age.
* You must be 17 to buy an air weapon.

The government has also created more rules on firearms in the Violent Crime Reduction Bill which will become law next year. This new law:

* Restricts the sale of replica guns;
* Introduces longer sentences for offences involving knives;
* Tightens laws on air guns;
* Raises the age limit for buying knives to 18; and
* Gives headteachers the right to search pupils for weapons
atd. atd. :?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Hovorilo sa (badger, ty) aj o moznosti uplne zakazat zberatelom vlastnit funkcne FA. Bolo len povedane, ze cisla odcudzenych zbrani su vysoke, a nic viac.
Naco vymyslat hypoteticke otazky pre Sibylu, ked nevieme/nechceme odpovedat na tie realne?

V odseku o UK som pouzival uvodzovky.
Statistiky, ktore si nalinkoval, nijako neodporuju mojmu nazoru, aspon ja som rozpor nenasiel.

Preco by malo niekoho prekvapit, ze policia/vojsko sa snazi tajit informacie o prehreskoch vo vlastnych radoch? Ale utajenou informaciou nemozem ani argumentovat v debate (badger vs. pocet FA ulupenych zberatelom).

Ale uz ozaj dost. Dik.
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 906
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa djuri »

Gunslinger myslim ze zmeny v legislative su robene na zaklade minulosti a sucasnosti, cize je vysoky pocet kradezi a zneuzitia FA zbrani drzanych zberatelmi -> obmedzime drzanie FA zbrani zberatelmi alebo sprisnime podmienky drzania. Vychadzas pri tom aj z efektu ktory to prinesie do buducna ale tie zmeny nerobis len na zaklade toho co by bolo ale chces zmenit nieco co bolo pripadne je.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

suhlasim s yarcom, takisto nevidim dostatocne dovody, ktore by opodstatnili potrebu sprisnit/zrusit vlastnictvo FA zbrani pre zberatelov.

myslim si, ze kto chce nieco spachat nepoptrebuje na to FA zbran, dokonca ani rucnu zbran, staci mu noz, srobovak, sekacik na lad.
mozme to v poslednej dobe vidiet v GB.
mali by sa aj vsetky ostre predmety zakazat, alebo davat na zbrojak?
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Full auto!
A na co by mi bolo?
Kto zu niekedy strielal s AK ci Vz.58 s full auto vie, ze je to na dve veci!
Po druhej ci tretej rane to ide hore ako poziarna hadica a zbytocne to potom zerie patrony a o presnesti sa je asi zbytocne bavit.
Ak si mas platit sam patrony, tak by si musel mat za zenu bankarovu dceru.
:lol: :lol:
Ja vobec full auto nepotrebujem.

Skusme sa posunut dalej a polozit si otazku:
Aku ma vyuzitelnost Full auto v civilnom sektore :?:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Michal1 napísal:Full auto!
Aku ma vyuzitelnost Full auto v civilnom sektore :?:
taku istu,ako semi-auto.
PPS,Sudajev,Stg 44 ... radost s tym strielat.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa majac »

rovnaku ako motorka z objemom nad 500cm3. prakticku vyuzitelnost nema ziadnu. proste ju chcem a to, ze mi ju stat dovoli vlastnit po splneni istych podmienok povazujem za prejav slobody.

cokolvek ine su len bolsevicke snahy o kontrolu stada.

pre mna to cele nie je o dohadovani sa technickymi argumentami(ktore mimochodom este nikto nepriniesol), ze preco ano a preco nie, pre mna je to principialna otazka. dnez zrusia vynimky zberatelom, zajtra zakazu moje 120konove auto, lebo ved naco mi je a pozajtra mi urcia kedy mozem mat sex zo starou.

a to uz bude neskoro.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa majac »

ma electron zase predbehol :)
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Heh, a to ze v Baumaxe nepredavaju plasticke trhaviny (ktore su okrem ineho vcelku ucinne na odstranovanie prebytocnej vegetacie), to su tiez len tie "bolsevicke snahy o kontrolu stada" ??? :lol:

Ale kusnem si do jazyka, asi nema vyznam dalej o tomto debatovat, kludne uzakonte vojenske samocinne zbrane a strelivo, a ked uz budete pri tom, kludne tam prihodte aj trhaviny a drogy, nech je tej radosti a slobody este viac... :roll: :lol:

Ja si idem pomalicky pisat listok aby som nezabudol co najblizsie kupit v obchode :twisted:

1. Accuracy International AS50 BMG (nepresnost +/-par cm na kilometer ma s nim nebude tak trapit :lol:
2. FN P90 (pre manzelku keby v noci v dome nieco suchotalo :lol:
3. M32 MGL (pre syna namiesto gumipusky :lol:
4. Auto Assault 12 (AA-12) Automatic Shotgun (pre dedka na skorcov :lol:
5. Five-seveN (pre seba - namiesto Glocka na bezne nosenie :lol:

len neviem co babke, zeby Active Denial System (ADS) / Silent Guardian od Raytheonu (mohla by s tym zohrievat zradlo sliepkam na 750m daleko :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Ja len dodam...
Zakaz (automatickych) zbrani je to najlepsie, co mozete urobit pre nas mafianov a grazlov. Ja SOM mafian a ked niekoho z vas pridem rozbit, nechcem aby ste mali to co ja!
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

no nazdar a s tym to ja chodim strielat :D
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa spherixis »

vrrrrrr... zajtra idem oholiť pleš :evil:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Vidim ze vas to zaujalo, ale ja som sa nepytal preco by som ju chcel mat, ale aku ma vyuzitelnost pre civilov :!:

Sem tam si pustit davku a mat dobry pocit, to mozem aj na strelnic v Castej.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Michal1
odpovedal som ti. "Sem tam si chcem pusti davku" so svojej zbrane.


Pre pacifistov odporucam : www.ryby.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"