Kontury zbrane pod oblečenim

jancco
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 11 years 2 months

Kontury zbrane pod oblečenim

Príspevok od používateľa jancco »

Zaujma ma ci je podla zakona dovolene aby bolo pod oblečenim vidiet a rozoznat kontury zbrane.
Nakolko sa mi niekedy stane ze pri nejakom oblečeni je zbran rozoznatelna - je poznat.
nemam na mysli vypasovane trička ale nakolko mojich 110 kg prakticky dost obtahuje veskere trička, tak či je to OK.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa canis lupus »

Je to tu už rozoberane, netreba zakladať témy. Je to ok. Zbraň je skrytá a hotovo :P. A niekto tu raz povedal, že kto vie tak vidí tak či tak. Vôbec sa tým netráp, je to v pohode.
jancco
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 11 years 2 months

Príspevok od používateľa jancco »

Dki nejak sa mi to nepodarilo najst .
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

No zase až tak v pohode to nie je......Ber to aj z iného hľadiska ako legislativného. Nevieš, ako budu ľudia reagovať. Radšej zmeň štýl nosenia... skús nejakú kapsu.
jancco
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 11 years 2 months

Príspevok od používateľa jancco »

ono da sa povedat ze tam kam ju nosim aj tak vedia za ju mam a je to v pohode a zase sa nestava moc casto ze ju je vidiet . ide mi skor o to co na to moze povedat orgán.
Inak nazor ostatnich ma akosi moc nezujma nech si myslia co chcu .
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa canis lupus »

Nooo,až tak som to nemyslel. Jedno by ti to nemalo byt, zle som sa vyjadril. Predstáv si že sa nájdu aj ľudia neprajny,ktorí si to zlé vysvetlia. Určite sa to snaž eliminovať. Myslel som že je v pohode keď ti vykukne obrys zbrane. Nechtiac. A pred orgánom si daj väčší pozor
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

predstav si, ze ide sialeny chlapik z basy von. Prva z veci co potrebuje je buchacka. AAjhla, zrovna ide jedna okolo...
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

Z leg. hladiska zrejme nie je problem, zbran prosto viditelne nevidno. Avsak treba mat na mysli, ze v tomto nemusi byt vyhra putat pozornost. Cela podstata nosenia zbrane na obranu je prave v tom, ze to nie je nijako vidno... (edit: pisem jak tatar ...)
jancco
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 11 years 2 months

Príspevok od používateľa jancco »

pisal som ze sa to stane sem tam samozrejme nechtiac a vedsinou len pri určitich pohidoch. tak som chcel vediet ako na to pozera zakon. samozrelme ze nensim zbran pod "obtihnutim" tričkom tak abi bolo vidiet az vyrobne cislo.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Čo viem, sú krajiny, kde aj tzv. "printing" je zákonom ošetrený, náš zákon toto ale nerieši:

§ 28 Povinnosti držiteľa zbrojného preukazu
(4) Držiteľ zbrojného preukazu nesmie
e) viditeľne nosiť zbraň, ak mu bol vydaný zbrojný preukaz s vyznačenou skupinou A,


Pohľady na vec mimo legistlatívy už tu boli spomenuté.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

canis lupus napísal:A niekto tu raz povedal, že kto vie tak vidí tak či tak.
Tu sa toho nahovorí :)

Ono to je aj nie je pravda.
Závisí samozrejme nielen od toho, nakoľko skúsený je "ten kto vie", ale aj od situácie. Ako dlho má šancu ťa pozorovať, z akého uhla, v pohybe či bez, v dave či osamote atď atď.
Iné je, keď ideš sám po ulici a dotyčný má dostatok času ťa "skenovať" a obzerať, a niečo iné, keď sa niekde predieraš v dave, stojíš bez pohybu v MHD a tak.

Záver je podľa mňa úplne jednoduchý - čím lepšie skrytá zbraň, tým väčšia šanca, že sa o nej nikto nedozvie.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Este by som dodal, cim lepsie skryte nosenie zbrane, tym vacsie prekvapkanie pre magora, co si mysli, aku lahku obet si vyhliadol. Uz som to 2x zazil, prvy "romalescu" utekal tak, ze si patami takmer kopal do vlastneho chrbta. Druhykrat, "mladik" z toho isteho etnika, sa premenil v solny stlp, zacal koktat a vyzeral takto :shock:. Moment prekvapenia bol v oboch pripadoch ohromujuci, stacila hrozba zbranou, o ktorej nemali ani tusenia. Aj keby sme mali Open Carry ako v USA, tak by som zbran urcite nenosil viditelne.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Velka pravda. Skryte nosenie vs open carry sa takticky da porovnat s esom v ruke otocenom do plena a Esom v rukave.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1323
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Skor si niekto nevsimne obrys zbrane pod trickom,ako zbran co je v ladvinke ci kapsicke, Aj menej skuseny clovek dokaze rozoznat tieto uloziska. Moj nazor je,pokial niekto ma ladvinku ci kapsicku,nosi v podstate zbran verejne. Ale v kapsicke nemusi byt zbran. Rovnako ako obrys nemusi byt ostra zbran,ale plynak,airsoftke,atrapa,hracka...
A teoria o lotrovi co dojde z basy a zhana zbran hladanim obrysu na satstve je tiez trocha nerealna. Najjednoduchsie a najrychlejsie v takom pripade je si ju "pozicat" od nejakeho 50 kg SBSkara.
Literu zakona naplna,ked zbran nieje priamo vidiet. Ine ohrozenia neeliminuje ani tak ako zbran nosime,ale to ako okolne prostredie vnimame a spravame sa v nom.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

el_fuego333 napísal:Velka pravda. Skryte nosenie vs open carry sa takticky da porovnat s esom v ruke otocenom do plena a Esom v rukave.
Dosť zjednodušené videnie, myslím. :?
CC aj OC majú IMHO každé svoje určenie a význam, takto ich porovnávať je podľa mňa o ničom. Obzvlášť v našej krajine, kde s OC nemajú civili žiadne praktické skúsenosti - ani strelci ani nestrelci.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."