RUGER LCP .380

inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Tak dnes som absolvoval s "Ruger LCP" strelnicu a tu je moj osobny nazor :-)

Strielal som 2 druhy nabojov a to "CCI Blazer 380 AUTO 95 GR. TMJ" a Ares-y "9 MM Browning EPRX 95 grs/6,2g" o nich viac v teme:

http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=1683

Strelba: Prva rana bola s CCI nabojmi a hned zalahnute v usiach takze strela letela asi minimalne rychlostou zvuku :-)
Rychle pudove strielanie je relativne prijemnejsie ako mierenka vzhladom na bolest ruky. Mate po strielani taky pocit ako keby ste mali v ruke nieco dlhsiu dobu otlacene. Ale da sa zvyknut a zbran drzat relativne presne. Ked som po strielani LCP chytil G26 tak som si myslel ze mi G26 niekto oblepil hrubou paskou, tak sa mi dobre drzala.
LCP mate v podstate pri strielani drzane aj strielajucim ukazovakom takze pistol vam z ruky nevyskakuje. Kedze extra tvrda spust zabera az na konci je to relativne bezpecne.

Ked som to dal kamaratovi do ruky LCP prvy krat, nevedel vystrelit rychlo druhy naboj lebo podvedome stlacal spust ako na Gecku a vystieral hned ukazovak naspat ale spust este uplne nestlacil :-)
Taka je ta spust nekonecnaaa :-)

Presnost: Z 10 metrov date bez problemov vsetkych 6 ran do formatu A4 - mierenka. Pudovka jednou rukou na 2-3 metre sa vmesti tiez do A4. Ten strielajuci ukazovak v tom luciku je perfektny "drziak" polohy zbrane kedze lucik je tak akurat.

Nemal som sice este puzdro ale tasenie musi byt :-)
Zbran bola uz natiahnuta.

1. Ruky som mal v bunde vo vackoch ale v tej pravej som drzal "prekvapenie" a bolo z toho 0,99s - prva rana. Hned na prvy krat.
Ziadny trening. Kedze LCP je male nie je poznat ze ho vo vacku drzite v ruke. A to mam na zimnej bunde tesne vacky, ziadne "vrecia".

2. Na rifliach byva nad pravym prednym vackom taky maly vacok.
Do toho sa mi akurat vmestilo LCP az po koniec lucika ze trcala len pazba. Z toho bolo 1,54s na prvy krat. To som mal mikinu a volne polozenu zimnu bundu.

A najlepsi dosiahnuty split 0,22s. Typicky okolo 0,3s az 0,35s.

Spolahlivost:

Pri 50 ks CCI Blazer-och ani jedna zadrzka. Z toho okolo 40 ks bolo vystrielanych co najrychlejsie.

Pri 55 ks Ares-och jedna zadrzka a to sposobena krivou nabojnicou vid link vyssie. A stalo sa to ze zaver este natlacil krivu nabojnicu do komory, naboj aj vystrelil ale pri vytahovani nabojnice vyhadzovac preskocil cez zachytny okraj nabojnice a nabojnica zostala ciastocne v nabojovej komore hlavne. Kedze sa hlaven odomyka smerom dozadu a dolu tak zatlacila nabojnicu do zasobnika ale nasilu zhora ze sa roztiahol aj vrch zasobnika. Zbran sa samozrejme zasekla a nabojnicu sme vytrhli zo zasobnika len "kombinackami". Neslo s nicim pohnut ani vytiahnut zospodu zasobnik - takze bez kombinaciek zbran "skoncila" a mohli ste ju uz len hodit do terca :-( , ale to bola vina toho ares naboja. Takze v podstate pri viac ako 100 nabojoch nebol ziadny problem.

Priestrelnost:
Strielal som do dvoch odrezanych dosiek polozenych na sebe.
Bolo to cerstve smrekove drevo uplne nasiaknute vodou.
Vrchna doska hrubka okolo 6 cm.

CCI Blazer zostal tesne nad spodnou doskou ale bol pootoceny o 90 stupnou. T.j. preletel tych 5,5 cm priblizne.
Ares preletel komplet prvu dosku a zostal v druhej ze koniec strely bol asi 1 mm pod povrchom. Strela mala ale smer ako z hlavne.
Obidve strely boli neporusene t.j. ako keby ste ich vybrali z nabojnice. Mali iba drazky z hlavne. Vid foto:

Obrázok

Takze zbran v podstate splnila moje ocakavania ale na G26 isto nema :-)
Ak by tak iba v rozmere a hmotnosti ale to je tiez niekedy velmi vela.
Radsej mat so sebou malu buchacku ako velke delo doma v trezore :-)
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

BKSL: Dik, dobry report, aj ked zamerany skor smerom sportovej strelby (z hladiska obrannej strelby su najdolezitejsie nie najrychlejsie, ale tie najpomalsie casy prebitia, tasenia, strelby, atd.). Par poznamok:

- mas LCPcko uz z tej novej serie ? (pozri Rugerovsky web ohladne 'recallu' lebo zistilo sa ze zbrane ktorych seriove cisla zacinaju na 370... mozu s nabojom v komore pri pade na tvrdsi povrch vystrelit, cize najnovsie LCPcka uz maju seriove cisla zacinajuce na 371... a starsie Ruger v ramci zaruky/recallu opravuje - vymiena spustove ustrojenstvo/kohut - po oprave zozadu na kohut vyrazaju dole kosostvorec).

- ten fobus myslis opaskove puzdro alebo clenkove ? Ak ju chces nosit na opasku, nevidim moc velky rozdiel oproti G26 - jediny podstatnejsi rozdiel medzi nimi je v hrubke, a pri noseni vo vrecku/ladvinke/... uz ta hrubka robi dost rozdiel, ale pri noseni na opasku je hrubka vicemene zanedbatelna.

- nosis ho s nabojom v komore alebo nie ?

Az niekedy budes mat opat cas/chut, skus ich (LCP vs. G26) ked tak porovnat z hladiska obrannej strelby, konkretne napr.:



1. Porovnaj casy prvej rany vratane obtiahnutia (aj ak nosis naboj v komore, povedzme ze mas prvu ranu zlyhavku a pod.).

2. Ako lahko/tazko mozno LCP obtiahnut pri pouziti jednou rukou ? (obtiahnut zaver o opasok/stehno/...)

3. Odmeraj casy strelby (pricom zasah terca je nutny - napr. tej A4ky) povedzme na 10m silnou a potom slabou rukou.

4. Odmeraj casy a presnost strelby (pricom zasah terca je nutny) ked to odmieris povedzme na 20m (predstav si situaciu s rukojemnikom a pod.).

5. Odmeraj casy prebitia a riesenia zavady (daj do zbrane prazdnu nabojnicu ako 'kominik' alebo nasimuluj podobnu zavadu) - pozor - cele prebijanie/riesenie zavady rob/meraj bez toho aby si sa pozeral na zbran !!! (hovorime o obrannej situacii, cize je tma, alebo musis sledovat pachosa/situaciu, atd.)

6. Porovnaj presnost/rychlost kontaktnej strelby (silna ruka so zbranou je naboku pri rebrach, slaba ruka odvracia utok)

7. Checkni spolahlivost obtiahnutia pri strelbe z uvolnenych/nestabilnych ruk ci jednej ruky

atd.

Vo vseobecnosti by clovek pri LCPcku cakal, ze v porovnani s G26 bude pravdepodobne / teoreticky LCPcko kvoli jeho dizajnu:

teoria pre bod 1. - LCP asi bude tazsie spolahlivo obtiahnut, kedze mu zadne mieridla nevytrcaju a hornu plochu zaveru ma dost uzku, cize vyzaduje to viac jemnej mechaniky (je potrebne zaver pevne zovriet medzi prstami alebo medzi prstami a dlanou, atd...)

2. LCP bude omnoho tazsie natiahnut za pouzitia len jednej ruky = o opasok/stehno/nohu/... z dovodov uvedenych vyssie

3. LCP bude mat o cosi horsie casy kvoli dlhsiemu chodu spuste, horsie citatelnym mieridlam a horsiemu uchopu (hlavne pri rychlom taseni)

4. plati to iste z tych istych dovodov, pricom s vacsou vzdialenostou casy budu este dlhsie, navyse tou spustou a tym ze ako pises strelecky ukazovat nielenze sluzi na strelbu ale zaroven aj niekedy 'napomaha' uchopu zbrane tak presnost bude trpiet este viac.

5. LCP bude mat pravdepodobne o dost horsie casy kvoli velkosti/dizajnu zasobnikovej sachty a celkovej velkosti, rovnako pri zavade je dolezity vyhadzovaci mechanizmus, velkost okienka, atd. kde bude mat Glock asi opat navrch

6. tu by rozdiel nemal byt prilis velky, ale vzhladom na to ze tu je uchop uz tak dost slaby (len jednou rukou a pod nestandardnym uhlom), pri subkompakte je to este horsie, a s dlhou spustou moze byt trochu problem strielat rychlo z tohto uhla, navyse sa este zosilni tendencia zbrane 'vyskocit z ruky', takze LCP na tom asi opat bude o cosi horsie

7. toto je jedna zo slabosti Glocku, mne s tym sice ziaden z Glockov problemy nerobi, ale su strelci ktorym z uvoleneneho uchopu Glock neobtahuje spolahlivo, a s LCPckom to asi bude este horsie



Toto je ale len teoria, ktoru tym ze mas moznost priamo/relativne objektivne porovnat LCP a G26 mozes jednotlive body potvrdit/vyvratit. Vsetci sme sice odslisni (streleckymi skusenostami, technikami, atd.) a to co zistis bude mat vyznam hlavne pre Teba, ale myslim ze to bude zaujimave/poucne aj pre ostatnych.

Kazdopadne pozor na bezpecnost a uz sa tesim na Tvoj dalsi report :wink: :)



Gunslinger
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

LCP mam uz novej serie 371 takze ho mozem hadzat nabite na zem :-)
Fobus puzdro som objednal opaskove a ked bude moc vycnievat prerobim ho ako pri G26.
Nosim ho s nabojom v komore lebo spust ma nekonecnu a udernik ma extra tvrdu vratnu pruzinu. Kazdym stlacenim spuste v podstate natahujem aj kladivo ktore je schovane takze tak. Ale nikdy nehovor nikdy.

1. Odmeriam.
2. Obtiahnutie zbrane o rifle ide o poznanie lahsie ako pri G26 z coho som bol aj ja prekvapeny.
3. Relativne
4. Na 20 metrov terc rukojemnika s LCP zbytocne a v reale mozete rovno mierit na rukojemnika, vysledok bude ten isty :-)
5. Ako som opisal zavadu preskocenia vyhadzovaca cez zachyt nabojnice sposobi neriesitelne znefunkcnenie zbrane. Bez nastroja skoncila. "kominik" som neskusal.
6. Rychlost a presnost kontaktnej strelby je porovnatelna s G26, skor ide o to ze ktoru zbran mam prave "v hlave". G26 ma ale vyhodu rychlejsej spuste - split.
7. LCP ma taku tvrdu a dlhu spust ze pokial zbran poriadne nechytis tak spust dobre nestlacis a samozrejme nevystrelis. Pri G26 sa mi uz podarilo stlacit spust pistole "skakajucej" v ruke pri extremne rychlom taseni.

Doporucujem pouzivat iba originalne naboje kvoli presnosti tvaru nabojnice.

G26 je relativne silna a spolahliva zbran, ktorej nevyhoda oproti LCP je jedine rozmer, hmotnost a dizajn :-)
V ostatnom vzdy jasne predci LCP. Ale prave ten rozmer a hmotnost su pre mna klucove.
Tretim vedlajsim faktorom pre LCP je u mna paradoxne slabsi vykon naboja aby som neprestrelil utocnika a nezasiahol niekoho za nim. Strela sa nedeformuje takze aj ujma utocnika by mala byt "minimalna".
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

BKSL: To bolo rychle :wink:

1. Skus to spravit podla moznosti co najrealnejsie - t.j. vratane momentu prekvapenia, zhodnotenia situacie, otocenia sa k tercu a tasenia/strelby, vsetko samozrejme za staleho pohybu (nie v style IPSC/IDPA - stojis na jednom mieste plne koncentrovany a cakas len na pipnutie... :lol:

2. To je vcelku dobra sprava, aj ked zasa ak to ide o moc lahsie tiez to nie je moc dobre (pruzina je tam teda pravdepodobne o dost slabsia - zaver je sice lahsi, ale z hladiska spolahlivosti to nie je moc dobre aj ked je to 9Br)

3. Skus zmerat - myslim ze bude dost rozdiel hlavne pri slabej ruke

4. Nie moc dobre, ci lepsie povedane uplne na... :shock: :lol: Myslis ze s G26kou by si to zvladol ? (napr. terc pachatel/rukojemnik ?) A do akej vzdialenosti je Tvoj odhad ze by sa s LCPckom dalo dostatocne odmierit ? (t.j. relativne bezpecne pre rukojemnika)

5. Tiez dost zle, skus aj 'kominik' alebo nieco podobneho, a urcite skus aj casy toho prebijania (po pamati - bez pozerania na zbran)

6. Nemas s LCPckom tendenciu pri vystrele 'stiahnut' hlaven prilis dole ? (ked je ruka v takom uhle, pri dlhej spusti to tak pri kontaktnej strelbe zvycajne byva)

7. Tiez nie moc dobre, v kritickej situacii je malokedy cas na 'spravny uchop' (ked bezis pred pachosom co na Teba ide s nozom a strielas jednou rukou za seba, atd. atd.)

Rozmery/hmotnost je samozrejme dolezita, a tak ako pises - ak by si nemal mat zbran so sebou len kvoli tomu, tak je urcite lepsie mat LCPcko pri sebe nez G26 doma v trezore :roll: Na druhej strane len tak vo vrecku s nabojom v komore ho rozumny clovek asi nosit nebude (aj ked ma dlhu spust, staci do toho isteho vrecka hodit kluce a pod. a moze sa stat 'neprijemnost'), a zasa ak ma byt v puzdre na opasku tak ten hmotnostny/rozmerovy rozdiel voci G26 nie je az taky velky. Moj nazor je ze pri obrannej zbrani je uplne prvorada spolahlivost za kazdych podmienok, a keby som mal LCPcko, LCRko a G26, asi by to 90% casu 'vyhral' Glock a 10% LCRko, ale to je u kazdeho individualne :)

Co sa tyka vykonu naboja, zohladnenie mozneho priestrelu je niekde hodne daleko medzi kriteriami obrannej zbrane, prvorada uloha akejkolvek obrannej zbrane je zastavit utok/utocnika co najrychlejsie/najucinnejsie. Prestrelit ho alebo odrazenim poranit niekoho dalsieho moze akykolvek kaliber, a zasa moze byt situacia kde ten vyssi 'vykon'/prieraznost budes potrebovat, cize na toto myslim naozaj netreba brat az taky ohlad. A ak za pachosom/v okoli stoja nevinni ludia, treba ozaj zvazit situaciu/nutnost strelby, a samozrejme v pripade strelby je nevyhnutne trafit - preto ta poziadavka na presnost (hore body 3,4,6,7).


Gunslinger
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

4. Osobne by som za ziadnych okolnosti nestrielal na pachosa za rukojemnikom pokial by rukojemnik nespolupracoval (strhnutie sa a pod.)
Ked som nad tym uvazoval uz davnejsie tak z G26 by som bol schopny dat relativne statickemu pachosovy presny headshot tak do 3-4 metrov ak by bol za rukojemnikom ale len v krajnom pripade ze by uz napr. predtym nejakeho rukojemnika zabil. LCP nie je zbran na mierenie takze strielat na pachosa za rukojemnikom v mojom pripade isto nie.
Neviem aky mas ty vycvik-skusenosti ale ja headshoty pachosom davam tak iba v CS-ku.

6.Toto nedokazem posudit lebo je to pre moj mozog uz dost rychle :-)
Ale zaujimaju ma vystrely a tie su na kope takze ma to moc netrapi.

Hmotnostny a rozmerovy rozdiel oproti G26 je dost velky a to nielen v cislach ale aj v skutocnosti. Nosil som pravidelne G26 tak to viem posudit.
Spolahlivost G26 je neporovnatelna s LCP to je jasne.
A co sa tyka kalibra tak 9mmLuger je velmi priestrelny naboj s ktorym strielat v skupine ludi znamena isto "ublizenie z nedbanlivosti" a to by som nechcel. Mne nejde o zabitie utocnika ale o jeho "presvedcenie" aby mi dal pokoj. Ja si nepotrebujem dvihat ego zabijanim ludi i ked ego to dvihat moze. Ked sa nieco zomelie tak uvazovat ci za "nim" niekto stoji alebo ci mam dobry uhol zbrane aby gulka vletela do stropu alebo do zeme asi nebude cas. A preto vidim vyhodu v tom naboji nakolko je to 9 mm ale nie tak prierazny ako Luger. Zaklad je ale trafit pachosa.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

BKSL: Obavam sa ze nie celkom dobre rozumiem - ak si v situacii ze pachos stoji za rukojemnikom a striela na teba, budes cakat az niekoho (???) zastreli a az potom na neho vystrelis ? A aj to len ak bude rukojemnik 'spolupracovat' ? A nejde len o 'headshot' ako taky, mozno budes seba alebo niekoho branit pred utociacim psom - cize velkost 'terca' a potrebny zasah bude 'headshot' na pohyblivy terc...

Co sa tyka 'prieraznosti', v situacii kde budes nuteny pouzit zbran je mozny priestrel 'utocnika' a teoreticke ohrozenie niekoho dalsieho asi to posleldne na co vtedy budes mysliet. Rozdiel v penetracii 9Br vs 9Lug nie je az taky velky (cca 20-25cm vs. cca 25cm-30cm), daleko viac ale zalezi na pouzitej strele, ale tak ci tak sudca pravdepodobne nebude uvazovat ze 'ak obranca pouzil 9Br, myslel na vseobecne blaho a bezpecnost, a ak pouzil 9Lug tak bol vseobecnym ohrozenim' :wink: :lol: Aj keby si strielal s .22kou, akonahle vystrelis na verejnom priestranstve ohrozujes (missom/priestrelom/odrazenim/...) siroku verejnost tak ci tak.
BKSL napísal:Mne nejde o zabitie utocnika ale o jeho "presvedcenie" aby mi dal pokoj.
Tu ale treba rozlisovat - ak hovorime o nejakom fetakovi co od cloveka dranka drobne, mozno ho 'presvedcis', ale ak mas do cinenia s nejakym podgurazenym magorom co na teba striela, alebo bezi s nozom v ruke a reve ze ta zabije, ako ho chces 'presvedcit aby ti dal pokoj' ?

Vacsina obrannych situacii sa odohrava len na par metrov, ale ak je utocnik blizsie nez povedzme 4-8metrov (podla situacie a schopnosti obrancu ucinne tasit a strielat) a nedas sa okamzite na utek, tak sa k tebe dostane skor nez vobec vytasis... A ak je povedzme cca 10-15m daleko, 'terc' je opat dost maly (horna cast torza ktore sa pohybuje, alebo je pootocene lebo sa zahana rukou s nozom), cize zbran na obranu z ktorej sa neda v pripade potreby odmierit relativne presny vystrel aspon na 10m sa mi nezda byt moc uzitocna.

Ak bezis pred pachosom s nozom ktory je 2m za tebou, strielas jednou rukou za seba z uplne nestabilnej polohy pocas sprintovania, nie je cas riesit ci mas dobry uchop alebo premyslat ci mas zbran s dlhou alebo kratkou spustou, rovnako ak si s niekym, jednu ruku potrebujes na to aby si ho tlacil/skryval pred seba, cize opat zostava na strelbu len jedna ruka, strelba je z velmi nestabilnej/neobvyklej polohy, a potrebujes vysypat tak vela ran tak presne ako je to mozne a zastavit utocnika, pretoze sa nemozes spoliehat ze osoba co je s tebou bude vediet co sa deje, bude reagovat dokonale a bude moct bezat este rychlejsie nez ty (mozno je to dieta, mozno zena s topankami na vysokom opatku, atd.)

Proste tych moznych obrannych situacii je milion, a aj keby ich clovek milion natrenoval, ta co sa mozno raz udeje v reale aj tak bude odlisna, a ak je clovek z akehokolvek dovodu limitovany vzdialenostou od utocnika (mas len plynovku, teleskop, alebo pocket-pistol s ktorou sa viac nez na par metrov neda presne strielat), sance ze sa z toho clovek dostane bez ujmy sa dost znizuju.

Akakolvek strelba (ci uz pudovka na par metrov, odmiereny headshot na 15m, alebo mierenka na 25m) je snaha vyvazit presnost a rychlost, na zaklade skusenosti a naucenych technik, a tak ako pises, pri obrane je uplny zaklad pachosa trafit ('missky' sa nepocitaju :roll: :lol: Tymto nehovorim ze LCPcko je neucinne na vacsie vzdialenosti, myslim ze s dostatkom treningu (pripadne vymena mieridiel a pod.) by sa dala ucinne pouzit aj na hodne viac nez len par metrov. Hovorim len ze cim mensia a lahsia zbran je, je to vykompenzovane nizsim streleckym komfortom/horsim uchopom, nizsou ucinnostou a spolahlivostou, atd. Kde je ta hranica/rovnovaha pre obrannu zbran este prijatelna je na zvazeni kazdeho cloveka individualne.

Jedna mala rada na zaver - LCPcko je podla mna niekde na tej hranici, ale pre mnoho ludi moze byt i tak docela dobrou obrannou zbranou, lenze klucom k tomu vediet zbran ucinne pouzit je dobry trening a konzistencia naucenych technik, cize nemyslim ze je dobry napad striedat nosenie LCP a G26. Ci uz si vyberies na nosenie tu alebo tu, natrenuj ju tak dobre ako sa len da a nacvicene techniky pouzivaj aj pre tu druhu zbran (aj za cenu ze nie su najrychlejsie, atd.)


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

kurna chlapi, pekne ste tu zacali... headshoty cez rukojemnika a podobne veci patria do CS alebo sci-fi (pripadne akcnych filmov, co je podobny zaner) a uz vobec nie do temy k zbrani tejto kategorie. Chce to pozerat menej TV...
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

gewehr: Mno, aj bez rukojemnika - aka je oblast ucinneho zasahu stredu horneho torza ? Nie je to tak nahodou tiez cca velkost hlavy ? Alebo cakas ze nejaky skrabanec na ramene utocnika zastavi ? Alebo ze sa pri pohlade na zbran (ktora kludne moze byt aj plynovka) zlakne a zastavi, okamzite vytriezvie, zahodi noz ci pistol a ospravedlni sa ? :lol:

Ak niekto trenuje 'obrannu strelbu' zo statickej pozicie na 4m na terc 60x60 na pipnutie timera, tak mu v realnej obrannej situacii prajem vela stastia (bude ho potrebovat :roll: :lol:

Nehovorim o tom ze ak je pachos 10m daleko a pred sebou ma rukojemnika ze treba strielat na hlavu, hovorim ze je treba v takej situacii vediet/dokazat strielat na hlavu (ak situacia neumoznuje ine riesenie...), co je trochu rozdiel. Clovek ktory pri treningu kazdou ranou dokaze zasiahnut oblast 15x15 na 20m to zvycajne dokaze na 10m aj v strese, ale clovek ktory na 5m takuto oblast trafit nevie to na 10m v strese ani nemusi skusat... Vzdy je lahsie spomalit, alebo zhorsit presnost, ako zrychlit alebo zlepsit presnost...

Moj nazor je ze ak niekto na 10m nedokaze trafit strednu hornu cast torza alebo hlavu ani ked to pomaly odmieri zo stabilneho postoja, mal by prestat hrat pocitacove hry a pozerat akcne filmy a ist si radsej zatrenovat na strelnicu... 8) :lol: :lol: :lol:


Gunslinger
Naposledy upravil/-a Gunslinger v 10 Mar 2009, 16:22, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Guns, toto su akademicke debaty, realita sa vyvinie skoro vzdy uplne inak... na prestrelky, ked strielas na hlavu cloveka skryvajuceho sa za inu osobu by som rovno zabudol. A ak to myslis vazne, dufam ze ta ako ta osoba za ktoru sa niekt okryje nestretnem, nemam chut na vlastnej kozi preverovat ci ti to vyjde (a uz vobec nie s LCP na 10m) :wink:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

gewehr: Nemusi sa skryvat za ineho cloveka, tak ako sa budes snazit co najrychlejsie dostat do nejakeho krytu/za barieru ty, rovnako sa bude snazit za niecim kryt aj pachos...

Inak, balisticku vestu si dnes moze hocikto kupit za par stoviek, keby si bol pachos a siel vylupit banku nedal by si si ju ?

Alebo ak na teba niekto striela z auta, kam budes mierit ? Na chladic ? :wink: :lol:

Podla mna je mimo reality skor predstava ze v obrannej situacii bude mat clovek k dispozicii nehybny terc 60x60... :roll:


Gunslinger

P.S.: Heh, naozaj by si mi nedoveroval ??? 8) :lol:


P.P.S.: par zakladnych pravidiel pri obrannej strelbe:

1. Situacia urcuje vzdialenost/velkost terca...

2. Velkost terca urcuje ako rychlo budes moct strielat, a ako presne budes musiet strielat...

3. Tvoj trening, skusenosti, technika, zbran a viera vo vlastne schopnosti rozhodnu o tom ci trafis...
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

no nic :roll:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 20:35, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

bum: Dobre otazky, BKSL sem dufam urcite napise viac osobnych skusenosti ako majitel, ale vo vseobecnosti co som pozeral reporty a hodnotenia aj po dlhsom case tak to vyzera byt v poriadku.

Spolahlivost s dobrym strelivom je dobra, presnost prijatelna (na 10m vraj cca 5cm s oporou a 7-10cm obojruc bez opory), na vreckovy subkompakt ergonomia a strelba lepsia nez u konkurencie (KelTec a spol.), pruziny oki aj po dlhsom case, niektore starsie serie vraj robili nejake drobne neprijemnosti (vytahovac 'znackoval' nabojnice tak ze sa nedali prebijat, atd.) ale v novsich uz je to vraj v poriadku.

Kolem a kolem, z 'vreckoviek' ktore pravdepodobne nikdy nebude nutne pouzit je LCPcko momentalne asi ozaj ta naj volba (G26 s dvojnasobnou kapacitou zasobnika, plnohodnotnymi mieridlami, a zodpovedajucou velkostou/hmotnostou za 'vreckovku' nepovazujem :wink: :D


Gunslinger
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

S tym rukojemnikom je to dost polemicke.
Gunslinger keby pred pachatelom stal tvoj syn alebo niekto koho mas strasne rad, strielal by si aj keby pachatelovi vycnievala iba polovica hlavy za hlavou tvojho oblubenca ? Riskol by si to ?
Podmienky: Pachatel este ziadnemu rukojemnikovi neublizil. Nemozes vediet aky pohyb urobia najblizsich 100 ms. Vzdialenost 5 metrov.

Ine by bolo keby tesne predtym zastrelil napr. tvoju zenu a zostavali by este deti. Tam je to uz povinnost risknut kedze pachatel "vylozil karty na stol" a jeho hra uz ma jasny smer.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

edit Gunslinger: Odpoved presunuta do FM priamo pre BKSL :wink:

Spat k teme: LCP :)


Gunslinger
Naposledy upravil/-a Gunslinger v 11 Mar 2009, 16:56, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Smith & Wesson a Ruger"