Zbroják, skúšky a literatúra

Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa necrono »

zatial len B .. ale chcem aj A ked budem mat cas tak to zacnem vybavovat :)
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

Zdravim Vas vsetkych , konecne s ami sem podarilo zaregistrovat tak som stastny prestastny... forum sledujem uz dlho, no nakolko som cerstvy majitel ZP, rozhodol som sa zaregistrovat :-)
aj touto formou sa chcem podakovat za vsetky rady na tomto fore, ktore mi pripravili na skusku tak , ze som ju zvladou formou monologu, bez jedinej otazky.
dakujem
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

gratulujem- a kdeže sa odohral ten tvoj monológ, na akom okrese?
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

OR PZ PD :-)
Boris27
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa Boris27 »

rozmyslam o vybaveni ZP kategorie B, E, F za jeden poplatok nech je toho co najviac. Forum som cital len sa chcem uistit ze som vsetko dobre pochopil. Najskor musim absolvovat lekarsku prehliadku tam mi treba len € tlacivo by mala mat doktorka. Vybavit clenstvo v nejaom klube kvoli E. Podat si ziadost o vydanie ZP s potvrdenim od lekara. Zaobstarat si zelenu knihu prestudovat a cakat na termin skusok. Po uspesnom zvladnuti poziadat o nakupne povolenie. Zaobstarat si zbran a to by mal byt uspesny koniec. Co sa tyka toho Fka chcem ho iba kvoli tomu ak by som mal viac inych nabojov a trochu nerozumiem tej knizke na registraciu nabojov. Pri sB mi nieje jasne jedna vec keby mam iba cisto s. B mozem vlastnit len jednu zbran? Ale ak mam aj s. E mozem ich mat viac na sportove ucely?
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Boris: ta kniha je na zapis stereliva. Ak budes mat zp a ziadnu zbran bez skupiny F nesmies drzat doma strelivo. Inak by to bolo nedovolene ozbrojovanie. Ak by si vlastnil zbran na naboje 9mm Luger mozes vlastnit len strelivo do tejto zbrane. Pre toto je skupina F dobra ze mozes vlastnit strelivo ake chces...zasa to musi byt v sulade so zakonom.
Ta kniha je aka si evidencia streliva ktore je ine ako to ktore mozes pouzit v svojej leg. drzanej zbrani.

Napr: mas CZ 75B na 9mm luger, 500 nabojov 9mm luger a 3 naboje .45ACP od kamosa len tak podarovane na streelnici.

Ak by si F nemal tak sa nedovolene ozbrojujes (timi .45tkami) ak mas F tak ich jednoducho musis zapisat do tej knihy a si za vodou.

Ak sa milim chlapci opravte ma.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Boris - s B-čkom môžeš v podstate vlastniť iba krátku guľovú zbraň (na počte nezáleží), s E-čkom aj dlhé, s F-kom aj bez tlakovky (iba z nich nemôžeš strieľať)...
K tej knihe - ako píše Peter. Kúpiš ju v ŠEVTe a vezmeš so sebou, keď si pôjdeš pre ZP. Policajt Ti ju previaže a opečiatkuje.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Tu knihu v sevte pozeraj kod 06 051 0
Ja som si ju mal prinies nz oddelenie PZ uz predierkovanu.

(nechapem preco ju rovno Sevt nepredierkuje uz vo vyrobe.)
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

mne nic nedierkovali, ani neviazali, len opecatili a knihu mam doma..
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

aha ...hmm zaujimave nemala by postupovat policia postupovat vsade rovnako? Vsade inak robia. To je Slovensko.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

peter9898:
ŠEVT ju nedierkuje, lebo je to len buzeračný výmysel príslušníkov na tvojom oddelení. Zákon nič také nestanovuje.

Igrlik:
Zbrane bez tlakoviek môžeš vlastniť aj s inými skupinami než je F.
Akurát ich bez tlakoviek nekúpiš, nemôžeš s nimi strieľať a na výzvu PZ musíš tie tlakovky absolvovať. Ale vlastnenie zbrane bez TS nie je automaticky porušením zákona.
To len aby sme tu niekoho neuviedli do omylu.

Boris27:
Záznamových kníh je asi 15-20 druhov, takže treba hľadať presne tú, ktorej kód spomenul peter9898 (06 051 0).
Pri hľadaní ti možno pomôže, že v podnadpise má uvedené "Držiteľ skupiny F zbrojného preukazu a držiteľ skupiny G zbrojnej licencie".
Všetky ostatné knihy sú určené len držiteľom rôznych zbrojných licencií.
Boris27
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa Boris27 »

dik za odpovede
ako sa kontroluje ze si tam clovek pise ake naboje ma??
kde to mam kupit co je ten SEVT??
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

tak isto ako sa kontroluje ci mas doma kradnute veci.
Boris27
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa Boris27 »

cize nijak myslel som to tak ze aky je postup pisem si to sam a nikto mi to nepotvruje alebo za kazdym ked niekde ziskam iny typ naboja ho musis ist nejak potvrdit ... cize ako by to malo spravne fungovat
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Kontroluje sa to tak, ze ked ti pride skontrolovat ulozenie zbrane asi kukne aj knihu ...

Postup je taky, ja ti dam 1 naboj... resp ty si kupis na F naboje v kalibri od ktoreho nemas zbran. prides domov a zapises jednotlive udaje na spravne miesta ....skoro takto ....Dnes 13.5. 2011 som si kupil naboje takej a takej znacky v tomto kalibry . takom mnozstvet...
Pises si to uplne sam.

Ševt nepoznas? Ved to je asi najznamejsia firma co sa tlaciv tyka. Papiernictvo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"