Zbrojný preukaz F - zbraň kat. C (sprin. 30-06)

eager_chandrasekhar

Zbrojný preukaz F - zbraň kat. C (sprin. 30-06)

Príspevok od používateľa eager_chandrasekhar »

Dobrý deň páni.

Chcel by som sa opýtať na jednu otázku. Mám na PZ žiadosť o A-čko (skúšky budú do mesiaca) nedal som si žiadosť o nič iné a rozmýšlam, či nepožiadať hneď aj o F-ko, ak by to bolo ešte dodatočne možné. Mám skončený poľovnícky kurz, skúšky budú máj 2014 :cry: ale zbraň kat. C guĺovnica tikka je už objednaná a mala by byť cca október v kalibri 30-06 springfield. Mohol by som ju nadobudnúť na F-ko ak by som ho mal, alebo ju musím tak či tak napísať na inú osobu s ZP kat. D?

Podľa zákona môžem na F-ko nadobudnúť zbraň kat. C čo je v tomto prípade aj táto opakovacia Tikka, len by som si to rád potvrdil u Vás či sa to vťahuje aj na tento kaliber (30-06)

Vďaka
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Jasné, môžeš si ju nechať zapísať na sk. F.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Vaquero »

Vstúp do streleckého klubu, daj si žiadosť o "E" a zapíš ju s tlakovkami na "E", potom ju bez problémov prevedieš do "D", ak budeš chcieť.
eager_chandrasekhar

Príspevok od používateľa eager_chandrasekhar »

Vaquero, ako to myslíš s tou tlakovou skúškou? Zbraň bude nová, zakúpená priamo od výrobcu a pri guľovej zbrani je podľa §38 zákona 190/2003 povinosť vykonať tlakovú skúšku každých 20 rokov...nerozumiem, pre účel športovej streľby sú nejaké iné špecifiká a povinosti overovania zbrane?

Dik
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

nie, nie sú. Urob ako ti radí - urob si E cko , - budeš mať menej problémov s prevodom na D cko.

Apropo načo si ju objednával, keď ju nepoužiješ? Takto zaplatíš 2x vydanie ZP a 2x vydanie karty zbrane.
eager_chandrasekhar

Príspevok od používateľa eager_chandrasekhar »

Miro389, táto zbraň ma jeden neduh, veľmi dlho sa na ňu čaká, preto som to chcel trochu predstihnúť a mať ju pred samotnou poľovačkou.

Ešte takto, viem doplniť svoju žiadosť o A-čko priamo na polícii pred samotnou skúškou, ktorá bude cca o mesiac po predložení členstva v športovej organizácii o kat. E, alebo sa to už bude dať len samotným rozšírením ZP? prípadne aj o samotnú kat. F

Dik
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

u mna to islo,- co ale nemusi byt pravidlom vsade. ked nepojde tak po vydaní das rozsirenie o E a bude ta to stat 16,50 naviac.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Prečo mu vlastne radíte ZP-E, keď jeho problém v pohode vyrieši aj so ZP-F (na ktorý sa aj pôvodne pýtal) a nemusí pritom platiť členské v športovom klube, o ktoré predpokladám nemá záujem?
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"