Trvaly/ prechodny pobyt a drzanie zbrane

friendly_wozniak

Trvaly/ prechodny pobyt a drzanie zbrane

Príspevok od používateľa friendly_wozniak »

Ahojte..prosim o radu. Nejako som sa v zakone nedopracovala ( alebo som to prehliadla ) k odpovedi. Totiz to stahujem sa ale trvaly pobyt mi ostava na starej adrese a samozrejme moje Lasky so beriem so sebou. Co mi treba..? dufam, ze nemusim menit ZP a PZ. Dakujem.. a prajem pekny dnik
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

pokial nemas v PZ od oboch zbrani napisane "nosenie" a neplanujes ich stale nosit ale obcas v novom domove aj odlozit do trezora, vezmi nejaky papier ktorym dokazujes vztah k novému prechodnému bydlisku a daj si vymenit karticky. tych 4,5e za karticku ta nezruinuje
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa emkac »

podla podpisu mas ZP A, cize v PZ nemas napisane miesto drzania zbrane
tym padom nemusis nic riesit

ak by si mala B, tak v PZ mas aj miesto drzania zbrane, ktore je zvycajne definovane: v mieste TP, na strelniciach... cize ak by si si nemenila TP, musela by si si menit aj PZ
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa romen3 »

ak mas v preukaze zbrane napisane, ze drzanie na prechodnom bydlisku (aspon ja tam mam tuto vetu), tak ich mozes drzat tam, kde mas nahlaseny prechodny pobyt. a ten prechodny pobyt musi byt nahlaseny na urade, aby to mali v tom ich systeme ci ako. ak tam mas len trvale bydlisko, asi by si mala menit preukaz zbrane. samozrejme zbrane ktore mas napisane na ZP A, tych sa to netyka. iba zbrane ak mas na E,F a podobne.
Používateľov profilový obrázok
pitlo
prispievateľ
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa pitlo »

Presne tak. Pri sk. A je to jedno a pri sk. F som menil karticku s aktualnym ulozrnim zbrane.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

pocujte Sherloci,

a zbran , ktoru mate napisanu na A , nosite 24h denne, 365 dni v roku so sebou ?
Ak nie, mate ju ulozenu v sulade so zakonom = na adrese uvedenej v ZP ?
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa romen3 »

OK cize ak mam zbran na A a teda nosenie, znamena to, ze ju nemozem mat ulozenu v mieste oficialneho prechodneho pobytu? ako jasne, ze je nezmysel, ze by som ju ulozil v trezore u kamarata ale prechodny pobyt je snad v poriadku ak je to v poriadku aj u zbrani na Ecko kde mam napisane ze ju mozem mat na prechodnom bydlisku ci?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

no otazka je, ci policajti vedia o tom, ze mas aj inu adresu.
Ja mam trvaly pobyt na jednej adrese, ale realne byvam v dome ktory vlastnim ale nemam tam trvaly ani prechodny pobyt.
Policajtom som priniesol List vlastnictva , a tu druhu adresu mam na vsetkych kartickach ku zbraniam na A aj E.
A spim kludne
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ja nosim,aj ked spim
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa romen3 »

no ja som im doniesol LV a na to mi odvetil, ze kopiu da do zlozky, keby daco, ale odporucil mi vybavit si prechodny pobyt aj na chalupe. tak mam trvaly pobyt u rodicov, prechodny u priatelky a druhy prechodny na chalupe pri lese. :D a tiez spim kludne. takze v systeme to maju teda. ale teraz si ma nahlodal myslienkou, kedze na zbran ktoru mam na A, je napisane iba nosenie, to znamena, ze ju nemozem skladovat kde chcem to je logicke, ale mozem na vsetkych prechodnych pobytoch ju nechat v case mojej nepritomnosti? alebo iba to co mam v zbrojaku, tam je tusim len trvale bydlisko, ci sa mylim? som v zahranici, nemozem to pozriet.
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa emkac »

roman, ja mam pistol na A, cize v PZ mam nosenie.... kedze ju nosim minimalne, povacsine je ulozena v trezore....
byvam v podnajme, nemam tu ani TP ani PP

a ked som policajtovi priniesol najomnu zmluvu, aby mi zapisal adresu (ani neviem kam, kedze v PZ je "nosenie" a nie adresa), tak ma s tym poslal doprec, ze ved to je nosenie, to mozem mat vsade (presny citat neviem, ale plus minus povedal toto)

edit: pusku mam na E, tam mam pekne v PZ zapisanu aj tu adresu, kde realne byvam, tam to samozrejme zapisat chceli
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"