Získanie ZP sk. A - okres Nové Zámky

Používateľov profilový obrázok
Chrisz
občasný prispievateľ
Príspevky: 76
Registered for: 11 years 4 months

Získanie ZP sk. A - okres Nové Zámky

Príspevok od používateľa Chrisz »

ahojte 15. januara som dostal zbrojak typu B,F , ale chcem ziskať A ma niekto skusenosti unás??
sego13
prispievateľ
Príspevky: 416
Registered for: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa sego13 »

Mne Acko zamietli, kvoli nedostatku dovodov.
Používateľov profilový obrázok
Chrisz
občasný prispievateľ
Príspevky: 76
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Chrisz »

a skusilsi to ešteraz alebo nechalsi to tak?
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa Peterko »

sego13 napísal:Mne Acko zamietli, kvoli nedostatku dovodov.
Aj mne to zamietli pre "nedostatok dovodov", pred asi 3 mesiacmi - dnes uz legalne nosim. Nevzdavaj sa bez boja. V ostatnych temach tu najdes vela info a su tu ludia, ktori vedia velmi na urovni poradit s tymto problemom. Mne jednoznacne najviac pomohol Vaquero, za co mu patri moja velka vdaka.
Naposledy upravil/-a Peterko v 17 Jan 2013, 13:29, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Chrisz
občasný prispievateľ
Príspevky: 76
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Chrisz »

nevzdavam, iba ešte čakam lebo pravdepodobne založím si živnosť kvoli zmenam zakonu, a tak asi bude ovela lahšie, ale keby nahodou by netrebalo na ten prípad, človek nikdy nemože vedieť,
ale jedno je iste - dobre skusenosti mam v NZ, dobrých policajtov tam mame :D
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Lahsie to bude urcite, ale podla mna je spravne a mozno aj uzitocne vytvarat precedensy, ktore dokazuju, ze Acko (dokonca aj podla nasej legislativy) patri do ruk nie len podnikatelom, policajtom, vojakom a sudcom, ale kazdemu svojpravnemu obcanovi, ktoremu zalezi na vlastnej bezpecnosti a bezpecnosti svojich blizkych/svojho okolia.

Ja aj keby som mal zivnost alebo mal akekolvek z tych vyvolenych povolani, vyuzil by som to ako dovod az keby nebolo inej cesty po odvolani na kraj, pripadne po sude.
Používateľov profilový obrázok
Chrisz
občasný prispievateľ
Príspevky: 76
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Chrisz »

uplne suhlasim, každý by mal mať pravo, pravda, ked naozaj je spolahlivý vtom suhlasim zo zakonom, každý predsa nemože dostať zbran, ale s tým nesuhlasim, na skupinu B ako možeš držať zbran, ked niekto sa vkradne do našho domu min 1 minuta kým vyberiem zbraň z trezoru, naboje naplním atď. to je somarina podla mňa
predsa zamknutou zbranou nikoho neuchraním, vela významu to nema podla mňa
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Chlapi, nerobte ch.joviny. Ak chcete A nepotrebujete byť ani podnikateľ, ani živnostník, ani sudca ani podobný výmysel. Len ženiete vodu na mlyn tupcom, ktorý si tieto nezmysly vymýšľajú aby Vám nevydali A. Ked už bude každý držiteľ A aj živnostníkom, potom čo budú chcieť? Poslanecké preukazy? Urobte to tak ako káže zákon, ak nebudú chcieť dať A oponujte podľa zákona. Postupov je tu na fóre popísaných veľa a podrobne popisujú čo a ako.
Používateľov profilový obrázok
Chrisz
občasný prispievateľ
Príspevky: 76
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Chrisz »

máš pravdu nemalsom taký ciel, samozrejme je že musia po čase dať, keď ma vyhodia, vleziem oknom donutra, oto neide, iba som pisal že by mali spravit zmeni, lebo niektore nemaju zmysel bohužial, ale možno časom to aj bude
hlavné je že zakony treba dodržiavať aj obyčajný ludia, ale aj policajti a potom nebude problem, lebo už ajtak sú podla mňa dost prísne zakony na vidanie ZP v SR
nechcel som mojou otazkou spravit rozruch, iba som bol zvedavý ako to je unas, ale dakujem pekne za informacie
Naposledy upravil/-a Chrisz v 05 Feb 2013, 21:15, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Chrisz
občasný prispievateľ
Príspevky: 76
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Chrisz »

zajtra idem podať rozširenie na ZP A,E , držte mi palce, dufam že pôjde v pohode :?
sego13
prispievateľ
Príspevky: 416
Registered for: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa sego13 »

Tak ako si dopadol? :)
Používateľov profilový obrázok
Chrisz
občasný prispievateľ
Príspevky: 76
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Chrisz »

no vtedy ma poslali preč, že to nestači , dneska som sa vratil, teraz prijali, ale doložil som hotový román, záznami a potvrdenia
Používateľov profilový obrázok
MordReport
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa MordReport »

Ahojte,
dnes úspešne získaná skupina A v Nových Zámkoch :D ,
veľká vďaka všetkým prispievateľom do tohto fóra, len z vlastnej skúsenosti všetkým čakateľom doporučujem témy Zbrojný preukaz, Zákon o zbraniach a tému NO a KN, tie my najviac pomohli.

Komisia bola zložená: lekár, prokurátor, policajt a policajtka, maximálnu ústretovosť, profesionálny prístup a korektnosť musím pochváliť. Boli sme piati uchádzači (iba sám na "A" :( ) a všetci sme úspechom prešli.

Dovoľte mi dodať zopár rád, čo som nenašiel v modrej knižke, čo sa možno zíde iným (plameňom ošhlahaným harcovníkom to bude asi samozrejmosť, nebite ma...:-)):
1. Otázka B.1. - 2 - Usmrtenie manželky z nedbalosti - knižka udáva ako odpoveď iba, že sa to posudzuje ako trestný čin, ale bolo odo mňa vyžadované ešte, že tento trestný čin je uvedený ako dôvod pre stratu bezúhonnosti, tým pádom bude postihovaný aj podľa zákona o zbraniach a str. a to odňatím zbr. preukazu, preuk. zbraní a všetkých zbraní
2. Otázky Otázka B.2x - kedy je potrebný súhlas prokurátora a kedy nie...tu som vďačný tomuto fóru, kde som našiel odpoveď, ak je otázka položená na "vydanie" zbrane, vtedy nie je potrebný súhlas prokurátora, ak je otázka položená na "odňatie" napr. "oprávnený vydať príkaz na odňatie uvedenej zbrane" vtedy je nutný súhlas prokurátora
3. Samočinná zbraň - dôležitá je veta "viac výstrelov na jedno stlačenie spúšte" - toto odlišuje zbraň od samonabíjacej (aspoň toto bolo nutné povedať na skúške ...)
4. Otázka na bezúhonnosť - vymenovať všetky trestné činy presne podľa názvu ako je to v knihe dá asi každému bez právneho vzdelania zabrať - upokojujem, že prešiel aj ten uchádzač, ktorý s tým mal problém doslova ich vymenovať...

Praktickú skúšku sme museli vykonať všetci názorne na pi vz. 83, bude lepšie, ak budete mať niekedy aspoň zopárkrát zbraň v ruke pred skúškou...

Tak toto sú moje prvé pocity a dojmy, majte tak krásny deň, ako ja :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"