Železné Leto 2015, strelnica Horáreň Nový Tekov, 18.07.2015

eager_dirac

Železné Leto 2015, strelnica Horáreň Nový Tekov, 18.07.2015

Príspevok od používateľa eager_dirac »

Ahojte, v skratke pár údajov k letnému steel cupu ktorí chystáme ŠK Corgoň Nitra spolu s SKAR-NT Nový Tekov, kontakt na http://www.skcorgon.sk alebo tu, registrácia bude spustená na shootingarei..
Radi vás privítame..

5 stage s výhradne kovovými terčami (5 kusov na situácii).
Divízie: Pištoľ, Pištoľ 22., Puška 22.,Revolver, Open
Kategórie: Regular,Lady, Senior, Junior
Začiatok registrácie: 18.07.2015 na strelnici Horáreň..o 8.00 hod
Začiatok preteku: 9.00 hod
Kapacita preteku: 100 osôb
Pravidlá: Každý závodník absolvuje 1 stage max/min 3x, do hodnotenia zápočet 2 najlepších časov. Závodník s najmenším časom v divízii vyhráva.
Zákaz používať priebojnú, zápalnú muníciu a muníciu s hromadnou strelou. RM preteku si v prípade potreby vyhradzuje právo za zakázanú muníciu označiť muníciu ktoréhokoľvek pretekára.
RM: Čornák Miroslav (Hlavný rozhodca)
MD: Sebastian Vereš( Riaditeľ preteku)
Závodník môže súťažiť vo viacerých divíziách, za druhú a každú ďalšiu doplatí 5,-€ pri registrácii.
Bezpečnosť: Po celý čas preteku platí v celom areáli strelnice povinné použitie ochrany zraku, zbrane v púzdrach či obaloch sú nenabité a manipuluje sa s nimi len na priamy pokyn rozhodcu na situácii, príp. vo vyhradených zónach.
Usporiadateľ si vyhradzuje právo na finálnu zmenu squadov podľa potreby.
Ostatne ako vždy,,,, Juro Kišš ;-)
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa duros »

Juro, dufam ze 9mm luger puska je ok ... V kn sme to hodnotili do kopy s 22lr puskou..
Seb
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa Seb »

Tá puška 9mm Luger bude v poriadku.
Seb
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa Seb »

V prípade záujmu o preštudovanie pravidiel (čo aj doporučujem) si ich môžete stiahnuť na stránke www.skcorgon.sk v sekcii Download
eager_dirac

Príspevok od používateľa eager_dirac »

Nejaký extra problém by som v hodnotení ráže či .22 či 9 Luger pre túto disciplínu v "puške" nevidel a predpokladám ani nebudú žiadne námietky a keďže účasť je dobrovoľná... ;-)
Prineste čo máte, určite bude priestor na všeličo a "strašne dôležité výnimky z pravidiel" poriešime v rámci "najdôležitejších a najzáväznejších ustanovení" :-D
Priamo na mieste.
Seb
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa Seb »

Priatelia je voľných už len posledných 78 miest :) na tento pretek. Tak kto by mal záujem streliť si toto určite zaujímavé podujatie bude vítaný. Len chcem pripomenúť majiteľom malorážkových zbraní, že na tomto preteku sú vypísané aj divízie "malorážková pištoľ" a "malorážková puška". Každý má v sobotu šancu na pekné umiestnenie.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa matus69 »

steel cup je fajn spestrenie cez zimu, ked trocha tlaci cas (kratke dni, chlad), ked teren nie je idealny na behanie medzi tercami, ked je problem zohnat lepicov... dat steelcup v lete je nezaujimave - pre mna. Mozno viac ludi ma tento nazor a preto mate malo prihlasenych. Snad by sa mohli vyjadrit aj ostatni.

Kazdopadne dufam, ze vam pride co najviac ludi, aby vasa namaha nevysla nazmar.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Skor je problemom kolizia terminu so Slovenskou puskovou ligou, ktoru robime v Cachticiach. Ja by som si Steel rad strelil, ale v tomto termine sa to proste neda...
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Zdielam obe nazory + u nas je kolo Gemerligy...
Seb
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa Seb »

Nemyslím, že Steel Cup je "len" na spestrenie. Je to plnohodnotná súťaž ako každá iná. Niekto ho má rád a iný nie. Ja napríklad mám tento druh streľby rád a nevynechám takéto preteky a je mi jedno či je leto či jeseň. Bolo nám jasné, že v tomto dovolenkovom období nám veľa ľudí nepríde. A aj v súvislosti s termínom keď nám to koliduje s inými pretekmi (iný blízky voľný termín strelnice nebol). Ale potrebujeme si nejaké nové veci vyskúšať tak sme sa rozhodli, že tento pretek urobíme aj keby sme si to mali streliť len my usporiadatelia.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Zial som prihlaseny ako prvy ale nepridem,dnes sa mi uz nedalo ani odhlasit.Steel cup je fajn ako take posezonne buchanie ked sa nikde nic nedeje.Skor by som uvital keby sa v Tekove rozbehla liga aj keby ju organizoval niekto iny.S pozdravom Rasto.
Seb
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa Seb »

Priatelia prikladám výsledky z dnešného preteku. Dúfam, že sa všetkým zúčastneným páčilo a že prídu aj nabudúce.
Železné leto 18.7.2015 výsledky.pdf
(227.16 KiB) 265 stiahnutí
eager_dirac

Príspevok od používateľa eager_dirac »

Nemá extra zmysel polemizovať či sú preteky charakteru "Steel" sezónne v sezóne Deda Mráza, vrhu mláďať, letných prázdnin alebo párenia jeleňov. Svojou jednoduchosťou a "čistotou" sú príťažlivé pre rôzne "výkonnostné" skupiny strelcov a to je hneď po triviálnej priam primitívnej "náročnosti" na ich prípravu celkom dobrý dôvod urobiť ich hocikedy ;-). Mlátime zbytočne prázdnu slamu, nebol proste vhodnejší termín pretože ešte stále platí že sa strelecké podujatia musia organizovať na schválených strelniciach . Zúčastnilo sa prekvapivo celkom pekných 29 strelcov ktorých nezaujímali "iné" skackanice a búchanice a verím ich zážitok z takto stráveného dopoludnia nebol o nič menší ako tých ktorí skackali a búchali inde.
Pekný deň )
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Moja otazka sa tyka sutaze Zelezna jesen 2015, ktora sa ma konat 28.11. Bude aj nejake blizsie info, propozicie ? Cas, divizie ( konkretne bude aj divizia .22lr puska ) ? Na shootingarea nie su informacie.
eager_dirac

Príspevok od používateľa eager_dirac »

No...som trochu šokovaný tým že na Shooting arei nie sú informácie, ktoré by tam mal niekto vložiť- teda osobne som ich tam vkladal,,,asi pred mesiacom :-D... Moment kukneme.
žeby?:
http://www.shootingarea.eu/sk/match-are ... Jesen-2015

http://www.shootingarea.eu/sk/match-are ... Jesen-2015

Ale pravda trošku som to doplnil, resp prekopíroval .

JK
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"