AR 22

Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 7 years 1 month

Príspevok od používateľa karci78 »

Ďakujem za odpoveď,keď som tam bol pre patrony .223 rem , pozeral som tam aj malorazkove pušky,ale tretí Ruger už nechcem ahovoril som mu aj o tejto flinte,a že neni problem objednat. Ešte som mu hovoril že až na rok,teraz som už vymlateni z peňazí a vyzerá že si to možno zobral k srdcu :D . Ale môže to byť len náhoda...
Inak ma celkom peknú ponuku,len škoda že nemá uplne aktuálne stránky.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa M M »

Sorry za neskoru reakciu (to je tak ked sa sem clovek z Rakuska nezavesi, a ano, som od IT, vedel by som to nejako odrbat ale vsak to poznate s tou kovacovou kobylou :mrgreen:).

@DeSade - zdesenie bolo koli tomu vnutru od Chiappy, nasiel som potom ako nejaky amik popisoval anabazu ako tu pusku rozbiehal 'metodou postupnej aproximacie'. Takze NEA v .22LR teda urcite nie.

S tym adapterom som to myslel presne tak - proste o jedno miesto v trezore menej (zbrojak mam cesky, nie rakusky, takze riesim miesto v trezore, nie na WBK :)). Vyhody toho ze stale trenujes tou istou zbranou su mi jasne. Vsak ono sa to vyvrbi - bud zacnem s dospelou AR a budem viacej susit alebou tou .22kou a na dospelu dosetrim neskor.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa DeSade »

Tak už si rozumieme.
Osobne si myslím, že na Čjape nie je nič zaujímavé len marža pre obchodníka.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa Steff »

Za kolko a kde zháňať na západe S&W m&p 15-22 :?:
Google mi nepomohol a nemám ani orientacnu predstavu o cene u nás.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa Machead »

Otazka do plena - ake su moznosti prehodenia celeho upperu na 9 mm? Na trening mi to pride lepsie voci .22 kvoli realnejsiemu spatnemu razu a nacviku dvojstrelov. No a urobit prebijany Luger za cenu o 1 cent vyssiu nez je .22 HV nie je problem…
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa duros »

Velky omyl, neuzamykana deviatka nedovoli dvojranu ako na 223, 22lr je podobnejsia . Ale je tu ina moznost, a to, ze vznikla nova kategoria pcc. Tam ma deviatka opodstatnenie.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa Machead »

PCC teraz neriesim, Barka mam a strielam s nim, slo mi o realnejsi a lacnejsi nacvik IPSC pusky s 9 mm upperom s tym, ze pripadne by siel Bark potom do sveta, dve dlhe v 9 mm by mi boli zbytocne.

Takze vravis zeby to ten dvojstrel nestihalo kvoli dlhemu cestovaniu zaveru. Skoda, .22 je v dlhej take flusatko a to mozem rovno cvicit s airsoftom.
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

Nejdé o to ze by to zaver nestihal. Kopanie 9mm upperu je uplne ine ako ma .223. Realne teda clovek tak ci tak nedostane "do krvi" chovanie zbrane.

Samozrejme ani v 22 to nedostane, ale 22 ma niekolko vyhod:
Pvre a hlavné - puska je o manipulácii, zaujatie pozicie a vystrelenie.. to je miesto kde sa daju usetrit doslova sekundy. A tu nic lepsie ako 22 nie je... Skoro nic neziskas ak nespravis dvojstrel 0.22 ale 0.17... ale ak zalahnes a trafis poper na 300m za 3s namiesto 6s..to uz je zisk. Anto iste plati o kazdom presune a zastaveni, zaujati polohy v okne, v klaku, lahu, prenos naa.stranu. a tot mozes s 22 opakovat kym nemas mokre tricko...
Objem treningu - strielam okolo 400 ran na treningu s 22 adapterom - tu uz aj 9mm by bolo drahe
Spustanie - 22 ta nauci nestrhavat
Rovnaka zbran, optika a spust - ak mas adapter do hlavne, vsetko mas rovnaké ako sutazna zbran.

Staci potom 5-6 treningov s ostrou 223 aby clovek na 90% dostal do ruky chovanie sa ostrej zbrane. Tak som to robil posledne roky. Vysledok je napriklad tu: (schvalne, kolko by som ziskal rychlejsim dvojstrelom a kolko rychlejsim zaujatim pozicie...)
https://m.youtube.com/watch?v=DBqX-1aDp6s
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa DeSade »

Si to napísal ako z veľkej knihy. Bez irónie.
Každého hneď očaria rýchle dvojrany a upne sa na ne ale to, že misne poper a opravuje ho za 0,8-1,2-2,5 sek už akosi prehliada.
Mched: Brak by som si nechal, s arkom by som susil viac ažŤa bude hrbet boleť ako z murovačky.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa duros »

Všetko má svoje využitie, len si netreba miešať hrušky s jablkami.
Ideálne je mať aj 22LR adaptér aj 9mm pušku .
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa Machead »

Dik chlapi za skvele prispevky.

Je fakt ze potom mi doslo, ze ani s airsoftom by som nenatrenoval spustanie s tou istou spustou. Aj ked ostatok sa da nasusit aj s tym (prebehy, prenasanie, strelba z roznych poloh, prebijanie). Ono je asi dobre to kombinovat.

Skor ide o ten lower v mojom pripade, vrch tak neriesim, idem standard, nie open takze starost s optikou odpada.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa DeSade »

Práve generálkujem svoj aper Balko BR15/22LR. Takže už aj skúsenosti na tomto poli tu sú.
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa matkoo »

to: DeSade
pls daj niake foto bo na webe som nic nenasiel
vdaka
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa Machead »

bodlo by info, kolko za to Jano tak cca chce (je mi jasne ze zavisi od dlzky hlavne a custom poziadaviek).

CMMG adapter je jedna cesta, ktora sa mi pozdava a je aj cenovo stravitelna. Druha vec je, ze treba cistit hlaven pred strielanim .223. Presnost a nevhodnost stupania pre .22LR neriesim, ta je na moje potreby viac ako dostatocna (nemam trenovat kde na viac nez 50 m, dynamiku fakt len na male vzdialenosti do 25 m).
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Vsetko tu uz odznelo i videjko potesilo, take deja vu :-)
Ale neda mi trosku neprispiet z mojho sudku.
Mam dve karabiny a mal som i .22 Ar15.
Ked viem na aku sutaz idem, tak netrenujem na puskovu sutaz s lugerom, alebo adapterom.
Ked idem na PPC tak isto na neho nebudem trenovat s .223
Ked som trenoval 2 tyzdne na svet, tak som kazdy den behal po jednoduchych parkuroch, kde kazdy mal svoje specifikum, co chcem natrenovat a po pol hodine som si ho 2-3x strelil, pricom som hladal svoje limity a spekuloval, ako byt rychlejsi a presnejsi pri zachovani komfortnej zony.
Takto som vystrelil 1000 nabojov za 2 tyzdne, pricom som zvacsa bol na strelnici doobeda i poobede vratane sutaze v Komarne za co chcem chalanom este raz podakovat.
Vzdy hovorim, aka priprava, taky vykon, takze treba byt riadne pripraveny po technickej stranke (zbran, naboje, prislusenstvo) ale i psychickej, lebo hlava nepusti ;-)
Netreba zabudat i na fyzicku pripravu.
A este jedna zivotna mudrost, kto vie cvicit vie i odpocivat, lebo bez toho to nejde!
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"