Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

miro1 napísal: 16% horučky, 59% únava, 52% bolesť hlavy, 35% zimnica atď...
Tie cisla su nejake vysoke. V zaverecnom hodnoteni pisu, ze vaznejsie vedlajsie ucinky boli bolest hlavy u 3.8% ockovanych a unava u 2%
PHASE 3 STUDY OF COVID-19
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

matus69 napísal:
Ja nespochybňujem, že chrípka zmizla.
Ja nerozumiem, že ty sa čuduješ. Mobilita ľudí je menšia, krčmy, kiná atď nefungujú, deti od 10 rokov vyššie nechodia 3 mesiace do školy. Ľudia nosia takmer všade na papuli rúško ...a ty sa čuduješ, že chrípka zmizla.

Myslím, že netreba dve vysoké, aby si človek spočítal 2+2. Alebo treba?
A prečo sa potom Covid-19 hromadne šíri a chrípka úplne zmizla, keď mechanizmus prenosu je rovnaký (vzdušnou cestou kvapôčkovou infekciou, priamym kontaktom a nepriamym prenosom), tým pádom aj ochranné prostriedky (rúška, mobilita, hygiena,...) sú rovnaké? Sériový interval chrípky je takmer polovičný oproti Covid-19 takže by sa mala šíriť ešte rýchlejšie a jednoduchšie.
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 405
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa emkac »

pretoze chripku na rozdiel od covidu nesiria bezpriznakovi

vacsina ludi s priznakmi covidu alebo chripky (horucka, kasel) je v strachu, takze sedi doma
takze ak maju chripku, tak ju nesiria
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

emkac napísal:vacsina ludi s priznakmi covidu alebo chripky (horucka, kasel) je v strachu, takze sedi doma
takze ak maju chripku, tak ju nesiria
Preto ani deti (minimalne moje) niesu chore. Akykolvek soplik a sedia doma, namiesto sirenia v skolke.
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

A tiež preto, že covid prenášačov tu máme od leta tisíce. Neviem odkiaľ chodí chrípka, ale tento rok to má omnoho komplikovanejšie.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Quest, pričom by som bral do úvahy aj množinu tých, ktorí majú "len" chrípku a aj veria, že majú chrípku a lekárovi nejdú už len preto, aby sa nenakazili korona vírusom. Kvantifikovať túto množinu je takmer nemožné, ale sú dobré dôvody predpokladať jej existenciu...
:wink:
Tomas120, vravím, doba postmoderná - s pojmami sa žongluje podľa ľubovôle, mnohé stratili svoj pôvodný obsah. Takže áno, z istej perspektívy je fakt aj covid-19 taká "horšia chrípka". A to isté sa dá povedať, o rozsiahlom zápale pľúc, že je to taká o kus "horšia chrípka". A vieš čo? Pri takejto dialektike, aj rakovina pľúc bude taká o dosť, ale fakt, že o dosť horšia chrípka. Absurdné? Iste, presne ako mnohé tvoje argumenty. Som rád, že v mojej bubline nemám ľudí, ktorí po tom, čo ich vzali do špitálu (prvý raz živote), kde okolo nich celé dni behali unavení lekári a zdravotnícky personál v biohazard komplete, negníbu svojmu okoliu mozgy hlúposťami, že to bola len taká "horšia chrípka". Možno aj preto, že svoju skúsenosť dokážu vyjadriť aj presnejšie a možno aj preto, lebo chrípka ich nikdy predtým do špitálu nedostala... Ale v pohode, každý nech si verí, čomu chce, keď terazky máme tú onú... slobodu.
:mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa greenie »

Rychlotesty vo Viedni ...
Zo 106 pozitivne testovanych rychlotestom sa len 45 potvrdilo PCR-testami ...

Pevne verim, ze tie, co zaobstarali "nasi" boli lepsie. :D
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

https://www.nature.com/articles/s41467-020-19802-w
Niečo ku tým bezpriznakovym prenašačom...
Ak má niekto nejakú vedeckú prácu/ štúdiu že ľudia bez príznakov prenášajú coronu poprosím o ňu. Ja žiadnu neviem nájsť. Nevedia ju nájsť ani relevantný odborníci z DE(napr Bhagdi či Wodarg) ktorí o dokázanie toho tvrdenia žiadali Nemecku vládu samozrejme bez odozvy...ja som len vydel už niekedy koncom leta tlačovku WHO kde uviedli že takéto šírenie nemôžu potvrdiť pretože na to nemajú žiadne dôkazy...
Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 405
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa emkac »

bezpriznakovi su AJ taki, co zatial nemaju priznaky ale uz su nakazeni a nakazlivi

tu mas hned prvy odkaz po zadani spravnej otazky do googlu (dalsie skumanie odkazov necham na tvojej uvahe, ja sem vlastne neprispievam a ani tu nie som)

https://medical.mit.edu/covid-19-update ... contagious
v nom mas odkaz aj na prvu aj opravnu studiu
https://www.nature.com/articles/s41591-020-1016-z

v skratke, cca 44% prenosov bolo od ludi, ktori zatial priznaky nemali
alebo ina info, ze clovek je nakazlivy 3 dni pred objavenim priznakov

takze ano, bezprizakovi dokazu prenasat nakazu na rozdiel od chripky
a ano da sa to vygooglit, len netreba pocuvat diabetologa


edit: https://journals.plos.org/plosmedicine/ ... ed.1003346
je to dlhe, nechce sa mi to citat cele, najma ked je tolko hodin a ja tu nie som
ale podla tejto studie (ktora si zaoberala inymi studiami), mame "asymptomatickych" a "presymptomatickych"
tych je cca 17-25%
a teraz citujem, "The summary risk ratio for asymptomatic compared with symptomatic" je 0,35 a to iste pre presymptomatickym je 0,63

inac tusim niekde ku koncu priznali, ze viacere studie im ukazali, ze nepriznakovych je v skutocnosti viac, ako tych 17-25%, ale do hlbky som nesiel

takze opat sa potvrdilo, ze ludia, co nemaju priznaky, mozu prenasat covid, na rozdiel od chripky
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 825
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Ja len si dovolím podotknúť, že tým diabetológom si zrejme myslel dietológa, veď vieme ktorého :D
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 4 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa greenie »

Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Laci »

A bude sa očkovať aj cola ? :mrgreen:
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1880
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa d-s »

Rakusky vakcinacny plan:
Anglicky: https://www.sozialministerium.at/dam/jc ... rategy.pdf
Nemecky: https://www.sozialministerium.at/dam/jc ... ategie.pdf

Teraz este ten od Matelka...


Otazka na znalych...
Ako dlho po kontakte s covid pozitivnym je clovek "rizikovy" (samozrejme ked nema ziadne priznaky)?
Je 7 dni dostatocne povedzme na 95%?
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 405
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa emkac »

plati take vseobecne zovseobecnenie, ze potencionalne nakazlivy si 2-3 dni po stretnuti s chorym a cca 14 dalsich dni si este rizikovy

preto sa na test chodi 5 dni po stretnuti s nakazou a potom musis byt este 10 dni v karantene

plus minus to do seba zapada.....

vynimky su, ale su vynimocne
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"