Posuvajuci sa cielnik na TT 33

Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Posuvajuci sa cielnik na TT 33

Príspevok od používateľa C08R4 »

Vcera sa mi zacal mierne do stran pohybovat cielnik na TT 33 a neda sa nijako dotiahnut, lebo on sa iba jednoducho zasuva zboku do zaveru, je to predsa len vojnova zbran ktora uz ma vela, vela rokov aj ked je vo vybornom stave. Potreboval by som ho tam nejako upevnit, pripadne zalepit. Mam pouzit sekundove lepidlo, alebo radsej Loctite (Cerveny/modry, 243ku, 290ku a atd.)? Chcem aby to nieco vydrzalo a hlavne aby som ho nestratil, az by mi uletel :lol:. Nastrelena ta zbran uz je od vyroby, formou maleho zarezu na zavere a cielniku. Vedeli by ste mi poradit, co je najlepsie na upevnovanie mieridiel? Sekundovemu lepidlu vadi olej?

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Neviete nikto? :). Dobre by mohlo byt aj LOCTITE 496 - sekundové lepidlo na kov
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Obvyklý spôsob fixovania rybiny kov-kov je sekáčik alebo jamkovač a kladivko :lol:

(to je ten "zárez") :wink:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Inak povedané - strčiť do ruky puškárovi a za pár minút to máš priklepnuté tam, kde to má byť :D.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

No prave tomu som sa chcel vyhnut :lol:. Zatial som to prilepil s LOCTITE 496 a drzi to jak zavarene, no uvidime kolko to vydrzi a ci to neodpadne uz po prvom vystrele :lol:. Potom by som vyhladal nejakeho seriozneho puskara v BA.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Xader »

Tomás a načo ti je cielnik ? ked odpadne, tak odpadne. Netreba to riesit, ved strielaj odhadom, niekam to dopadne :)
inspiring_swirles

Príspevok od používateľa inspiring_swirles »

Ahoj, Ja by som to tiež odporúčal nechať priklepnúť. Ja mam CZ 50, tiež je to tam týmto spôsobom uchytené a je to v pohode, akurát v mojom prípade trošku šlajdrom :D ale už som na to zvyknutý. Ale hlavne používať sekunďák na pištoľ je fušerina a pri takejto zbrani by som to považoval dokonca za znesvätenie! Skrátka to daj spraviť nejakému profíkovi tak ako to má byť a určite to nestratíš, to by bola fakt škoda.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Uz to mam davno vyriesene. Na spodok cielniku som naniesol pajkovackou malu slzicku cinu a potom som cielnik gumenym kladivom nabil na zaver a drzi to jak zazvarovane :lol:. Nastrelene to uz je, lebo tam bol zarez po jamkary. A vidiet to vôbec neni, ze som s tym nieco robil :wink:.
inspiring_swirles

Príspevok od používateľa inspiring_swirles »

No do pohody. Ty a keď si tu takto on-line kde si taký klenot zohnal? ja po tom už dlhšiu dobu pasem ale ešte som nenatrafil. A patrony? Máš zdroj, alebo normálne kupuješ?
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

to Argonix

TT-33 nie je problém zohnať. Mávajú ich často v komise, ale predáva ich aj Grandpower - http://www.grandpower.eu/infoTT33.htm
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ako da sa zohnat pekny kus TT33, ale to su vacsinou povojnove z 50tych rokov. Spoznas to podla toho, ze maju take jemnejsie uchopove drazky na zadnej casti zaveru. Mne sa podarilo zohnat ulozenku zo 43ho, len zaver ma troska vacsie stranove vôle v rame oproti modernym pistoliam, ale v tych casom si asi rusi z toho tazku hlavu nerobili :lol:, ale inak striela dobre.
inspiring_swirles

Príspevok od používateľa inspiring_swirles »

Ahoj ja rozoznám povojnovú výrobu, ale o to nejde tie su vraj trošku lepšie povrchovo spracované, ale mne sa páči to výraznejšie drážkovanie ako máš aj ty. Ty a nie si ty náhodov od Pezinku, lebo v piatok tam mám ísť zrovna jednú omrknúť a práve ročník 1943? :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Dolaďovanie, nastreľovanie zbraní a úpravy"