1 zbran zapisana v SR a CR

vigorous_dirac

1 zbran zapisana v SR a CR

Príspevok od používateľa vigorous_dirac »

Nazdar, pracujem v CR a mam tam cesky zbrojny preukaz /som obcan SR a trvaly pobyt mam v SR, v CR ale travim vacsinu casu/. Co potrebujem aby som mohol zbran prevazat mezi krajinami bez nejakeho nahlasovania. Nebol by pre mna problem urobit si ZP aj na Slovensku. Hlavne je mozne mat jednu a tu istu zbran zaregistrovanu v CR aj v SR ? V SR uvazujem skor o skupine A /ako inak/ ale myslim ze zdvovodnit si to dokazem. Diik za odpovede
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

jediný aj keď dosť podstatný problém by som videl v riešení nákupného povolenia resp. povoľovacieho konania (v poradí 2. štáte regisrácie zbrane) na tú istú zbraň. - skús požiadať o výnimku MV...

pokiaľ máš v Čechách iba držanie a nie nosenie, je ti toto zbytočné riešiť.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

...MASH... cesi uz nemaju skupiny ako u nas...uz prisli na to, ze tie skupiny stoja za hovno a tak tam mas hned nosenie a drzanie spolu... :wink: Som zvedavy kedy to dojde nasim zakonodarcom, dokedy sa chcu srat s tymi skupinami... :evil:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ked som sa informoval naposledy o podobnom probleme bolo mi povedane ze zbran moze byt nahlasena iba v jednej krajine a mat len jednu kartu.

Takze asi ee.
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

to kuro
dík za info. ako píšeš naša legislatíva má ešte stále čo doháňať

to michal
ak má osoba v ČR v legálnej držbe zbraň a ako zároveň občan SR splní podmienky podľa našej 190-tky, nevidím dôvod prečo by to nemalo byť možné. keď, tak fakt len v prístupe orgánov, ktorí budú riešiť ako sa to nedá a nie ako sa to dá :wink:
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 18 years 11 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

orgány môžu riešiť veci podľa zákona, ak to zákon nerieši, tak sa tým nikto zaoberať nebude, česť prípadnej výnimke.

a inac je to zaujimavy problem - asi neriesitelny - vid europsky zbrojny preukaz, ustanovenia o trvalom a docasnom vyvoze zbrane a pod.

pochybujem, ze sa Tvojim pripadom bude niekto zaoberat s umyslom doriesit to k Tvojej spokojnosti (bez opakovanych papierovaciek napr.) ohladom jednej zbrane na nosenie v dvoch statoch, aj ked budes mat na to v oboch statoch opravnenie.

Ale ako som uz napisal, česť prípadnej výnimke.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Toto som riesil z rakuskom a vysledok som pisal vyzsie.

Tak som to uz neriesil dalej.
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

momentalne anonymny napísal:orgány môžu riešiť veci podľa zákona, ak to zákon nerieši, tak sa tým nikto zaoberať nebude, česť prípadnej výnimke.

a inac je to zaujimavy problem - asi neriesitelny - vid europsky zbrojny preukaz, ustanovenia o trvalom a docasnom vyvoze zbrane a pod.

pochybujem, ze sa Tvojim pripadom bude niekto zaoberat s umyslom doriesit to k Tvojej spokojnosti (bez opakovanych papierovaciek napr.) ohladom jednej zbrane na nosenie v dvoch statoch, aj ked budes mat na to v oboch statoch opravnenie.

Ale ako som uz napisal, česť prípadnej výnimke.
- prečo by sa nezaoberali, keď sú tam na to...
- toto nieje o EZP ani o vývoze...
- každé rokovanie s úradmi obnáša určité peripetie...
- jednoducho je "diera v legislatíve" a treba ju...

bez urážky, keby v rovine...asi...uvažoval napr.T.A.Edison, ešte dnes sedíme pri sviečkach :wink:
inspiring_bouman

Príspevok od používateľa inspiring_bouman »

Asi kreativita Policie konci na tom, ze mozu konat len to, co zakon vyslovene dovoluje.
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 18 years 11 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

MASH4077 napísal:
momentalne anonymny napísal:orgány môžu riešiť veci podľa zákona, ak to zákon nerieši, tak sa tým nikto zaoberať nebude, česť prípadnej výnimke.

a inac je to zaujimavy problem - asi neriesitelny - vid europsky zbrojny preukaz, ustanovenia o trvalom a docasnom vyvoze zbrane a pod.

pochybujem, ze sa Tvojim pripadom bude niekto zaoberat s umyslom doriesit to k Tvojej spokojnosti (bez opakovanych papierovaciek napr.) ohladom jednej zbrane na nosenie v dvoch statoch, aj ked budes mat na to v oboch statoch opravnenie.

Ale ako som uz napisal, česť prípadnej výnimke.
- prečo by sa nezaoberali, keď sú tam na to...
- toto nieje o EZP ani o vývoze...
- každé rokovanie s úradmi obnáša určité peripetie...
- jednoducho je "diera v legislatíve" a treba ju...

bez urážky, keby v rovine...asi...uvažoval napr.T.A.Edison, ešte dnes sedíme pri sviečkach :wink:
su tam na to, aby robili úpodla zakona, na tvorbu je parlament,
EZP a trvaly dovoz vyvoz boli na ilustraciu ako dokaz opaku
peripetie vyplyvaju z vyssie uvedeneho, a urcite nedosihnes stav, aby si si raz nieco vybavil potom behal so zbranou hore dole SR CR bez opakovaneho papierovania
ked je diera, tak vymysli, ako to upravit napr. aj zohladnenim ustanoveni o EZP a trv. / doč. dovoze či vyvoze

a bez urazky - po ich pochopeni a pochopeni pravnej teorie, pricom staci pochopit len tu jednu zasadu - policajt ako statny organ moze postupovat len podla zakona (ak nieco "vymysli" nad jeho ramec, moze si to niekto "odniest") na rozdiel od Edisona ci teba alebo mna, ktori mozeme do konca roku 2010 aj dlhsie meditovat o nesmrtelnosti chrusta.

ak nieco vybavis, tak napis, lebo musis vybavit na dvoch organoch - PCR a PZ SR tea v dvoch roznych statoch.

ale to som uz tusim usiel, lebo vybavuje niekto iny, a vypisujem niekomu inemu.
takze ak mas aspon ciastocne kvalifikovane stanovisko, poukaz na konkretne ustanovenia konkretnych pr. predpisov a mozeme diskutovat dalej.

dakujem. :(
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

tak si kľudne ďaľej medituj v tvojich otázkach a odpovediach :wink:

resp. ak máš aspoň akékoľvek relevantné stanovisko ako sa to nedá, tak ho sem smelo šupni :wink:

...to čo si :wink: odpísal odo mňa, tolerujem. nepíšeme DÚ to :wink: patrí sem :wink:
vigorous_dirac

Príspevok od používateľa vigorous_dirac »

No podla ceskeho policajta s ktorym som sa o tom bavil by to az taky problem byt nemusel. Presne povedane je to zaujimavy problem a nevie dat presnu odpoved ale sam zazil cloveka co mal jednu zbran zapisanu v rakusku a v CR - bol to vraj vojak OSN. O celej veci sa v cechach na policii dovedeli az im prisiel nahlasit ze zbran predal v rakusku. Takze cisto teoreticky - 2 x ZP 2 x preukaz zbrane - na uzemi slovenska ukazuje slovenske doklady a za hranicami ceske...Zakon to asi nezakazuje a teda je to mozne... Ale asi len do momentu nejakeho celoueuropskeho registra zbrani. Neviete ci nieco take existuje alebo sa chysta?
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

to kraken v klidu,
ak bude niekedy nejaký globálny systém ev. zbraní existovať, budú v ňom všetky zbrane bez ohľadu na to, či sú reg. v jednom, dvoch....štátoch :wink:
zatiaľ ako vidíš, sem nikto nedal nič...prečo by nešlo vyriešiť to, na čo si sa pýtal.

Edit: napr. Smernica rady EHS z 18.6.1991 (91/477/EHS) o nadobúdaní a vlastníctve zbraní konkrétne čl. 7
je to síce "beh na dlhú trať" ale dá sa to :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"