Náboje 9mm PBRX

Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Teraz sme kupovali naboje s kamosmi.
Brali sme cca 5000kusov 9mm Luger/ prebijane, tak sme dostali zlavu na 3.80 Sk. :D
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Dnes som v Martine kupil krabicu nabojov ARESOV s ocelovou nabojnicou a strelou EPRX-8.2g a ked som si ich poprezeral tak som tam jeden kus objavil s prasknutou nabojnicou,len neviem prečo ich predajcovia nekupuju priamo od zdroja ale od vyhradneho distributora nejakej firmy www.alltec.sk, ta cena 275sk je fakt hrozna,pomosadzene SB-295SK,Magtechy 350sk,Norinca265sk.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Zajdi do ARESU a kup si ich tam.
Mi sme tam brali viac ako 5000Ks a dal ma zlavu cca 3.8SK za kus.
Lietaju perfektne.
Niekedy sa najde prasknuta nabojnica ,ale to len malokedy.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

Vcera na strelnici som vyskusal Aresy, spokojnost maximalna, slape to, lieta to vyborne, je to presnejsie ako moja ruka. Len ta cena... :cry: Na rychlo som ich kupoval v Sali za !!! 6Sk !!! :shock: :shock: :shock:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

6sk :!: :shock: :shock:
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1610
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa skemro »

Ta cena ma dorazila :evil: Normalne su na pulte tak za 4,70Sk
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

V Sali su nenazranci, do tej predajne uz nevstupim. Len skoda, ze som nemal cas nikde inde ist a kupoval som ich na poslednu chvilu
inspiring_haslett

Príspevok od používateľa inspiring_haslett »

Chlapi neviem koľko toho mesačne vystrieľate, ale nerozmýšľali ste nad prebíjaním?? Výhoda prebíjania je tá, že si vieš urobiť náboj na mieru. Urobíš si ho kedy chceš, nemusíš lietať po obchodoch a zháňať kde majú práve Vašu obľúbenú značku, resp. zháňať lepšiu cenu. Nakúpite len komponenty a robíte náboje so strelami aké len chcete, lebo objednať sa dajú naozaj rôzne komponenty od zápaliek cez prach, strely až po nábojnice. Mne vychádza luger ak si ho prebijem: zápalka SB 0,70 Sk, 4,3 gr. prachu Vectan Ba9 0,50 Sk a strela od Aresa 125 gr.,24 Sk takže kompletný náboj je za 2.44 Sk a to je rozdiel. Je pravda, že prebíjanie sa hlavne oplatí pri "drahších" kalibroch, napr. .45 ACP v obchode najlacnejší náboj 10.-Sk ja si ho urobím za 3,60.- takže nie som obmedzovaný cenou streliva. Ak by som mal záujem o niečo iné, tak pre jednooperačný lis mi stačí kúpiť matrice pre danú ráž a držiak nábojníc čo je investícia tak 2000 sk. Je pravda, že prebíjaním neušetríš, ale zastrieľaš si za tie isté peniaze viac. Takže môžeš viac trénovať a užiť si streľbu častejšie. Treba len kúpiť kvalitný lis a pri slušnom zaobchádzaní Vás prežije. A okrem iného je prebíjanie pekný koníček :wink:
Naposledy upravil/-a inspiring_haslett v 20 Apr 2008, 14:37, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Co sa tyka toho prebijania maš uplnu pravdu,ale zas musiš nakupit vačšie mnošstvo komponentov,viac do toho investovat,mat na to vhodne priestory a hlavne čas,tym padom je jasne ze si aj viac zastrielaš,ja som taky pohodlny ze kolko mam zvyšnych penazi tak tolko dam do nabojov,rocne buchnem aj 5000tis,ale kupim poplastaky od kolegu robi my 147gr s komolitym kuzelom,cenu my da 4sk kazdy chce s niečoho zit :wink: .Ale keby som mal 45.alebo 357mag tak prebijačku určite kupim tam je to rychlo navratne. :wink:
inspiring_haslett

Príspevok od používateľa inspiring_haslett »

No tak zas čo sa týka priestorov, dá sa to prebíjať v pohode v byte :D čo sa týka komponentov tak väčšinou platí, čím viac nakúpiš - tým lepšia cena. Ale máš pravdu, že pri mesačnej spotrebe 100 nábojov sa s tým babrať neoplatí....určitie nie v kalibri 9x19. A čo sa času týka, tak pre rýchlejšie prebíjanie sú tu poloautomaty alebo automaty a tam to fakt sype pekne rýchlo na Dillone Xl 650 sa dá urobiť 100 nábojov za nejakých 10-11 min, ale to je už cenovo niekde inde.....
Ako som už na nejakom streleckom fóre čítal, strelci sa delia na dve skupiny:1 - čo už prebíjajú
2 - budú prebíjať

:lol:

Inak pardon za OT
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

Dnes som si prezrel krabicu Aresov-ziadna prasknuta nabojnica.
Ako vlastne dojde k tej praskline-pri prebijani ?Kolkokrat mozes prebit
tu istu nabojnicu a cim mazes strely.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ja som v Aresoch nasiel jednu prasknutu ale nabojnica bola ocelova typu berdan,s obavou ale vystrelila.
inspiring_haslett

Príspevok od používateľa inspiring_haslett »

K prasknutiu dôjde únavou materiálu. U továrenských nábojov, resp. u prvý krát nalaborovaných je to chybou nábojnice (nepodarok), našiel som to tiež u továrenských SB. Nábojnicu môžeš prebíjať kým sa neobjaví prasklina. Väčšinou je to na kŕčku. Čo sa týká nábojníc 9 luger tak tá je skoro nezničiteľná je dosť tuhá. 45 ACP má väčší priemer a cítiť to aj pri kalibrácii nábojnice v lise. 45-ka mi vydrží tak 10-15 prebití možno aj viac, záleží to od kvality mat. a tiež od škrtenia strely v nábojnici. U magnumových ráží alebo puškových nábojov dochádza k predlžovaniu nábojnice a terba ich potom skracovať. Strely s mikrodrážkami sa mažú tekutými voskmi (liquid alox od LEE), ten sa ale dosť lepí a práca s ním je trochu nepríjemnejšia hlavne ak sa náboje vysipú na strelnici a nalepí sa na nich sajrajt zo zeme. Tieto strely netreba po odliatí kalibrovať. Liquid alox schne niekoľko dní.. Tiež sa dá mazať tuhými voskmi, ktoré sa aplikujú prostredníctvom kalibrovacieho a mazacieho lisu do drážok (nie mikro drážok) na strele...tuhé vosky sú na báze včelieho vosku a parafínu. Strely mazané tuhým voskom sa dajú ihne´d použiť a nelepia sa.

Inak je tu sekcia prebíjanie, tak by bolo dobré otázky vkladať tam, aby téma prebíjanie a témý s tým spojené boli po kope a prípadní záujemcovia mali z čoho čepať info :wink:
inspiring_haslett

Príspevok od používateľa inspiring_haslett »

Balistik: Na prasknuté nábojnice pozor!!! Radšej náboj zneškodniť, alebo odložiť do zbierky. Prasklina môže spôsobiť, že cez prasklinu uniknú plyny mimo nábojnicu do komory a strela uviazne v hlavni. Ďalší výstrel môže znamenať deštrukciu zbrane a Tvoje zranenie. Mne sa to stalo s Sa 58, našťastie strela ostala v prechodovom kuželi a ďalší náboj chvála pánu bohu nenabilo :D Strelu som nemohol nijak vytĺcť von a zbraň šla k zbrojárovi.....
inspiring_saha

Príspevok od používateľa inspiring_saha »

mne sa nieco podobne stalo na G19, origo strelivo, naboj bez prachu, nastastie neprebilo a pocul som slabu ranu tak som skontroloval lauf a gula vnutri!
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"