ZP kat. A Pezinok. Skusenosti

Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

ZP kat. A Pezinok. Skusenosti

Príspevok od používateľa C08R4 »

Nemate niekto skusenosti s vydavanim zp kat. A v Pezinku? Ci aj tam treba tie 3 carovne formulky, alebo staci ako dovod: ochrana osob a majetku? Dakujem, za vase postrehy. Potrebujem Acko, lebo chodievam na poobedne do BA a cestujem nocnymi spojmi ci uz je to vlak, alebo MHD a narazam denno denne na rozne individua a je len otazka casu, keby bude pruser, chcem byt nato pripraveny. Najviac dementov (nechcem nikoho rasovo urazat) je na hlavnej stanici vo vecernych hodinach, denne tam ma policia vyjazdy. Nepiste mi tu, ze si mam kupit teleskop, plynaka, kaser, lebo proti cig... s nozmi je to neucinne a dobodat sa nemienim nechat a ani okradnut, lebo nosievam sukromny notebook... Ja viem, ak vas prepadnu s nozom, nemate byt akcny hrdina a radsej vydat veci, lebo vam to zato nestoji, ale taky notebook za 30litrov neni sranda... A este by som chcel chodievat aj na strelnicu do Castej s kamosom, aj preto ZP.
Naposledy upravil/-a C08R4 v 09 Nov 2008, 20:06, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

CO8R4: O kaseroch, či teleskope ťa určite presviedčať nebudem už len preto, že tie majú podľa mňa význam, keď nie si ovešaný (napr. notebookom) jak Santa a môžeš jednak voľne manévrovať rukami a prípadne utekať preč. V prvom rade sa ale domnievam, že ani ten notebook za 30 litrov ti nestojí za tie opletačky, keď niekoho picneš. Otázky svedomia bokom, zoberme to ekonomicky: na právnika budeš musieť dať viac ako tých 30, aby ťa z toho vysekal. A noťas, ktorý pred rokom stál 30, dnes stojí 10 - 15. Takže pokiaľ v ňom nemáš aj citlivé údaje (ako ja), tak neviem, či ti stojí za to brániť ho so zbraňou. Čo ti zato určite stojí, je tvoje zdravie, preto mi tvoja voľba príde logická.
:idea:
Pokiaľ ide o získanie A v PK, tak tam sú na zbraniach fajn chlapíci. Ochotní a ešte aj vtipní. Ale aj oni sa potrebujú niečím kryť, preto by si to mal prebrať s nimi, aby ti povedali, ako by sa to dalo spraviť. Takže choď to najprv prediskutovať s nimi a až potom -ak bude treba- rieš známosti. V každom prípade, aj keby ti ho dať nechceli a ty by si mal len B, tak na strelnicu do Častej s tým chodiť môžeš.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Dakujem za postreh... Chapem co si mi chcel povedat. Ale asi nepoznas Bratislavu. Tam ked ta okradnu, tak ta najprv odzadu s pestami zbiju (Jedneho starsieho chlapika pri tesku v petrzalke tak dobili, ze mal rozne pomliazdeniny na tvari, videl som fotky a to mu ukradli iba mobil :!: ) min 4-5ti a potom ta okradnu (Kamarat policajt mi min. 3 taketo pripady spomenul). Ked budes klast odpor, tak riskujes noz v bruchu. A tomu chcem predist. To ze sa budem branit zbranou, neznamena, ze idem niekoho zabit. Varovny vystrel, ked nestaci (budu pokracovat v trestnej cinnosti), dostane do stehna... Zabitie iba naozaj v nutnej obrane a to ak by ma niekto realne na zivote ohrozoval s gunom, sekerou a tak :!:
Naposledy upravil/-a C08R4 v 05 Sep 2008, 14:28, upravené celkom 4 krát.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

C08R4: Nie, naopak. Poznám Blavu dosť dobre, vrátane pomerov. Info o hajzlíkoch mám z prvej ruky. (Aj) preto nosím železo a rozumiem tvojim pohnútkam, lebo sú podobné ako moje.
:lol:
inspiring_jackson

Príspevok od používateľa inspiring_jackson »

C08R4, ja som tiež z PK a chystám sa požiadať o Áčko. Ak by si mal nejaké nové info, tak to prosím Ťa sem napíš. Potom môžme ísť na tú strelnicu niekedy spolu, ak tie áčka dostaneme :)
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

Prispevky na temu "ZP sk. B a nosenie zbrane" boli presunute sem:

http://www.webforum.sk/viewtopic.php?p=14425#14425
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Tak chlanani, uz som podal ziadost o ZP. Zatial bez problemov. Chalani na useku zbrani a streliva v Pezinku su pohodaci :D. Klobuk dole, za pristup, vsetko ochotne povysvetlovali. Som rad, ze su aj takyto ludia v PZ, bola citit z nich profesionalita. Do dvoch tyzdnov mi ma dojst, kedy sa bude konat skuska. Zevraj november, alebo az december :( .
inspiring_jackson

Príspevok od používateľa inspiring_jackson »

Ja som mal z nich podobny dojem. Teda z toho jedneho, co tam vtedy bol. Je to snad prvy krat, co som mal z policajneho zboru sr pozitivny dojem. Dokonca som sa tam citlil (az sa to bojim napisat), takmer ako zakaznik v komercnej firme. :) Dufam, ze to tak bude prebiehat aj na skuske. Ja ju mam teraz koncom oktobra.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

V PK sú na zbraniach fajn chlapíci, ale na skúšku sa tak či tak treba naučiť. A tiež treba dúfať, že do komisie nepríde prokurátor - pacifista.
:lol:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Pochybuje, ze by bol prokurator pacifista :D. V BA to nehrozi. Tuna ich vydieravaju a urcite nosieva aj zbran :wink:. Samotny Trnka to priznava, sak kolkokrat ich musel menit v roznych procesoch co sa bali, z tohto dôvodu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"