Prihlasenie zbrane v lehote a porucha systému ZaS ?

Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 3 months

Prihlasenie zbrane v lehote a porucha systému ZaS ?

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Zaujímalo by ma ako sa rieši na odd. ZaS problém s prihlásením zbrane ked napr. padne systém, zbran ešte nie je v DB a.p. vs. lehota na prihlasenie zbrane ktorá je 7 kalendárnych dní.
Dá sa pýtať od prislusníkov potvdenie, (vydajú mi potvrdenie, že som bol zbran evidovať, ale z ich strany evidencia nebola možná a 7 dnovu lehotu mi predĺžia napr. na dalších 7 dní ?)
Tento stav som v zákone nikde nenašiel a prísť znovu, už po limite na dobré slovo prislusnika by som nechcel riskovať možné problémy.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Vaquero »

Ty si povinný zbraň predložiť na evidenciu, jej zaevidovanie je už vecou polície. Predložením zbrane si si povinnosť splnil, treba žiadať písomné potvrdenie. Najlepšie nech je v ňom aj uvedený termín, kedy policajti žiadajú zbraň predložiť znova, aby nevznikli zbytočné nedorozumenia, netreba si navzájom strpčovať život, veď aj ten policajt si chce len urobiť svoju robotu a mať od Teba pokoj.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

skor sa stane, ze si tam zbran rovno odlozia o com dostanes potvrdenie a vratia ti ju az sa im ju podari zaevidovat
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Podľa akého zákona mi musia vydať potvrdenie o tom že som ju priniesol na evidenciu a oni ju nemohli regnúť ?
Je na to nejake tlačivo, alebo stačí papier ?
prípadne ako ich donútiť vydať také tlačivo ?

na ZaS chcú mať pokoj, len neviem či jedeného príslušníka u Nás už prešla chuť ma naťahovať a testovať to nechcem...

Roman, aj to je riešenie, ide mi najmä o to aby sa nemohlo stať, že ma budú po termíne naťahovať jak gumu z treniek :twisted: .
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3702
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Uz som to tu niekde tusim pisal.

Z vlastnej skusenosti sa mi dva krat stalo, ze zbran nebola registrovana v IS policie. Jeden krat s GP P40L 10mm Auto (nebol kaliber) a iny krat zase s Kolarms CZ58 Subkompakt.

Vzhladom na dobre vztahy u nas na kraji som nebral ziadne potvrdenie, na policii ostala moja vypisana ziadost s druho castou kolku, mne ostalo nakupko a prva cast kolku.

@Feri: zakon na to nie je, ale myslim, ze je na to zdravy rozum, keby nahodou z nejakeho prozaickeho dovodu ti nechceli dat ziadne potvrdenie, ktore ty chces, tak si to natoc na video, kde pred prislusnikom povies datum, cas, miesto (podla mna je to ale uz takmer taky Danovsky pristup a uplne zbytocny) 8)
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Vaquero »

roman: to by bolo minimálne disciplinárne previnenie, ale stať sa môže všetko.

Ferri719: je to vec slušnosti a pochybujem, že by Ti to niekto odmietol. Ak áno, tak tam prídeš ešte ten deň so svedkom, ale to už je vtákovina. Potrebu oznámenia nového termínu predloženia zbrane možno vyvodiť z § 28/1/p.
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Ďakujem všetkým za fundované odpovede.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"