NP pre CZ Champion 22LR

Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 15 years 6 months

NP pre CZ Champion 22LR

Príspevok od používateľa Mirec »

Pozdravujem!
Chcel by som poprosit o radu skusenejsich a praxe znalych foristov :) Chystam sa buduci tyzden kupit "milaska" Champion .22 LR Zbrojovka Brno ZKP – 493 S. Kedze NIKDE sa mi nepodarilo zohnat TTD udaje tejto "jednovystrelovej palnej zbrane na strelivo s okrajovym zapalom, ktorej celková dlzka je" a tu je pes zakopany - "mensia alebo vacsia ako 280 mm" ?! C o ma priamy vplyv na nutnost vybavovania NP :?
Vybavit NP v Kosiciach je otazkou chvilky, ale vyhodit 16,5€ ked nemusim je asi blbost :roll:

Takze - skusil som zavolat na KRPZ UZS, kde som velmi nepochodil - odkazali ma na zdroj, odkial zbran kupujem, resp. to male plastove zariadenie kde su naciachovane cm :twisted:

Poradite mi niekto?

VDAKA!
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

je to prosté- prídeš na tvoje odd.zbraní. V kolkomate si uhradíš poplatok za nákupné povolenie a oznámiš policajtovi, že ideš kupovať túto konkrétnu zbraň. Je na ňom, aký druh zbrane napíše do nákupka. Ja odhadujem, že "krátka guľová"
To neni tvoja starosť riešiť tieto otázky.
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Asi sa nechapeme - potrebujem potvrdit/vyvratit ci k tejto zbrani je nutne riesit aj nakupne povolenie. Ak by totiz mala 280mm, tak spada do kategorie C, kde je len ohlasovacia a evidencna povinnost a teda ak si spravne vysvetlujem ZAKON nemusim riesit NP...
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

otazka zrejme je ci ma vobec nakupne vybavovat, nech ti tu dlzku zmeria predavajuci (podla mna je kratsia ako 28 cm)
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Este na margo preco sa tym zaoberam - nie som kniho/zakono mol :D ale v jednom cz inzerate som nasiel: "jednoranná malorážková pistole s výměn.hlavní 4mm Flobert,včetně originálního příslušenství,jedná se o zbraň kategorie C-není nutné nákupní povolení"
tak mi to zacalo vrtat v makovici a porovnal s nasou legislativou...

Stale ale vsetko stoji a pada na TTD tejto zbrane ktore neviem zohnat :?
friendly_nobel

Príspevok od používateľa friendly_nobel »

Nazdar

V TT bolo na Championku treba NP. Predpokladam, ze aj inde bude postup rovnaky.
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Nechcem sa nikoho dotknut, ale myslim si ze prislusnik PZSR tvoju "aktivitu" riesenia NP aj bez jeho nutnosti (ak to tak nakoniec bude) moze vnimat ako vylepsovanie statneho rozpoctu :wink:
friendly_nobel

Príspevok od používateľa friendly_nobel »

Mam Ruger Mark 3. Ten ma nieco cez 24 cm. Championka myslim naozaj je o nieco dlhsia. Ja by som na oddelenie radsej siel s NP nez s cólštokom, ale to je vec osobnych preferencii. Je skor pravdepodobne, ze damy v TT zaraduju zbrane podla nejakeho interneho zoznamu. Ak by bolo tak ako hovoris a kazdy statny zamestnanec by mal na srdci blaho a prijmy tohto statu, inak by to tu vyzeralo.
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mirec »

:lol:
Preto som najprv volal na usek zbrani a streliva - ale nejako som nepochodil...

Asi by bolo vhodne zabehnut tam osobne, na konzultaciu o dlzke predmetnej zbrani, rep. vybavit NP...
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Treba zobrat meter a odmerat ju :wink:
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Zaver: Champion .22 LR (Zbrojovka Brno ZKP–493 S) patri ako jednovystrelova palna zbran na strelivo s okrajovym zapalom, ktorej celkova dlzka je najmenej 280mm do kategorie C. Zbraň kategórie C podlieha ohlasovacej povinnosti a evidenčnej povinnosti. (Zak. c.190/03, §6, ods. 1 a 2)

Zbran bola ohlasena a zaevidovana :)

howgh

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Vopred sa ospravedlnujem za mierne odbocenie od temy, ale mal by som velku prosbu na pravidelnych odberatelov Streleckej revue :)

Zistil som ze v Streleckej revue Roč. 40, č. 6 z roku 2008 je clanok Jiriho Fencla: "Augustín Nečas a jeho zbraně" (s.45-57), kde by mala byt okrem inych pistoli a revolverov aj Championka...

Ak by som pekne poprosil, nasiel by sa kolega v zbrani, ktory by sa rad podelil a rozsiril obzory :) ... a naskenoval clanok :?:

VELKE DAKUJEM!
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

Niečo trochu iné, ale snáď pomôže...strana 74-75

http://www.ulozto.sk/xRKB4aDH/strelecka ... azdeho-zip
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Vdaka za TIP Arminius :D Potesilo VELMI :wink:
inspiring_cannon

Príspevok od používateľa inspiring_cannon »

Bol som mimo temy.Tak som to zrusil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"