balisticky gel

magical_rosalind

balisticky gel

Príspevok od používateľa magical_rosalind »

Nevie niekto ako sa dostat k balistickemu gelu (zelaine),

neviem nikde najst ziadneho vyrobcu a ani distributora?

Porad te mi niekto

dki
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

O nejakej želatine neviem ale viem že maš podobny nick :lol: :wink:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

balistic: Pozri na nete, cez google najdes vela navodov, a pokial mas dost velku chladnicku nie je to nic komplikovane. Kazdopadne vzdy to najprv otestuj vzduchovkou alebo airsoftkou ci zodpoveda hlbka penetracie. Inak, dost casto sa pri 'amaterskych' testoch namiesto balistickej zelatiny pouzivaju mokre noviny (poriadne nasiaknuty balik), ktory ma (aj ked sa mi to moc nechcelo verit) vraj velmi podobnu konzistenciu/odpor/vlastnosti (+lahsie sa prenasa, ale zasa - nie su priesvitne).


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Aha, niekto pozerá mýtoboričov? :)

Všetky takéto gély a želatiny sa vyrábajú zo zvieracích kožiek. Aj gumenný macíkovia, aj potravinárska želatina aj balistický gél.

V podstate, keď vieš urobiť tlačnku a huspeninu, tak vieš aj balistický gel.
/len bez korenín/

A na čo to chceš?
Na pokusi účinnosťi nábojov sa dá dobre skúšať aj na plastových bandaskách, naplnených vodou.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Tot minuly tyzden mali chalani v Jarovciach baliky katalogov napitych vodou a palili do toho rozne gule (min. 9Luger a .45ACP) z roznych hlavni.

Majac, pene, kapula - mate z vasich "pokusov" nejake zverejnitelne vystupy alebo to bolo len tak pre radost?

Kapo:
Bandaska s vodou ti nepovie nic o hlbke vniku, len o vstupe a vystupe strely. Jedine, ze ich nastavias viacero za seba.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 09:50, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

yarco napísal: Kapo:
Bandaska s vodou ti nepovie nic o hlbke vniku, len o vstupe a vystupe strely. Jedine, ze ich nastavias viacero za seba.
Taká expanzná strela ju napríklad ani neprestrelí, jedno akej ráže, takže netreba ani viacej, ani za sebou. :twisted:

A keď budete variť tú huspeninu alá balistický gel, tak hlavne pomaly zahrievať, nie prudko variť. :wink:
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 17 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

no co sme strielali do tych zoznamov, tak feri strelil par ran z k100, islo o aresy s modrou gulou ( myslim ze 8,2 g), tieto strely presli celym zvezkom papiera, co bolo cca 15cm

potom sme skusali .45 od aresu, parametre naboja neviem presne, ale strela sa zastavila po nejakych 8-10 cm, bola aj pekne zdeformovana.

Myslim ze potom slo aj par ran z CZ75 TS, a zda sa mi ze tieto boli hlbsie ako .45 ale nepresli celym zvazkom papiera, ale to uz si presne nepametam, som kukal hlavne na tu .45 :)
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Skusal som zlate stranky, nie vsak mokre.
S&B 9x19, 8g. Soft Point - to co nosim, presli, cez 5 vydani, co je asi 15-20cm
Projektily boli na sracku. Roztrhane, roztahane - strasidelne :D Nehcel by som taky schytat. Nabuduce skusam FMJ a Subsonic, potom hodim fotky.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5252
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Suche Zlate stranky nie su najvhodnejsi material.
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Viem, bola to rychlovka.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa majac »

mno, pokusim sa to trosku spresnit.
mal som dva baliky katalogov. jeden boli nase firemne katalogy, velkostou aj hrubkou cca zlate stranky, len podstatne tensi papier. boli namocene(dokladne) a zviazane vrstvou lepiacej pasky. hrubka cca 10cm.
do tychto islo par(cca 10) ran z K100 a vsetky presly skrz. Obal katalogov bol iba silnejsi kriedovy papier.

druhy balik bol hrubsi a bol zlozeny z katalogov roznych dodavatelov, niektore aj v tvrdej vazbe. takisto mokre a zviazane paskou. sem isla .45(2ks) a viacero 9mmL. vysledky naozaj neprijemne. .45ka sa zastavila asi v hlbke 40mm znacne zdeformovana ale nefragmentovana. 9mmL isla asi do hlbky 80 mm a strely boli uplne zdeformofane a fragmentovane. je pravda, ze islo ich vela do jednej oblasti s priemerom cca 100mm(nie sme taky dobry strelci, stali sme blizko :)) a tym padom fragmentacia nastala po naraze strely na strelu. Bohuzial kolega sa tesil len na to ako rozstriela katalogy, seriozne vedecke badanie mu bolo ukradnute. Na buduce mam nachystanych katalogov na meter do vysky a kolegu neberiem, takze to bude smerodatnejsie.
treba este povedat, ze municia bola ARES, olovo potiahnute modrym plastom, strela 8.2gramu . .45kove parametre neviem, ale tak isto ares a modra olovena gula.

chvilu po tom co som videl vysledok, som uvazoval, ze predam zbrane a kupim si vestu. v tomto poradi. ale iba chvilu :)
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

Ja som skusal parafinove bloky a fungovalo to celkom dobre. Vtedy to bola len malorazka na 9mm by to chcelo aspon 30 cm hrubku.
Vyhodou parafinu je ze sa da recyklovat - a po pretaveni znovu pouzit.
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 17 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Diki za doplnenie majac, moje zhrnutie bola len taka mystifikacia, si to na tej strelnici zacal skumat na konci, ja som vtedy skor kukal ci mam vsetky veci zbalene. Nabuduce by sme mohli skusit aj tu malorazku, ci sa do toho aspon zavrta, mam aj nejake subsonicy s dutinkou takze testovacich subjektov bude dost
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

pre tych co maju chut si zelatinu varit.
Navod tu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ballistic_gelatin
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"