Ruger American Rimfire .22LR

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 11 years 1 month

Ruger American Rimfire .22LR

Príspevok od používateľa scandium »

Tak dorazila na Slovensko. Po roku čakania skončila v mojej skrini na zbrane.
Zatial sa len zoznamujeme takže neplýtvam slovami. Zaujímavá je spúšť. Ten jazyček sa zatlačí a potom natvrdo..cvak, ani milimeter chodu spúšte. Treba si na to zvyknúť ale je to celkom príjemné a na strelnici komu som dal streliť tak si to chválil.
Vymeniteľné chrbty na pažbe. Dobrá vec. Keď som strielal s otvorenými mieridlami tak som tam mal tú nízku pažbu ak som dal puškohlad (ten tam aj ostane) tak tú vysokú. Zaujímavosť. Keď som tam mal tú vysokú pažbu a chcel som strielať s otvorenými mieridlami bez šance - nepustí ťa dole a nezamieriš. Ale považujem to tiež za celkom slušnú vychytávku k vyššej variabilite zbrane.
Vpredu slušná masívna svetlovodná mucha, dobre čitateľná.
Zásobník 10 ranový, klasika RUGER rotačný
Dnes je na predaj za skoro 400 stovky, mňa zachránilo že som ju objednal v marci 2014 a zložil som zálohu takže za 350, ale slubovali 330 lenže kurz USD sa posral a bolo to.
Uvidíme dojmy na strelnici, zatial ako som písal zvykáme si na seba
Prílohy
fotka (5).JPG
fotka 4.JPG
fotka 3.JPG
fotka2.JPG
fotka 1.JPG
inspiring_beaver

Príspevok od používateľa inspiring_beaver »

Ahoj. No ja o nu mam tiez zaujem, len k tebe do Popradu to mam trosku daleko, ale dakujem za pozvanie. Ja som ju nasiel v Tereme za nejakych 380 a maju ju vraj aj v BW Arms. Ja ju beriem urcite. Paci sa mi ten dizajn a za tu cenu +- sa asi nic ine ani neda kupit, ta cierna farba je super, vymenitelny chrbat a vsetky recenzie co som pozeral na nete ma presvedcili ze mam kupit prave tu. Este cakam na registrovanie sa v streleckom klube na Ecko.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa scandium »

Tiež som si ju vysníval, ako hovorím čakal som na ňu rok (od 02/2014 do 04/2015). presnosť dobrá, len ako každá malokalibrovka treba nájsť strelivo s ktorou je najpresnejšia. Ja som otestoval všetko čo som vedel na SR trhu kúpiť a najlepšie mi vyšli RWS Target Rifle, nie žltá krabička ale čierno pomarančová.

tieto: http://www.champchoice.com/store/Main.a ... em=2132478

Po mnohých výstreloch na 50 metrov som práve s nimi dosahoval najlepšieho rozptylu (v nastrelovacom stojane samozrejme).
Dá sa tam štelovať odpor spúšte, ja som to nastavil na najjemnejšie. Ona tá spúšť je taká zvláštna, treba si na to zvyknúť. Majú ju aj pušky Savage a je to iné ako CZ alebo iné malokalibrovky. Ľudia okolo mňa (kamoši a známi) čo z toho strielali sa rozdelili na dva tábory, jeden za, druhý proti - nič medzi tým. Tá spúšť , keď zatlačíš jazýček poistky) sa už viacmenej nepohybuje, len zvyšuješ na ňu tlak a prásk. Celkom inak ako na CZ malorážkach s kt. som tiež občas strielal. Je ale pravdou a je to aj v cene, že nejaké oslnivé terčové výsledky nečakaj. Je to zbraň fakt na zábavu. Tá výmena pažby je dobrá vec, ja som na to nahodil puškohľad a dal som tú vyššiu a fakt je to pohodlnejšie strielanie. Ale keď som dal dolu puškohľad a chcel som strielať s tou vysokou pažbou cez otvorené mieridlá tak to nešlo, nevedel som prilíciť tak, aby som videl na mieridlá.
Uvidíš, pochopíš.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"