DPMS 3G1 - puška na IPSC

Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 10 months

DPMS 3G1 - puška na IPSC

Príspevok od používateľa mykymiki »

Nazdar strelci.
Už asi tak mesiac som šťastným vlastníkom novej pušky DPMS 3G1. Keďže tu toho o tejto zbrani nie je veľa popísané, skúsim sa podeliť o svoje postrehy. Nejdem popisovať základné TTD čka, to si každý nájde aj na firemnej stránke.

SPRACOVANIE – keďže cena zbrane sa pohybuje okolo 1700,-eur, osobne som asi čakal trochu viac. Je to moja prvá puška typu AR-15, no pomerne hodne som používal HK416 a dáku tú M4 som v rukách držal. Na HK spracovaním zbraň nemá, skôr sa to viac blíži k M4. Každopádne, výrobca uvádza, že to nie je „custom“ zbraň a má pravdu. Väčšina opracovania je v poriadku, bez otrepov, či zlého obrobenia. Povrchová úprava je pomerne drsná, nie je to dáke čiernenie, alebo hladký elox hliníka. Hlavne zo začiatku, keď na tom bol ešte olej od výroby, to nevyzeralo úplne super, ale postupne sa mi to celkom zapáčilo. Čo sa mi nepáči, tak sú pomerne veľké vôle v spojení Uper a Lower častí. Celkovo zbraň proste potrebuje trochu zabehnúť aby sa stratil počiatočný „drsný“ pocit.

SPÚŠŤ – pre mňa osobne sklamanie čo sa týka spracovania, funkcia OK.. Je tam JP spúšť a po tom, ako je JP ospevovaný som rozhodne čakal niečo viacej. Spúšťové časti sú odliatky a následne opracované a to opracovanie teda žiadna sláva. Aby som však len nehanil, napriek tomu ako to vyzeralo, spúšťanie bolo hladké a bez zadŕhania. Po rokoch súťažnej streľby a samoupravovania zbraní mi to samozrejme nedalo a šiel som ju asi po 300 ranách ladiť. No, radšej som sa toho nemal chytať. Spúšť mala chod, že pri spúšťaní sa kladivo ako keby ešte kúsok naťahovalo = teda išlo dozadu. Kto niekedy mal alebo má českú pištoľ, bude vedieť o čom hovorím. Takže po zmenení uhlu ozubu a preleštení bol chod parádny, kladivo sa dozadu vôbec nepohlo...avšak zbraň začala gulometiť. Takže zas som to musel zmeniť na pôvodnú konfiguráciu a ten odbrúsený materiál už chýba. Ešte snáď spomeniem, že spúšť má veľmi pekné nastavenie dorazov.
PAŽBA – ako nastavovacia pažba OK. Stále má však pomerne veľkú vôľu – spolu s vôľou uperu a loweru ma to pomerne hnevá a ak by som mal do budúcna niečo meniť, tak tam dám pevnú pažbu. Predsa len je to puška na športové účely a nie taktické.

STREĽBA – tak tu sa konečne dostávam k tomu, prečo som tú zbraň kupoval. Ak by som sa mal rozhodnúť dnes, tak ju kupujem znovu a bez váhania. Samozrejme každý prechod zo samopalu na AR15 bude znamenať nadšenie z chovania sa zbrane. Každopádne ako som písal, mám vystrelených tak 4,5 tisíc rán z HK416 a niečo z rôznych variantov M4. Streľba a prvý pocit boli ohromujúce. Zbraň sa takmer nepohne z terča. Plynový systém, ťažká 18“ hlaveň a kompenzátor robia svoje. Postupom času si človek zvykne a začne vnímať niektoré detaily, ale stále sa jedná o veľmi príjemné chovanie sa zbrane. Ako sa poznám, tak za chvíľu začnem upravovať kompenzátor...ale to je už o inom.

SPOLAHLIVOSŤ – tak zatiaľ sa nie je na čo sťažovať. Strelených približne 550 nábojov vlastnej výroby bez jediného náznaku problému.

PRESNOSŤ – Až do dnes som stále nepoznal možnosti tejto zbrane. Mal som len české strely a tu samozrejme nemôžeme o dákej tej kvalite moc hovoriť. Dnes som bol testnúť 55grs a 52grs strely od Hornady. Použil som prachy Lovex a konečne aj trochu prebral a pripravil nábojnice. Každopádne výsledky pokladám za vynikajúce. Najlepšie skupiny 4 rán boli s rozptylom 1,2 – 1,5cm na 100m. To na poloautomatickú zbraň a s Meoptou 1-6x24, kde stredová zámerná guľka je asi 2 MOA... Proste paráda.

Nabudúce snáď pridám aj dáke tie fotky. Každopádne na prvej súťaži v Čachticiach bolo víťazstvo na dosah. Ešte doladím chyby medzikusu medzi zemou a zbraňou a hurá súťažiť.

M
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Je to to najlepsie co sa da "hotove" kupit za tie peniaze v nasich koncinach, ale stale je na tom vela samodomo.
Spust je taka polovojenska, ale nie rydzo sportova, pazba je priemerna, vyhotovenie "main stream", hlinikovy nestavitelny gas block ...
Pre mna tam je najkrajsie a najpouzitelnejsie to pekne predpazbie, v zaklade Miculek a slusna hlaven.

Presnostou to je dobre ako vacsina AR15 s dobrymi nabojmi.

Nech robi radost a gratulujem k peknemu umiestneniu v Cachticiach 8)
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"